Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Zaļie kokteiļi: teorija, pieredze, receptes

aizkraukliite

Kleopatra
samal banānu ar ūdeni, pieliec klāt kādu ogu vai augli . Zaļumus liec klāt sākumā kripatiņu. Kokčiks iepatiksies, tad tās zāles ar karu reizi bikiņ vairāk liec klāt.

Kā jau minēju, neesmu izgājusi uz vērtīgajām "nezālītēm". Tās palēnām. Reāli skābenes lietoju piem. citrona sulas vietā. Man patīk nātres, spināti, dilles un skābenes-ļoti labi dzeras. Izmantoju arī avokado, gurķi, tomātu, baziliku, dārzeņu sulas(seleriju+skābenes ir ok). Reāli skatos tā-ja garšo salāti, kokčiks no tām pašām sastāvdaļām arī būs labs.

Vēl man patīk šāds dzelzs kokteilītis:1gl biešu sulas, saujiņa skābenes un dilles.

aizkraukliite

Fejinja
grūtniecei tak nevajadzētu baiļoties par zaļajiem kokčikiem??? Varbūt ir kas tāds, no kā labāk piesargāties??
Domāju, ka noteikti nav jābaidās. Ar strutenēm taču kokci netaisīsi :) Bet īpaši ieteikt gribās likt klāt arī "sarkanumu" - svaigu granātābolu sulu, jo tajā daudz dzelzs, kas uzlabo hemoglobīna līmeni, ar ko grūtniecēm bieži problēmas.

Kā lai biešu sulu dabū iekšā. Biešu un burkānu laikam ir vienīgās, no kurām rauj uz augšu iedomājoties to garšu vien...

Member

Es nezinu, kā ar biešu, bet burkānu labi iet kopā ar banāniem, zemenēm, persikiem. Tad to garšu nemaz nejūt, ja jau tik traki negaršo.

Man būtu problēmas ar biešu sulu, jo no tās riktīgi sīva mēle paliek :D Lasīju, ka ar biešu sulu jāsāk pamazām.

Member
varbūt pamēģini bietes ar zemenēm vai dzērvenēm, brūklenēm?

Man tā labi iet iekšā, tik es nespiežu sulu, bet blenderēju tās jaunās mini bietes ar lapām un kātiem. Ja sanāk kaut kas pārāk bietains, lieku vēl ogas vai augļus (banāni, avokado).

-----------------------
Starp citu, nezinu, vai tiešām tas pateicoties zaļajiem kokčikiem, vai tam, ka visur, kur var, jau kopš rudens lieku klāt medu, sevišķi griķu-amoliņa ziedu - bet mani šogad nemoka putekšņu alerģija
Bišķi kakls ik pa brīdim jūtīgs, vai acis mazliet, bet tas ir tāds nieks, salīdzinot ar to kā bija agrāk un puņķu nemaz:)

осознав, что сам создаёшь свою жизнь, научись принимать её такой, какая она есть...

Fejinja
paskaties ārstniecības augu grāmatās/lapās - kuras zāļu tējas neiesaka grūtniecēm, tad tā auga svaigās lapas arī neliec savos kokčikos - brīdinu, mans viedoklis ir nespeciālista viedoklis

bija jautājums par bērniem - var sākt ar tiem zaļumiem, kam nav izteikta specifiska garša, nu piemēram - lapu salāti, tad vietējo pietiek.

Bet kopumā - es no šīs tēmas iedvesmojos nopirkt sev darbā blenderi, lai pusdienās varētu kā pamatēdienu baudīt kaut ko maksimāli zaļu, tepat blakus tak lielais tirgus, tur visu vajadzīgo var atrast

Papildināts 02.06.2009 13:23:26:

atcerējos jautājumu - biešu jaunās lapiņas un burkānu lakstus tak varēja neierobežoti ēst? (neesmu grūtniece)

Visi mazi dzīvnieciņi pušķīti sien astītē

Snifiņš
Tur jau tā lieta, ka skatījos vienu nesen izdoto grāmatu par "zaļo dzīvi". Tačuneizturēju un līdz beigām neizlasīju, jo katrs 3. augs bija nevēlams grūtniecei. 'Tās pašas skābenes un rabarberi. Arī gārse piemēram. Ko nu? Ēdu un garšo. Tagad sirdsapziņa pīkst, kad griežu salātos skābenes vai kādreiz kādu rabarberu graužu. Sliktākais jau tas, ka nav paskaidrots, kādēļ kaitīgs. Tad man nepielec. Parasti visu jauno tīri labi smadzenēs asimilēju, ja pēcāk ir pamatojums

Mainīja Fejinja, 02.06.2009 15:13:37

paskaties tai grāmatā, ko saka par virzu, gaiļbiksēm, mārpuķīti, redīsu lapām, pētersīļiem, lapu selerijām, visa veida salātiem (lapu, aisberga, sarkanajiem, romiešu, rukola, mizuna)

Visi mazi dzīvnieciņi pušķīti sien astītē

Tā bija no bibliotēkas. Jau pirms dienām 10 atdevu atpakaļ. Bet šonedēļ atkal ir ieplānots b. apmeklējums. Paskatīšos. Norakstīšu Tavu sarakstu

Par virzu gan varu uzrakstīt-izrakstīju blociņā. Tātad VIRZA-vērtīgs vit. un hlorofila avots visu vasaru-gan salātos, gan sulas veidā.

NĀTRE-tas pats-vērtīgs vit. un hlorofila avots. Lieto gan gan salātos un zupās, gan sulas veidā. Iesaka kā asinsattīrošu līdzekli, dažādu asiņošanas un iekaisumu gadījumā.

SALĀTI-veicina zarnu darb., novērš vēdera aizciet. Regulē ūdens daudzumu organismā. Veicina holesterīna izvadīšanu. Iesaka nervu sist. stiprināšanai, asinsspiediena pazemināšanai, gastrīta un dažādu čūlu ārst.

Tad vēl norakstīju A4 lapu par dārzeņiem un augļiem, ogām. Piem dzērvenes-tās ēdot, mutē iet bojā kaitīgie mikroorganismi. Āboli lieliski izvada no organisma smagos metālus.

Saulesdūriena vai vispār temp. gadījumā der cidoniju sula vai jāņogas(to sula).

Kaltētu bumbieru novārījumu iesaka klepus, drudža, caurejas ārst. Dziedē rētas.

Bet es saku-pēc katra minētā auga ir uzskaitītas labās īpašības un piezīme piem. grūtniecei vai diabētiķiem, vai cilvēkam ar augstu skābes saturu kuņģī nav ieteicams.

Autoru arī zināšu precīzi. Patika nodaļa par pirts slotiņām.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13078784