Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Zaļie kokteiļi: teorija, pieredze, receptes

aizkraukliite

aizkraukliite

Zaļie kokteiļi ir garšīga piedeva (vai pamatēdiens) pie ikdienas uztura visiem, kas nolēmuši savu uzturu padalīt veselīgāku, vai arī kam aktuāla ir atveseļošanās no visdažādākajām slimībām (pat vissmagākajām, ieskaitot vēzi).

Daudzām tepat Cālī, kas jau kļuvušas par svaigēšanas entuziastēm, vai vismaz mēģina uz tādu pamazām pāriet, jau ir vērā ņemama vai vismaz kaut kāda pieredze zaļo kokteiļu gatavošanā un lietošanā. Šajā diskusijā rosinu visus zaļo kokteiļu baudītājus padalīties savā pieredzē, literatūrā un internetā atrastajos resursos un receptēs, kā arī uzdot jautājumus un ar mīlestību un pacietību uzņemt mūsu bariņā tos, kam zaļie kokteiļi vēl ir jaunums, bet kam par tiem ir patiesa interese. Būtu ļoti jauki, ja atrastos entuziasti, kas šo to vērtīgu par tēmu varētu arī no angļu un krievu vai citām valodām pārtulkot un šeit iekopēt. Es arī ik pa brīdim mēģināšu to darīt, cik man tīri fiziski atļaus laiks...

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Iesākumam daži RESURSI:

Victoria Boutenko “Green for Life”

http://www.amazon.com/Green-Life-Victoria-Boutenko/dp/0970481969

http://www.greenforlife.com/

Daudz dažādu video klipu ar Viktoriju Butenko var atrast šeit: http://video.google.com/videosearch?q=Victoria+Boutenko&emb=0#

http://www.naturalnews.com/024467.html - te var dabūt summējošu V,Butenko grāmatas aprakstu.

Googles tante par zaļajiem kokteiļiem stāsta, ja meklētāja lodziņā ieraksta “green smoothies”.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

RECEPTE no manas prakses:

Tikko biju gan mežā, gan tirgū, un gala rezultātā man sanāca eksotisks un garšīgs zaļais kokteilis. Lai sagatavotu vienu lielu krūzi vienai personai, es izmantoju:

- augļus – neliels ābols, puse bumbiera, apmēram 10cm no vidēja resnuma rabarbera kāta,

- zaļumus, pa pušķītim – nātres, jaunie aveņju dzinumi, zaļie lapu salāti, aragula.

Sagatavošanas process: visas sastāvdaļas sagrieztas samet blenderī (es parasti lieku mīkstākos augļus pašā apakšā, jo tie vieglāk blenderējas, un zaļumus pa virsu), pielej nedaudz ūdens (tik daudz, lai blenderis grieztos, un lai gala rezultātā iznāktu patīkamas konsistences padzēriens, bet nekādā gadījumā ne ūdeņains) un kārtīgi sablenderē, noregulējot blenderi uz vislielāko iespējamo ātrumu.

Šķiet, ka atrslēgelements šajā kokteilī bija rabarbera gabals, jo tas piedeva kokteilim patīkami skābenu garšu, tādejādi neitralizējot nepieredzējušam zaļo kokteiļu lietotājam neparasto savvaļas zaļumu garšu.

Knifiņš priekš iesācējiem: sākumā kokteiļa proporcijās lielāko daļu var aizņemt augļi, un zaļumu daudzums var tikt palielināts pakāpeniski. Tas dod gan organismam pakāpenisku iespēju attīrīties, gan arī iespēju garšas sajūtai pamazām mainīties un arvien vairāk pierast pie un izkaifot zaļumu garšu.


aizkraukliite

V.Butenko graamatas konspektu (angliski) par zaljajiem kokteiljiem var atrast sheit:

http://www.healthbooksummaries.com/Browse.asp

Yee :) Loti labs info ;)


Mums ir tieksme noticēt visam, ko saka, it īpaši, ja ir skaisti pateikts. (A.Frakss)

 

susums

Apskaužu lauciniekus, kas var saplūkt katram kokteilim savigus zaļumus, ko nu sagribas! Bet es arī salasu maisu brīvdienās un pietiek (ledusskapī maisā turot) pat 10 dienām!

Vakar salasīju gārsu, nātres, ceļtekas, raudeni, meža zemeņu lapas un, nezinu kura, bet āboliņa lapas, pieneņu lapas un neizplaukušos ziedus!

Sākumā visu blenderēju ar banānu, bet ar laiku banāns apnicis, negribas tik saldu. Man patīk bumbieris, apelīns, pērn sasaldētās zemenes (protams visam klāt zaļumi - lieku 2 x vairāk kā auglis) un sāļie varianti (tomāts+ gurķis+zaļumi)!

Mainīja susums, 17.05.2009 08:49:18


Drošvien ļoti labam blenderim jābūt, lai to visu dabūtu kopā daudzmaz iedzeramā masā?

susums

ExBandita
man ir leets blenderis, kas lieliski tiek galaa ar augljiem un zaljumiem ar nosaciiijumu, ka jaabuut uudenim klaat! bez uudens blenderis nemalj.

aizkraukliite

Man arii nav nekaads krutais blenderis. Likaas leets, bet pieci aatrumi gan ir. Bet patiesiibaa pietiekoshi labi sanaak sablendereet, ja pat tikai uz 1. vai 2. aatrumu liek, bet ilgaak.

Gribēju jums pajautāt - vai jūs zaļumus pirms blenderēšanas sagriežat sīkāk un cik daudz liekat klāt ūdeni?

kā ir ar sīpoliem? Tie arī der iekš šiem kokteiļiem? Ir kāds mēģinājis? Sastādījām traki daudz to labumu šogad. Tagad domāju, kur to vislabāk izmantot.


susums

Pucci, der, bet tad taa sanaaks taada kaa aukstaa biezzupa! bet nu sauc kaa gribi: malt jau var visu, ka tik garsho

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13078784