Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Redzes pārbaude Optio - esmu šokā :(

Pam_param

Es esmu bijusi pie dr. Danilānes, viņa ir vienkārši super Nevienā brīdī nenotika nekāda piespiešana. Ja sīcis kreņķīgs, tad viņa vēl visādas skaņas taisa un rāda mantas. Smieklīgi, bet mīļi, un efekts lielisks.

Mainīja dc, 14.05.2009 12:13:20

nu nē, ne tikai bērni, bet arī dakteri mēdz būt dažādi. Viens acu ārsts manam vecākajam bērnam gada vecumā iedvesa ārprāta bailes no visiem cilvēkiem, kuriem mugurā kaut kas balts. Līdz 4 gadu vecumam tās bija īstenas mokas.

Ar meitu šajā pašā vecumā biju īpaši izvēlīga, meklējot acu ārstu. aptaujāju, aplausīju. Rezultātā apmeklējums izvērtās mierīgs, spēlējoties. Meitene ļāvās apskatīt acis pat padziļināti, lai gan procedūra pašai nemaz nepatika.

Tā kā, pirms nobakstīt tēmas aizsācēju ar pirkstiem, der ievilkt elpu. To doku, kas trāpījās manam dēlam, vajadzētu izolēt no bērniem uz mūžu.

veselības pārbaudes nav rotaļu pasākums ...Ir ārsti, kuriem ir konkrēta specializācija- darbs ar maziem bērniem!Ar to viss arī ir pateikts: ārstam jāpiemīt spējai "sadarboties"ar pašiem mazākajiem pacientiem, arī kabinetam ir jabūt atbilstoši"noformētam"-ar bērnu mantiņām, visādam interesantam lietiņam (ir gadījies sastapt arī dakterus, pie kuriem speciali mazajiem stāv groziņš ar visādiem augļiem un citiem gardumiem). Šāda gaisotne novērš mazo no galvenā-ārsta apmeklējuma iemeslu..un tas, manuprāt, ir ļoti svarīgi! Protams, dažreiz var gadīties, ka ārstam vajag"piepalīdzēt"-vai nu rociņas bērnam paturēt vai arī klepī nosēdināt.., bet attieksme, kur, ienākot pie ārsta šīs uzreiz man liek bērnam galvu turēt, rokas turēt un bezmaz vai muti viņam aizbāzt ar kkādu lupatu, lai tikai viņai netraucētu, personīgi man nešķiet normāla!

Ēzelītis

Nezinu, kādēļ Latvijā mammas šāda veida manipulācijas uztver kā normu. Es ar dēlu gāju actiņas viņam pārbaudīt Valeo centrā, purvciemā, nevaru sūdzēties, viss bija ideāli. Iepilināja acīs, lika apstaigāt 15 min., tie pilieni nav nekas briesmīgs, bērns pat nespēj aptvert, ko ar viņu tur dara, tas tik ātri notika... Tad nācām atpakaļ, ar mantiņām, un tādu kā palielināmo fiksi, fiksi pārbaudīja, tas viss ilga kādas 5 min. kopā, jo ārste ļoti ātri un profesionāli veica visas manipulācijas! Mans bērns neraudāja, un man viņš pavisam noteikti nebija jātur starp kājām. Cita lieta, kad sistēmu jāliek, nu tur nav variantu... Bet visu citu var izdarīt normālā, cilvēcīgā veidā, bez histērijām, un paniskas bērna turēšanas. Laikam arī no mammas daudz ir atkarīgs, jo mammai pašai ir jābūt pozitīvi noskaņotai, uz jebkuru manipulāciju, jo tas viss ir bērna veselības labā. Es pati esmu tāda, ja man nepatiks, es aiziešu, un iešu citur!

Papildināts 14.05.2009 12:51:28:

Kity

Pilnībā piekrītu! Arī man tas nešķiet normāli, ka bērnu jau sabiedē no paša sākumā ar nenormālām turēšanām.

Papildināts 14.05.2009 12:51:42:

Tikai LV ir saglabājusies tāda padomijas laiku prakse...

bet tas process berns starp kaajaam un ar rokaam tureet ir standartprakse pie visaam manipulaacijaam

vispābā šausmas. Ka mammas to uztver kā standartpraksi.

Beidziet tak visas mesties virsū autorei! Es domāju, ka visas tomēr piekritīs tam, ko autore pamatā gribēja pateikt - ka šajā pārbaudē ārsti izgāja tikai un vienīgi un pārbaudi ar spēka pielietošanas palīdzību, nemaz savādāk nemēģinot. Protams, ka redze ir jāpārbauda, un, protams, caur atvērtu aci. Tāpēc, ja bērns tomēr niķīgs un nav pierunājams, visticamāk, spēks ir jāpielieto, tomēr parasti jau ārsti vispirms cenšas to izdarīt pa labam. Un, bez šaubām, un tam jāpiekrīt, ka izdarīt ārstu pārbaudes, tikai un vienīgi pielietojot spēku un piespiežot, nav normāli un ir visai bērnu traumējoši.

Man bērns jau lielāks - 4 g.v. Nesen bijām Vienības gatvē, jo bija sasitis galviņu. Es jau pa ceļam puikam paskaidroju, ka tante apskatīsies, pataustīs galvu, paskatīsies actiņas, bet neiedomājos (un ceļš bija arī pārāk īss, lai paspētu) kārtīgi izstāstīt, kā notiks rentgena procedūra. Daktere, kura viņu apskatīja tiešām bija ārkārtīgi laipna un saprotoša, aprunājās ar puiku un pie apskates nebija problēmu. Bet, kad uzreiz bija jāiet uz rentgenu, kur nebija rindu, tātad, nebija iespēju pirms tam ar bērnu aprunāties, un uzreiz puiku bija jānogulda tumšā istabā uz svešas gultas, virs kuras viņam nepazīstams aparāts, un jāiziet ārā, aizliedzot viņam kustēties, protams, ka puika bija satraucies un negribāja gulties. Zinot savu bērnu, zinot, ka viņš nomierināsies un nepretosies, ja sapratīs, kas viņu sagaida, centos viņam ātri apstāstīt, kas tagad notiks. Taču tā ārste, lai gan pēc mums arī neviens negaidīja un nekur tik ārkārtīgi nebija jāsteidzās, nemaz nemēģināja bērnam mierīgi paskaidrot, ko viņa tagad darīs, bet uzkliedza:"Gulsies vai negulsies, kas te būs!" Es, protams, ignorēju šo uzbraucienu un bērnam paskaidroju, ka tā vajag, lai tante var nofotografēt galviņu, un ka nekas nesāpēs, ka tas ilgs tikai minūtīti un es būšu turpat aiz durvīm. Bērns uzreiz nomierinājās un viss bija kārtībā. Domāju, ka šāda ārste parasti neceremonējās ne ar vienu un visu panāk tikai ar piespiešanu. Tātad, šādas ir divas dažādas ārstu attieksmes pret mazajiem pacientiem, par ko autore arī raksta

eleni
paldies par paskaidrojumiem. ;)

Acīm redzot cālī viss vienmēr ir jāuzraksta pilnīgi sīkumos un pa minūtei, kā viss notika, lai pilnīgi nepazīstamu cilvēki neiedarbinātu savu fantāzija, par niķīgu/nepaklausīgu bērnu un histērisku/kaprīzu mammu. :D Mana kļūda - nekādi nevaru pierasts pie šī portāla īpatnībām.

Un pilnīgi piekrītu Kārļa mamma teiktajam.

Papildināts 14.05.2009 13:53:36:

P.S. Lai neuzmanīgiem lasītājiem nerastos slikts priekštats par visām Vienības gatvē esošajām iestādēm un dr., tad tomēr pateikšu, ka pasākums notika Optio, kas atrodas BKUS teritorijā, pie dr. Ošas.

Resnā Žurka

ieintereseeta, ar mantinjaam, bez bļaušanas da krampēšanas
Maniem bērniem šīs darbības ir veiktas tikai tā, kaut arī ar acu pilieniem. Tiesa gan, citur.

bet tas process berns starp kaajaam un ar rokaam tureet ir standartprakse pie visaam manipulaacijaam

vispābā šausmas. Ka mammas to uztver kā standartpraksi.

Mjā, un kamēr gan daudz mammām liksies, ka pie ārsta nav vajadzīga ne laipnība, ne iejūtība, ne bērna respektēšana, nekas jau arī nemainīsies.

Iedomājaties - ja Atomic strādātu par ārsti - vai viņa mēģinātu ar jūsu bērnu jebko draudzīgi sarunāt? Nu nē, takš! Iežmiegtu starp kājām un tik uz priekšu, tāpat, kā ar savējo, tikai vēl skarbāk.

Un tad jau nav arī brīnums, ka viņai neljauj tas beerns sevi izmekeet.

Ne jau visiem ir vērts visu paskaidrot!

Pam_param
Bet kāpēc tu vispār pieļāvi, ka pret tevi un bērnu slikti izturas? Ja kas nepatīk, tad taču pilnīgā ignorē var cilvēkam pateikt, ka tā viss nebūs, ka tevi neapmierina konkrētā ārsta metodes un iet projām. Tas tak pašcieņas jautājums. Nepieļauj vairs, ka šādi daži izrīkojas ar tevi vai bērnu.

P.s. es esmu biju kašķīgā mammīte, kad mani neapmierināja apkalpošana bērnu Gaiļezerā. Taču tas nekādi neiespaidoja attieksmi pret bērnu. Pie kam šams vēl beigās dabūja i koņču, i uzlīmi. Gāju uz procedūru ar nosūtījumu. Esmu arī citās ārstniecības iestādes pateikusi, ka uz mani nebļaus, runās 3 toņus zemāk un pieklājīgā, saprotamā tonī. Un tas ne reizi nav ietekmējis saņemto pakalpojumu un turpmāko attieksmi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13074483