Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Redzes pārbaude Optio - esmu šokā :(

Pam_param

Sauleite
Gandrīz visus visu savu un savu krustbērnu ārstu apmeklējumus esmu veikusi privāti -sākot ar asins ainām, loriem un zobārstiem, un skaidri zinu, ka to visu var veikt normālā gaisotnē.

Jā, es apzinos, ka daļēji esmu samaksājusi par tiem kumēdiņiem , kas tiek izpildīti neforšu manipulāciju laikā, bet , arī valsts apmaksātam ārstām nav bērns jābaž starp kājām un sazin kas vēl.

Ja nu viņš ir muļļa vai todien sliktā omā - cits jautājums. Pie tāda nav jāiet un ja gadās ieklīst- jānorāda, lai savācas.

Aprobežota neesmu. Lasot Tavu komentāru gan gribas domāt par tavu pašcieņu.

Mainīja lutekle, 19.05.2009 15:24:14

Nora

Mjā.

Acu ārsti man "personiska" tēma. Zinot dr. Ošu visu savu dzīvi, kas nu jau tuvojas 40 gadu patīkamajai robežai, es aptuveni varu iedomāties, kam jānotiek, lai viņa izturētos tā, kā raksta tēmas autore.

Es, protams, esmu ļoti subjektīva.

Joprojām kolekcionēju vecas pavārgrāmatas

Vot sacepaas daamas :)

Patiesiibaa pie avu aarsta bija mana maate ar beernu, un nezinu vai tureeja vai netureeja un ko dariija. Iipashi nesuudzeejaas, tad jau laikam viss bija ok., bet nu ot pie kautkaadiem loriem - bljin, gudriites, pashas mieriigas noseediet pie taam manipulaacijaam... taa kaa taadas vistas - pas dies, manu mazuliiti emocionaali aizskars...

lutekle

mazohistiski vecaaki

Nee, mees pashi sev nekaadas saapes nenodaram - taa kaa neesam viss mazohistiski.

Bet nu paldies Tev par manas labsajuutas ruupeem :)

http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamcdr20070604_2_Pecinja+Adrija+ir.png
Novaly

Māmiņas ir dažādas un bērni ir dažādi, un ārsti ir dažādi. Ja ar vienu bērnu var sarunāt, tad ar citu nē un nav tur vienmēr dakteris pie vainas, tādēļ arī par vienu speciālistu mēdz būt tik dažādi viedokļi.

Tad nu viedās mammas, ko darīt situācijā: atnāk mammīte ar ~ 3 gadīgu mazo, kurš klepo. Daktere parunājas ar bērnu, ar mammu, uzzina, par ko sūdzas un saka, ka mazais jāpaklausās, ķipars saka, ka nē. Runā tālāk, iedod paturēt fonendoskopu, paklausās mammu, lelli, māsiņa piedāvā paspēlēt bērnu kompi, vienalga- asaru plūdi un nē. Kas atliek-

1. turpināt runāt un pierunāt vēl ( rinda aiz durvīm, bērns nemaz neklausās )
  2. neklausīties ( bet bērns klepo un dg ir jāuzstāda )
  3. mammai pieturēt mazo un to tomēr paklausīties ( bet bērns raud un tātad trauma )

Bet ar citu mazo būtu izdevies sarunāt vai novērst uzmanību, tad tā pati daktere būtu labā, kaut darījusi to pašu? Un, ja viņa var sarunāt ar desmit bērniem, bet vienpadsmito- nē, tad viņai nav jāstrādā ar bērniem? Es nemaz nerunāju par maksas speciālistiem, kuri taču par pakalpojumu ir paņēmuši naudu.

Mainīja Novaly, 19.05.2009 21:25:50

Novaly
Te sava atbildība arī mammām jāuzņemas, var mājās izspēlēt lomas ar to pašu fonendoskopu(spēļu), tad mazais ļausies. mēs spēlējam zobārstus un lorus un tt, kad atnāk pie dakteres nevar dabūt ārā no kabineta, apskate, lasi, spēle šķiet par īsu...

(Bet, ja mazais bļauj, var kaut ko vispār saklausīt?)

Bet kopumā parakstos zem tamtams teiktā, tieši tā! :)

Mainīja kaķis, 19.05.2009 23:56:07

Nora

Nu, jā, un kodarīt dakterim, kas ir mierīgs kā gurķis, ja kabinetā ienāk četrgadīgs bērns kopā ar māmuķi un sasveicināšanās vietā nokrīt gar zemi, kliegdams "Vrač - banģitka! Ņe podhoģi!" Palūdza iziet no kabineta, un pareizi darīja.

Joprojām kolekcionēju vecas pavārgrāmatas

Ar savu pirmo dēliņu pie acu ārsta gada vecumā gāju uz mūsu poliklīniku. Bērnu arī diezgan paspīdzināja. kad vajadzēja iet otro pārbaudi pirms dārziņa, tad aizvedu uz citu poliklīniku, un tur pavisam cita attieksme - mīļa, jauka dakterīte un šķietami labāka aparatūra. Bērns no pirmās pieredzes bija tik ļoti nobijies, ka grūtības otro reizi bij kabinetā iekšā dabūt, toties pēc otrā apmeklējuma izgāja ar smaidu un vairs no dakteriem nebaidās. otru dēlu arī vedu uzreiz pie jaukās dakterītes, un arī viss kārtībā!!!

Nedomāju, ka bērna obligātās pārbaudes ir ķeksīša pēc, bet vēl vairāk nedomāju, ka bērna obligātās pārbaudes jāpadara par obligātajām spīdzināšanām un baiļu ieviešanu uz ļoti ilgu laiku!

Starp citu, laikam jau ne velti, ka pirmajā vietā

Papildināts 20.05.2009 11:52:14:

pirmajā vietā rindas nekādas, bet otrajā - garu garais pieraksts!

Es kā vīriešcilvēks pret sakarsušām māmiņemocijām varu likt pretī tikai saprātu - Vienības gatvē ir milzīga bērnu plūsma, vidēji 9 pacienti dienā katru dienu, kas nav nemaz tik maz. Skaidrs, ka tīri uz statistikas rēķina vismaz 1-2 tādi gadījumi kā aprakstītais, nedēļā gadās.

Taču, pazīstot dakteri Ošu, es nevaru iedomāties nevienu iemeslu - ne laika trūkumu, ne vispārēju krīzi, ne jebkādas citas problēmas, kas liktu ciest viņas profesionalitātei un viņa bez citu metožu izmantošanas uzreiz ķertos pie drakoniskiem līdzekļiem. Man arī gribētos apgalvot, ka dr.Oša noteikti daudzo gadu laikā, ko viņa strādā ar bērniem (kas ir krietni virs 10), noteikti ātri izjūt bērnu un saprot, kurš ir iesaistāms spēlītē, bet kurš ir histērisks jau no dabas un mīļā miera labad paturams.

Jebkurā gadījumā dr.Oša noteikti ir tas cilvēks, kas bērniņa veselību vērtēs augstāk par savu, māmiņas un bērna komfortu, tāpēc viņa noteikti šādos gadījumos izvēlēsies bērna piespiešanu uz šo pārbaudi. Par cik viņas praksē ir daudz gadījumu, kur laicīgi atklātas acu kaites ir novēršamas, es pilnībā atbalstu metodes, kas sniedz labumu.

Māmiņas, kas šausminās par autores uzrakstīto un stāsta savus mierīgos piemērus godīgi sakot ir vispār tupas. Nu kā var salīdzināt bērnus, kā var salīdzināt gadījumus utt.? Atvainojos par pēdējo rindkopu...

Nu mēs ejam pie ārstiem Valeo centrā. Jāsaka ka tur gan 1 gada vecumā gan 2 gadu vecumā mana jaunkundze acu ārstu pārdzīvoja bez nekā tāda. Vēl samainījās ar mantiņām ar dakterīti utt. Visu izdarījām bērnam ar pierunāšanu un sarunāšanu, kaur arī sākumā nedaudz pretojās. Daktere smaidīga un mīļa.

mrhamster
Tas ka man ir izgājis tik mierīgi nenozīmē, ka es esmu tupa. Esmu bijusi arī pie ļoti zinošiem ārstiem ar pilnīgu ignoru uz pacienta komforu un sajūtām. Bet tie nav labi ārsti - tie ir tikai zinoši, jo sevišķi ja iet runa par bērniem. Ja manā ģimenē vecāmamma nebūtu pediatrs, un tāds ir arī viņas viedoklis. Ņemot vērā ka viņa ir ļoti labs speciālits (kā nekā nodaļas vadītāja slimnīcā), tad daudz bērnu rindā utt. nav attaisnojums. Ar bērniem ir jāstrādā savādāk, kā ar pieaugušajiem un šāda ar varu piespiešana nav pareizais piegājiens.

hehe, nu i piemēri... tad jau tie, kas politikā sēž augstos krēslos, ir visgudrākie ja? Epic fail, dāma ar tavu piemēru par vecmammu... :) Dažreiz tieši lielāko āzi ieliek par virsdārznieku, jo skaidrs, ka par dārznieku viņu nevar likt...

Kā tu vari zināt, kāds bija/ir konkrētais bērns, par kuru aizsākās tēma? Es vnk iesmaidu par subjektīviem topikiem, kur kā suņiem vajag tik pamest kaulu, un visa raibā varza jau nesas pašas nezin kur, un nu tik metas šausmināties un ar saviem pozitīvajiem piemēriem tik uzkurināt, cik viss ir slikti...

Tāpāt nedaudz žēl, ka cienījamā An Jolie neizprot savu dzimto valodu, ja tā ir latviešu... Piemērs ar bērnu skaitu bija par tēmu, ka Dr.Oša noteikti ir iemācījusies atšķirt bērnus savas milzīgās prakses gaitā, un, iespējams, spēj bērniņa potenciālu novērtēt ātrāk nekā māmiņas, kurām ir klapes uz acīm par saviem lolojumiem... Nekur nebija minēts, ka tas varētu būt iemesls paviršam darbam.

Bet nu tas tā, think positive un neiespringsim par vienu gadījumu, kur ir tikai vienas puses viedoklis par konkrēto gadījumu, piedevām tik jūtīgā portālā kā calis.lv, kur domubiedrus pašausmināties par jebko atrast ir ļoti viegli.

:) Atvainojiet manu valodiņu, dzēlības ir tikai valodas instrumenti, nav domāts kādu aizvainot...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13074483