Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jautājumi/atbildes par zīdīšanu

Administrācija

Sveiki. Sanāca iedzīvoties piena sastrēgumā trakākais drebulis un temperatūra ir pārgājusi, bet šobrīd cenšos mazulei piedāvāt tieši sastrēgušo krūti. Situācija šobrīd tāda, ka visa krūts ir sāpīga un zili sarkana, un taustot krūti var just cietus bumbuļus, bet liekas, ka mazule tos bumbuļus vairs nevar izēst. Sapīgo krūti pasūc, piens ir, bet ātri noraujas nost, šajā reizē palika niķīga, iedevu otru, izsūca visu pa tukšo. Bet sāpīgā palika pilna ar bumbuļiem. Ko varētu ieteikt?

baiba_amanda

laurrinja1
Vai piena pumpis ir? Šādi atstāt nevar. Ja nav pumpja, jāslauc ar rokām

laurrinja1
Steidzami dodies pie ārsta ginekologa, kaut slimnīcā un kaut par maksu. Šitik traki izklausās, ka nekādi dabas līdzekļi, ne atsaukšana ar vai bez pumpja, ne masāžas diez vai palīdzēs.

Var dzert paracetamolu, kamer tiec ātri jebkur pie ginekologa.

Ja ir parasts piena sastrēgums, tad jā, var zīdīt dažādās pozās un var masēt krūti, bet ne smaga iekaisuma gadījumā.

Pēdējās izmaiņas: Meauk, 04.10.2022 23:48.

Meauk
Ginekologs jau izklausās forši, bet zvanot uz turieni man pateica, ka ginekologs šādās situācijās vairs virsū neskatās, tikai pie ķirurga. Un visi ārsti šo situāciju uztver ļooti čilliņā. Ginekoloğe mani maigi pasūtija na***, pie ķirurga varu tikt tikai uz piekdienu. Pa šo laiku laikam var paspēt nomirt. Pumpis gan pie šīs situācijas īsti vairs nepalīdz, jo tur neko atslaukt ar pumpi vairs nevar, sēdos dušā, un pasildot ar siltu ūdeni sanāca izspaidīt ar rokām. Tas vismaz uzlaboja pašsajūtu, pazeminājās temperatūra un pazuda lielākie bumbuļi, par dziļajiem īsti nezinu, to man gnj komentēs ķirurgs pēc tam

laurrinja1
Vēl šādās situācijās pirmais palīgs ir sertificēts zīdīšanas konsultants, ar kuru noteikti var ātrāk sazināties un saņemt konsultācijas un vislabākos ieteikumus.

LeEva

laurrinja1
Iesaku arī siltā vannā, ja iespējams ieiet, zem ūdens mēģināt "atvērt" vaļā sastrēgumu un noslaukt.

Meitenes, vai variet ieteikt zīdīšanas konsultantu, kas Rīgā atnāktu uz mājām? Problēmas ar vienu krūti, krūts gals grūti satverams, otrs jau nožļambāts liels, biežas histērijas pie krūts! Šie kontakti pirmajā lapā zīdīšanas konsultantiem nav novecojuši? Varbūt variet ieteikt, kam es varu sestdien pazvanīt par zīdīšanu?

ninona
Man kā reiz līdzīga problēma ar spazmām un sāpēm krūtīs pēc zīdīšanas. Siltums un mazliet papildus magnijs un kalcijs dara brīnumus.

Kechupinsh

Man pirmais bērna neēda krūti, līdz ar to ar otru pilnīgi jauna pieredze, jo bērns ņem tikai krūti.

Mans jautājums par to cik ilgi bērns 5-6 mēnešu vecumā pavada pie vienas krūts zīžot.

Vai 5-10 minūtes ir normāli?

Svarā ņemas labi, ir aktīva, kustīga un kopumā omulīga.

Bet sākusi krūti zīst īsu laiku.

Kechupinsh
Situācijā, kad zīdanis labi aug un jūtas labi, ir normāls jebkurš variants, kas bērniņam un mammai abpusēji der.

5-6 mēnešos zīdainis ir zīšanas PRO, ir tādi, kuri aktīvi nostrādā 3 minūtes un viss. Drīz sāks arī izvēlēties iemīļotāko pozīciju - kur likt rokas, kājas utt . Tur gan mammas uzdevums nepieļaut, ka dara pāri un iekārtojas viņai neērti.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
12853973