Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jautājumi/atbildes par zīdīšanu

Administrācija

baiba_amanda

Pukjuzirniitis
Dr.Irmejs Stradiņos ir ļoti labs ārsts. Pieņem arī VC4

Pukjuzirniitis
Hmmm, interesanti. Varu vienīgi mazliet spekulēt, kas ar to krūti.

Vai sastrēgums vienmēr vienai krūtij un tai pašā rajonā?

Tā kā vispār no sastrēguma labi izdodas tikt vaļā, tātad visticamāk nekāda "īsta" uzbūves problēma nav. Tas, ka krūts pēc tam vēl ilgi ir sāpīga, ir normāli. Parasti salīdzinu to ar zilumu, jo sastrēgums jau arī traumē apkārtējos audus, ja vēl papildus to spēcīgāk pamasē, tad pavisam. Ar to uzmanīgi.

Es izvirzīšu divus potenciālos iemeslus, kāpēc sastrēgumi rodas. a) epizodiskas problēmas ar krūts satvērienu - kolīdz ilgāku laiku viss kārtībā, tam vairs īpašu uzmanību nepievērs un sastrēgums gatavs. b) dodies kādās iziešanās utt, uzvelc citu krūšturi, plus kāda garāka pauzīte, neērta vide zīdīšanai, mazulis noraujas no krūts utt., un sastrēgums gatavs Padomā, varbūt vari atrast kādu sastrēgumu rašanās "patternu".

Ja ir nosliece uz sastrēgumiem, iesaka pamēģināt ar lecitīnu bagātu uzturu, lai piens būtu "viskozāks". Bet tas var arī neko nelīdzēt.

Ja ir aizdomas, ka kaut kas ar krūti fiziski nav kārtībā, tad jau pieminētais dakteris Irmejs ir TOP speciālists

Par zīdīšanas pabeigšanu, šai vecumā tas ir vienkārši - pakāpeniski dod mazāk un retāk, atbilstoši krūšu pašsajūtai (kad sāk spiest, tad jātukšo [līdz atvieglojumam nevis pēdējai lāsei] - vai nu jādod bērnam, vai jānoslauc). Palēnām piena daudzums samazināsies.

Taču, ja apsvērums par zīdīšanas beigšanu ir tas, ka šobrīd piena nepietiek un ir sastrēgumi, tad iesaku tomēr apgādāties ar plānu, kā panākt, ka viss normāli. Tam jau arī konsultantes domātas, taču tas jau ir individuāls darbs.
Veiksmīgas zīdīšanas pamatā ir ZĪDĪŠANA. Zīdīt biežāk, ilgāk. Un ar labu krūts satvērienu.

Ā, uzreiz attcerējos vēl vienu lietu par sastrēgumu profilaksi - zīdīšanas laikā atbalstīt krūti. Vienalga, cik lielas vai mazas ir krūtis, šis ir super!

Lai izdodas!

Ariela

Labdien! Meitinai gandrīz mēnesītis, baroju pati. Reizēm zīdīšanas starplaikos (teiksim 1,5 h vai 2h pēc zīdīšanas) sāk durties un tāda kā dedzinoša sajūta krūtīs, bet smaguma sajūta tā nav. (Naktī neēd 5h, tad ir vienkārši tāda kā smaguma sajūta) bet pa dienu reizēm duras un dedzina tieši krūtīs (nevis krūtsgalos) kas tas varētu būt? Pēc taustes nekādi sastrēgumi nav..

Papildināts 24.07.2020 20:37:

Labdien! Meitinai gandrīz mēnesītis, baroju pati. Reizēm zīdīšanas starplaikos (teiksim 1,5 h vai 2h pēc zīdīšanas) sāk durties un tāda kā dedzinoša sajūta krūtīs, bet smaguma sajūta tā nav. (Naktī neēd 5h, tad ir vienkārši tāda kā smaguma sajūta) bet pa dienu reizēm duras un dedzina tieši krūtīs (nevis krūtsgalos) kas tas varētu būt? Pēc taustes nekādi sastrēgumi nav..

Burkaans8

Nezinu, vai te atbildēs uz maniem jautājumiem,bet uzrakstīšu. Aptuveni 10 mēnešu vecumā bērns sāka ilgāk būt pie krūts un miegs kļuvis trausls. Saistu to kopā. Kāds varētu būt iemesls? Izteikti rotē pa gultu - miega laikā.

Ariela
Katrai tā sajūta (un katrā posmā, pat ar katru bērnu utt.) ir atšķirīga Pieniņš "pieriet", krūtis dod signālu, ka "varētu tā kā pabarot". Naktīs nejūti, jo guli.
Pirmajos pāris mēnešos tas pat tiešām var būt kā duršana, "zibeņi" utt. Vēlāk pāriet un/vai mainās tās sajūtas.

Papildināts 27.07.2020 14:04:

Burkaans8
Visticamāk, ka abi ir saistīti, bet nevis kā cēlonis un rezultāts, bet kā kāda cita cēloņa/iemesla rezultāts/izpausme

Bērniņa smadzenes neaug lineāri, un to redzam arī tajā, ka attīstība notiek "lēcienveidā". Un šādus lēcienus pavada zināms regress miega un arī citās jomās, jo jāpārstrādā jauno prasmju sniegtā informācija (zini to sajūtu, kad pēc labas ballītes vēl miegā tusiņš turpinās? ). Citam tā sabojāšanās ir pirms, citam pēc lielā lēciena, vēlāk atkal normalizējas.

Otrs variants ir fizisks diskomforts. Karsti, grauž, gruzis iestrēdzis starp kāju pirkstiem utt. Un vēl arī garlaicība.

Katrā ziņā pārmaiņas tajā, kā bērns vēlas īstenot zīdīšanu, ir nevis zīdīšanas, bet gan bērna tā brīža vajadzību diktētas Un arī mostas un dīdas naktī nevis apzināti, bet tāpēc, ka kaut kas vienkārši traucē. Citreiz to traucēkli var atrast un novērst, citreiz vienkārši jāsamierinās un jāgaida.

FlairZing

Sestdien sanāca mazo (8m) pabarot pie jūras, kur pūta diezgan auksts un stiprs vējš. Tad sestdienas vakarā pa brīdim krūts iesāpējās, bet nepievērsu uzmanību, jo tajā dienā bija izbrauciens un sanāca retāk dot krūti.

Vakar un šodien krūts nedaudz sāp, pampuma nav, apsārtuma arī nav. Iztaustīju - nekādus bumbuļus arī nesataustu, krūts ir mīksta. Šobrīd mazo turpinu barot kā parasti, zīdīšana nesāp.

Tagad nevaru saprast, kas pa vainu. Liekas, ka jūrmalā būs sapūsta tā krūts. Vēlējos vaicāt, cik ilgi ir ok tādas nelielas sāpes? Kādi ir signāli, ka tomēr jāmeklē palīdzība? Man vienkārši nepatīk, ka man kaut kas sāp un es nezinu vai ir kas jādara

Izklausās labi, bet tā tas nestrādā

Hiacintte

Par nelielām sāpēm šādām īsti nešķiet, ka būtu jāuztraucas. Ja nav temperatūra, asas sāpes, bumbuļi utml., tad visdrīzāk pāries un aizmirsīsies.

Esmu mazliet izsmisumā, nesaprotu, kā no krūtīm lai iegūst pienu? Bebim ļoti vajag, bet man nekas nesanāk .

Papildināts 28.08.2020 11:49:

Esmu mazliet izsmisumā, nesaprotu, kā no krūtīm lai iegūst pienu? Bebim ļoti vajag, bet man nekas nesanāk .

Rityy
Pagājušas gan jau dažas dienas... Vai viss sakārtojās?

Un, ja nē - vajag vairāk informācijas. Cik vecs bērns? Kas liecina, ka problēma ar pienu?

Labrit, tiku ar šo problēmu daļeji galā. Nu jau sanāk atslaukt, lēniem.soļiem pilnveidosimies

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
12853973