Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērni ar autisma iezīmēm

Jolanda

Robinsone
Skolā teicamnieks, vienmēr grib būt pirmais, pieies klāt paķers , izraus citiem kādu spēli no rokām, bet tikai būs pirmais.

Traucē šausmīgi skaļā balss un tad tās histērijas, kas uznāk IT KĀ kāds slikti izturējies pret viņu, tad raud un skaļi kliedz, asaras ar drusku birst, bet vairāk ir tā šausmīgā kliegšana un tad smiešanās. Nevar taču pie bērniem arī visu laiku stāvēt klāt viņam pie rokas.

manai meitinjai ir 3,3g. un nekādi nevaru iemācīt iet uz podinja,mums ir diagnoze atipisks autisms,vinjai nevar iestāstīt ka tur vajag čurāt,jo ir uzmanības traucējumi,vinja neklausās.vai tas varētu vilkties vairāku gadu garumā,varbūt kāda zin kādu metodi?padalieties lūdzu savā pieredzē.

Meitenes, vēlējos uzjautāt tām, kuras veikušas saviem mazuļiem CT galviņai, vai jums tika uzrādītas kādas izmaiņas, pataloģijas?

Vienk. manam dēlēnam galvas CT neuzrādījā nekādas izmaiņas, t.i. viss esot normā. Vai tas pie autisma ir ok?

sintuss
vai tas varētu vilkties vairāku gadu garumā. Nu mana pieredze ir, ka tas tiešām sakārtojas vairāku gadu garumā. Mans puika pats beidzot iemācījās čurāt 4,7gadu vecumā, bet ar lielām padarīšanām cīnamies vēl tagad 5,7 gadi ir cerība, ka pa šo vasaru arī tas sakārtosies. Metodes: staigājot ņem līdzi čupu ar šortiem jeb bikšelēm ja ir kleitiņa, nekādi pamperi un kad redzi ka sāk čurāt velc nost un sēdini, vajadzīga baigā pacietība. Ar puiku šai ziņā vieglāk, pieļauju, ka ja man būtu meitiņa gādātu daudz bodīšus lai nav jārauj bikses nost bet var tik apakšu atraut vaļā, bet nu cīņa pamatīga.... Ar to stāstīšanu ir tā, ka vajaga teikt īsi un konkrēti- piem. mežā jeb ārpus mājas teicu vienkārši - čurā- (kad uzķēru ka vajaga), bet mājās -čurā podā- var atgriezt ūdens krānu vaļā citreiz tas nostrādā.

Zhazha
Vienk. manam dēlēnam galvas CT neuzrādījā nekādas izmaiņas, t.i. viss esot normā. Vai tas pie autisma ir ok? manam ar neko neuzrāda.

edžiņa

aha.., nu skaidrs. Saki vai jums ir jau uzstādīta diagnoze - autisms? Mums patreiz vēl nav noteikta šī diagnoze, jābrauc atkārtoti atrādīties Dr. Bauzei ar visiem Neirologa, Psihologa, CT analīžu slēdzieniem, nu un tad redzēs. Laigan pirmajā vizītē itkā teica, ka neizskatoties pēc autista, jo uz vārdu atsaucas, uzdevumus arī pilda atbilstoši savam vecumam, saka ata, bet cik saprotu to var darīt arī autisks bērns.

Manam puikam tiko palika 4g., šodien pirmā diena bez pampera .

Runā, nu ļoti slikti salīdzinot ar citiem bērniem šajā vecumā. Var pats uzprasīt tikai pašas nepieciešamākās lietas kā ēst, dzert, uz poda, uc ko nu attiecīgajā brīdī ievajagas, bet nu ir arī vārdiņi kā mīļš, karsts, auksts, lūdzu, paldies, nāc, ejam uc.

Nezinu..., reāli salīdzinot ar citiem bērniem lai nu kā negribētos, bet diemžēl atšķiras arī uzvedībā, kautko pie sevis runā, atceras kādu ainu no kādas multenes un tad var smieties no vietas aizgūtnēm. Paši jau esam pieraduši un pat liekas, ka tas ir normāli.

Bet nu.. salīdzinoši progress viena gada laikā ir liels, ja ņem vērā to, ka līdz 3g. vecumam neko nerunāja un tagad gada laikā ir daudz ko iemācījies.

Vai jūs ejat parastajā valsts dārziņā? Ja jā kā veicas? Mums protams dažreiz jānoklausās audzīšu komentāri, redz, ka tomēr savādāks uc, tad neēd to un šito, tad neguļ tā kā vaig :) , bet nu.., es laižu gar ausīm.

Lai gan mums ar runāšanu nav problēmu, ļoti, ļoti daudz lietas es savējam stāstu ar attēlu palīdzību - drukāju bildes no interneta, zīmēju shēmas, pulksteņus utt. Citiem nerunātājiem ļoti labi strādā sistēma, kad mazajam iemāca komunicēt caur attēliem. Jo parasti viņi visu perfekti saprot, tikai valodiņa ķeras.

Tieši tāpēc, ka attēls un skaņa tik spēcīgi strādā uz mūsu puisi, multenes un vispār TV esam maksimāli ierobežojuši.

Zhazha
Diagnoze tika uzstādīta jau 3 gadus atpakaļ. Lasot Tevis teikto jums iet diezgan labi uz priekšu, mans vēl nerunā un uzd. atbilstoši vecumam arī nevar pildīt, bet autismam jau ir dažādas formas.

Cik es esmu redzējusi runājošie autisti parasti paši runā savā nodabā ne visai pievēršot uzmanību vai kāds atbildēs vai vispār klausās, jebšu arī atbildot vai ko Tev sakot mēdz ieciklēties uz kādu frāzi un atkārtot to kaut pusstundu.

Ar ēšanu arī pārsvarā daudzi ir nomocījušies, jo mans dēls un zinu ka daudziem citiem arī tā ir - ēd kādas noteiktas lietas un neko citu mutē neņem.

Mans puika iet specializētajā dārziņā, attieksme jauka/saprotoša. Tev varu ieteikt laid arī turpmāk visus komentārus gar ausīm jo ja bērns tiek citiem līdzi neko nemaini.

edžiņa
paldies par atbildi.

meitenes sakiet ludzu,kas tas tads CT ir?mes esam tikai EEG taisijusi.manejaa tiesi otraadi eed visu peec kaartas,iipasi neskiro un eed loti daudz.

Kā rīkoties sabiedrībā, pasākumos? Liels bērns, var izdvest neartikulētas skaņas, kaut ko pieprasīt, uzstāt, skaļi runāt (stipri par skaļu). Jūs paskaidrojat, ja apkārtējie ir neizpratnē, ka bērnam ir slimība vai neko nesakat, lai domā, ka izlutināts?

bone
mums ar iziesanu laukaa ar ir lielas gruutiibas,meitene uzreiz skali kliedz ja kas nepatiik,es jau nevienam neko neskaidroju,lai doma ko grib.uz kadiem saviesigiem pasakumiem vispar nenemu.ja kads paprasa kapec berns neruna,es atbildu ka maza vel,tikai 3 gadini.....

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13103941