Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jautājumi/atbildes par zīdīšanu

Administrācija

MazaLaukuPele
Pec nakts,kad kruti kategoriski negrib,lokas ka tarpins,kliedz,raud. Beigas es padodos un iedodu pudeliti. Tapec,pa nakti piens uzkrajas un sanak 70ml.
Naktī (un jebkurā citā laikā), kad nepaēd no krūts OBLIGĀTI ir jānoslauc! Zīdīšana (vai kaut noslaukšana) nakts laikā ir ļoti svarīga.

1. Pieprasījums veicina piedāvājumu. Piena "krāšanās" krūtīs ķermenim signalizē, ka ar esošo daudzumu ir normāli vai pat par daudz, rezultātā ražo mazāk. Krūtis jātukšo, jātukšo, jātukšo, lai būtu signāls, ka to vajag ražot vēl un vēl.
2. Sacietējušai krūtij grūti piezīsties.

Ja slaucu citas x,tad sanak daudz mazak,kas protams nepietiek edienreizei!
Zīdīšanā patiesībā nav noteikta ēdienreizes apjoma. Svarīgs ir tikai, cik daudz bērniņš apēd diennakts griezumā. Vienā reizē apēdīs 20ml, citā 70, citā 50, vēl citā 30, tad atkal 70, tādā garā. Arī krūtis (un Tavi hormoni) nestrādā cauru diennakti vienādi, visu laiku vienādā ātrumā padodot vienādu piena daudzumu.
Un tas ir viens no aspektiem, kāpēc maisījums tiek dots pēc shēmas nevis pēc māmiņas sajūtām un bērniņa uzvedības. Maisījums ir domāts, lai nosegtu diennakts griezumā iztrūkstošo (sadalot to vienmērīgi nelielos daudzumos nevis apaļās ēdienreizēs) nevis katru reizi piebarotu max pilnu mazuli.

Iesaku vēlreiz klātienē pastrādāt ar savu konsultanti, vai varbūt PEP mammu.

kukainis

Mums arī ratu garās pastaigas bija tikai ar biežu barošanu ārpus mājas. Mans lifehack: ratos apakšā saliekamais maks''kernieku tipa krēsls, tad varēju zīdīt parkā pie krūma, kājas atbalstot uz ratiem nevis uz cieta soliņa (kurš reizēm saulē, reizēm jau kāds blakus sēž un smēķē, reizēm vienkārši neviena soliņa nav)

MisisLuuu

kukainis
Ko tik mammas neizdomā. Forša ideja

ninona
paldies par tik skadri,man,izklastu. Jautajum- piem. Bernins ziž kruti,tad atsakas un pieprasa pudeli. Man uzreiz atslaukt pieninu,vai var ari velak,nedaudz. Jo nesaaks galigi uzreiz,jo ir visu laiku pa klepi un atslaukt ir neiespejami! ???

Papildināts 03.05.2022 00:54:

ehh,es vel nevaru pierast,ka man ara,kaut kur,bus jazida mans bernins. Gribu komfortu,kur esam tikai mes divi,bet tas,laikam,ir neiespejami un tikai manas iluzijas.

MazaLaukuPele

Es esmu pieradusi savām māmiņām rakstīt. Arī pēc klātienes konsultācijas svarīgāko aizrakstīt e-pastā. Labi zinu, kā tas ir, ka nekas neturas galvā, vai, ja turas, tad tur tāpat ir putra.

Pamata rīcības shēma ir tāda - vienmēr, kad iespējams, dot krūti. Ir noteikti, laiki (aptuveni), kad jādod konkrēts daudzums maisījuma. Pirms maisījuma vienmēr jādod krūts. Ja pēc maisījuma vēl ko grib - atkal krūts. Bet vienmēr jau ir savas nianses. Svarīgi ir censties, bet pēc tam rīkoties atbilstoši situācijai.

Kamēr nepieciešams uzdzīt piena daudzumu, tikmēr noteikti jācenšas vienmēr dot abas krūtis (vai pat 3, t.i. L-K-L, nākamajā reizē K-L-K).

Maisījumu vēlams ne no pudelītes. Tā ir lieliska motivācija abām pusēm tomēr pacensties ar ēšanu no krūts

Man pat nepatīk apzīmējums, ka "pieprasa pudeli". Drīzāk - vēlas aktīvāku piena plūsmu. To no pašas krūtīm var mēģināt panākt ar jau pieminēto krūšu mainīšanu. Vai otrs variants (vislabāk šos abus kombinēt) - t.s. "krūts saspiešana" https://www.kkm.lv/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=1391
Ir tā, ka piens krūtīs veidojas visu laiku, taču tas neplūst vienmērīgi, bet gan viļņveidīgi (līdzīgi kā kontrakcijas, jo iesaistīti tie paši hormoni). Bērniņš parasti aktīvi zīž un rij, kad ir piena vilnis, bet pēc tam vai nu pie krūts atslābināti lēnām zīžļā vai laiž vaļā un prasa vēl. Taču vēl pirms ir atlaidis un sācis protestu, krūti var maigi, bet spēcīgi saspiest (turēt saspiestu), lai spiestu pienu atkal ārā. Tas var palīdzēt pārdzīvot šo "tukšo" brīdi līdz jaunam vilnim. Svarīgi ir nebraukāt ar pirkstiem pa ādu, lai to netraumētu, un nedarīt sev sāpes.

Ja ir gūti pielikt pie krūts un piens nenāk pietiekami ātri (kā rezultātā bērns kreņķējas), tad ir vērts pirms likšanas pie krūts nedaudz izmasēt audus ap krūtsgalu. Tā gan nedaudz mīkstinot, gan aicinot krūti sākt darbu.

Vēl no tips&tricks sadaļas - nemierīgāku ēdāju zīdīšanas laikā šūpot. Sēdus uz bumbas vai stāvus. Trakākos gadījumos noder arī ar bērnu pie krūts (vai tādu, ko mēģina pielikt pie krūts) taisīt dziļos pietupienus.

Tālāk tad par Bernins ziž kruti,tad atsakas un pieprasa pudeli. Man uzreiz atslaukt pieninu,vai var ari velak,nedaudz. Jo nesaaks galigi uzreiz,jo ir visu laiku pa klepi un atslaukt ir neiespejami! ???
Es teiktu, ka, ja pie krūts vairs neizdodas pielikt, tad maisījums. Pēc tam mēģināt vēl. Noslaukt ir vērts tad, kad nav izdevies pielikt pie krūts vai arī pavisam simboliski. Taču arī pēc tam, kad bērniņš jau pabarots un rokas brīvas - noslauc un noliec nākamajai reizei. Istabas temperatūrā tīrā noslēgtā traukā pienu var pat 12h glabāt. Un tādu pat istabas temperatūrā var dot ēst - lai mācās, ka pa taisno no krūts ir siltāks un labāks piens

ehh,es vel nevaru pierast,ka man ara,kaut kur,bus jazida mans bernins. Gribu komfortu,kur esam tikai mes divi,bet tas,laikam,ir neiespejami un tikai manas iluzijas.
Jā un nē. Tu visticamāk vēl neapzinies, ka Tavs bērniņš strauji augs, un pati kā mamma arī ar katru dienu audz. Tūliņ būs vasara, gribēsi piknikus, ciemoties, dārza ballītes - zīdīšana "kur pagadās" tā arī atnāk, jo negribas taču visu laiku sēdēt tikai mājās vai meklēt kaktiņu, kur nolīst, lai pabarotu, un palaist garām daļu pasākuma jautrības
Zīdīšana, kad abas puses to iemācās, ir forša, ērta un iespējama vistrakākajos apstākļos.

ninona
jezinn,paldies Tev liels par tik skaidru ,skaidrojumu man!!!

Papildināts 03.05.2022 10:22:

lasisu ka mantru katru vakaru

Sveikas! Meitai 1g7mēn., jau gribētos noslēgt zīdīšanu. Bet meita krūtīm ir tik emocionāli pieķērusies, ka es nevaru saprast, kā to izdarīt. Knupis nav un praktiski nekad nav bijis. Prom uz 3 dienām nebraukšu, ar sinepēm nesmērēšu. Gulēt iet tikai ar krūti. Tas vēl nav tas trakākais. Sāk nogurdināt biežā nakts mošanās. Daudz esmu dzirdējusi, ka noslēdzot zīdīšanu, bērns sāk izgulēt visu nakti. Viņa vnk pa nakti pieceļas praktiski pa miegam un tomēr prasa krūti.

Papildināts 19.06.2022 14:11:

Mammas, padalieties ar pieredzi, kā izdevās, vai gulēja labāk, kā midzinājāt bez krūts.

kukainis

rozaa_peonija
Ir visnotaļ iespējams atmest nakts barošanu/ midzinasanu ar krūti un krūts barošanu vispār turpināt.

Papildināts 19.06.2022 14:53:

Īsumā: pastāstīt bērnam, vingrināt dienas laikā ķēdīti pieniņš ir japaludz un reizēm jāpagaida, pieradināt bērnu ka gultā nezīda, un protams kādas naktis mammai pagulēt uz dīvāna ir ļoti efektīva lieta.

kukainis
Man ideālais variants būtu iemidzināt pie krūts un viss. Šobrīd krūti pa dienu vai nu neprasa vai arī viegli var novērst uzmanību uz ko citu.

Kā tā nakts atradināšana darbojas dzīvē? Pakušina tētis, kamēr mamma citā istabā? Un kas notiek, ja stipri tomēr saraudas? P.S. Guļam kopā šobrīd.

rozaa_peonija
Mana pieredze rāda, ka zīdīšanas pārtraukšana negarantē to, ka bērns nakti nemodīsies.

Man ir pieredze ar pārtraukšanu 2 + gadu vecumā. Bija raudāšana, bet varēja jau sarunāt, ka krūti vairs ne. Tā vietā piedāvāju pienu, sulu vai ūdeni. Bērns izvēlējās aizmigt, paturot rociņu pie krūts. Vēl ilgi tā aizmiga. Pati auklēju, šūpoju klēpī uz bumbas un runāju, ka pupu vairs ne. Principā grūta bija tikai pirmā nakts. Pa dienu arī runājām un viss bija OK.

Papildināts 19.06.2022 17:16:

Bet reāli izgulēt nakti pilnībā nemostoties sāka tikai tuvu 4 gadu vecumam .

Papildināts 19.06.2022 17:20:

rozaa_peonija
Tā kā es vienmēr biju likusi bērnu gulēt, tad arī zīdīšanas pārtraukšanu veicu pati, neiesaistot bērna tēvu, lai bērnam nav vēl papildu stress, ka mammas nav, kur viņa palikusi utml.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
12853973