Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Zaļie kokteiļi: teorija, pieredze, receptes

aizkraukliite

Fejinja
pie reizies paskaties bibliotēkā vai nav Bērziņas-Bērzītes grāmata "Aizslēpot pēc avotkresēm" man pagaidām budžets par īsu, lai nopirktu, bet kājas par īsām lai līdz bibliotēkai aizstaigātu, tomēr esmu dzirdējusi atsauksmes, ka tā ir laba grāmata par visādiem augiem, kas mums katrā sezonā pieejami

Visi mazi dzīvnieciņi pušķīti sien astītē

Snifiņš
Noteikti!!

Klau, vai, taisot kokteili ar piparmētrām, jūs pašu piparmētru arī ēdat nost? Stulbs jautājums, bet vkn pierasts, ka izbauda tik piparmētras doto garšu, bet pašu lakstu izmet laukā.

Un tiešām, piem, pieneņu lapas, nātres un to gārsu var visu vasaru ēst? Blenderējot laimi vai citronu - mizu taču noņem nost, vai ne?

Piedodiet par tādiem jautājumiem, vnk gribētos vismaz vasaru nodzīvot veselīgi, tad nu līdz nozušanai lauku dzīlēs jāsalasās un jāuzzina visu iespējamo :)

madara
ja kārtīgā blenderī to kokteili taisa, tad no piparmētras, nātres, pienenes, gārsas utt. nekas, ko varētu izmest ārā, nepaliek, viss sablenderējas vienmērīgā pļurā

ir augi, kurus nevar ēst visus (lasīju, ka balandu lapas ēst var, bet ziedi esot indīgi), ir tādi, kurus tikai pavasarī ēd (rabarberi), jo tiem kaut kas tur sastāvā mainās vēlāk, bet ir tādi, kurus visu cauru gadu un visas auga daļas - spilgts piemērs ir pienene. Īpaši pētījusi neesmu, jo man kā pilsētniekam nespīd pļavā ganīties, bet, ja tāda situācija rastos, tad pirms ēšanas paskatītos par katru augu informāciju kādā ārstniecības augu grāmatā.

Papildināts 03.06.2009 15:02:49:

blenderi iegādāju, un pirmais tapa kokteilis no 1 avokado, 2 tomātiem, 1 lapu salātgalvas, 1 saišķa pētersīļu. secinājums - vajag drusku pieliet ūdeni, citādi biezs, un vēl prasās tajā kādu asumiņu, tipa ķiploku un drusku sāls.

Snifiņš
Paldies :) es tieši domāju aiziet līdz grāmatnīcai un nopirkt to pašu Aizslēposim pēc avotkresēm, vismaz kāds avots, kur padomu pasmelties pļavas vidū :D

Papildināts 03.06.2009 15:49:18:

ā, vēl viens jautājums - vai šādos kokteiļos var likt klāt dabīgo jogurtu bez piedevām vai kādu kefīru un tmldz? Jeb tāda kombinācija ir bezjēdzīga?

Uztaisīju šodien sev baigos kokteiļus :D kā jau pilnīgai iesācējai, pirmais sanāca krāsas/garšas ziņā dramatiski pretīgs (biete ar dažām lapiņām, redīss, redīsu lapas, dilles, skābenes - rezultāts, khm :D), bet otrais no bietes, skābenēm un dillēm bija pat ļoti lietojams, pielēju drusku ūdeni un izdzēru.

mans pusdienu "pusotrslitrs" šodien sastāvēja no 2 tomātiem, 1 avokado, 1 zaļo salātu galvas, 2 redīsiem ar visām lapām, dillēm, pētersīļiem, spinātiem un mazdrusciņ ūdens un mazdrusciņ sāls. sātīgi

Man jautājums par blenderiem - jūs izmantojat tikai tos blenderus ar krūzēm, vai var izmantot arī blenderi ar kātu? (cerams, ka jautājums bija saprotams :)

Rīta vējš
es izmantoju ar krūzi, jo man šķiet, ka tam ar kātu jauda pārāk maza, lai viendabīgā masā visu sakultu. manējam darbā ir 500W, tam, kas mājās - 600W

Rīta vējš
Kokteiļiem labāk krūze. Man laukos ir krūze ar 300W, bet samaļ vistu tā, ka nemetas. Ilgāk protams, nekā būtu ar 700W, protams.

Snifiņš
Biju bibliotēkā. Tevis minētā grāmata tur nebija, bet piezīmēja, ka ir interese. Tā, ko minēju es, saucas ''Zaļā aptieka" Dagmāra Brutāne, 2002.g. Bet piedod, biju ar bērniem, nekāda īpašā lasīšana nesanāca-sākās riņķa dancis un lavierēšana starp plauktiem, četrāpus zem plauktiem, visi lasītāji šķībām acīm, laidos lapās ar savām draiskulēm.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13078784