Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērni ar autisma iezīmēm

Jolanda

Vai kāds var pastāstīt kā autistiem iet skolā pirmajās klasēs? Manam puisim bd audzinātāja saskata problēmas attiecībās ar citiem bērniem, viņš tikšot skolā atstumts...

Papildināts 20.07.2009 14:24:45:

Man no psihologa ir atzinums, ka bērnam t.s. viegli autiskā spektra traucējumi - cik esmu palasījusies to laikam sauc par Aspergera sindromu. Bērns 6g. lasa gandrīz labi, rēķina arī pieņemami. Tikai uz visu ir ilgi un dikti jāpierunā (vai jāpiespiež). Toties ar lielu izrautību vai pat māniju dara tikai to, kas pašam patīk.

Jolanda
ko Tu ieteiksi, ja bērnam garšo viss, kas būtu jāizslēdz? nu, tā garšo, ka labāk roku nocirstu, bet aizliegto ēstu

nesaki ko man darīt, neteikšu Tev kur jāiet :D
dragongirl

Sveikas! Nu nākas man tomēr arī te griezties, puikam noteikta diagnoze hiperaktivitāte ar autisma iezīmēm. Vislaik cīnījāmies tikai ar hiperaktivitāti, un tās autisma iezīmes mani nedaudz šokēja, nu jau ar vēsu galvu esmu pārdomājusi, palasījusi info internetā par Aspergera sindromu, nu šis tas laikam tā kā atbilst, bet gribas pakonsultēties ar vēl kādu speciālistu. Diagnozi uzstādīja Lindenberga un Smilga BKUS, bijām ar citām sūdzībām slimnīcā, un beigās sanāca, ka viss uz nervu pamata. Pirmo reiz ieraugot izrakstā gala diagnozi gandrīz apraudājos. Jūtos reāli apjukusi un nezinu ko darīt. Tagad interesējos par speciālistiem tepat Jelgavā, taču arī uz Rīgu varētu aizvest. Kur un cik ilgā laikā varētu tikt pie minētās dakteres Šteinbergas? Varbūt nemaz nav autisms, jo kā man teica viens cilvēks, autisms un hiperaktivitāte kopā ir ļoooti reti. Ai nu baigi saraustīti un juceklīgi, bet tā arī pati jūtos pašlaik.

dragongirl
http://www.aspergers.com/aspcomor.htm

linkā īpaši uzsvērts, ka Aspergera sindroms ir dažādās variācijās/kombinācijās ar citām kaitēm, t.sk., hiperaktivitāti...

Žaklīna
ko Tu ieteiksi, ja bērnam garšo viss, kas būtu jāizslēdz? nu, tā garšo, ka labāk roku nocirstu, bet aizliegto ēstu

Un ko tu darītu, ja tas viss, kas tik ļoti garšo bērnam, būtu nāvējošs? Arī ļautu ēst? Risinājumu vienmēr var atrast

Žaklīna
Vai vari man lūdzu iztulkot ,kas ir ODD sindroms ?

anonimus
a ko darīt, ja bērns jūtas nereāli apdalīts & aizvainots bet tiešām nesapratnē, KĀPĒC!!!! visi var... tāpat jau jūtas apdalīts, ka nav tāds kā visi utt, kas saistīts ar šo diagnozi izjūt & saprot, bet tik saprātīgs, lai pieņemtu, ka diagnozes izraisītājs/pastiprinātājs ir neatbilstošs uzturs

Papildināts 27.07.2009 11:54:08:

Risinājumu vienmēr var atrast
iesaki

Papildināts 27.07.2009 12:04:16:

īsumā tulkojums:

ODD- iekļauj sevī morālu pretestību/cīņu ar pieaugušajiem, runāšanu pretī, nepaklausību atteikšanos paklausīt norādījumiem, viegli, pat bez iemesla zaudē savaldīšanos, speciāli kaitina citus, īsti nespēj atbildēt par savas rīcības motīviem, visu laiku pats bērns ir dusmīgs, uzbudināts, aizkaitīnāts. Daudziem bērniem, kam ir UDHS, ja tas netiek ārstēts, sākas ODD izpausmes piedevām, jo tiek negatīvi savas savādās uzvedības dēļ novērtēts+no pieaugušo sodiem, it kā par nepaklausību, bet pats bērns jau nav neklausīgs, kā tas izskatās no malas... (nu, kā ir manam bērnam noticies :( )

ODD nepakļaujas mediakmentu ārstēšanai, tā ir psiholoģiska vaina; ja ir komplektā arī citas diagnozes, tad gan pieļaujama ārstēšana ar medikamentiem

Papildināts 27.07.2009 12:05:41:

īsumā tulkojums:

ODD- iekļauj sevī morālu pretestību/cīņu ar pieaugušajiem, runāšanu pretī, nepaklausību atteikšanos paklausīt norādījumiem, viegli, pat bez iemesla zaudē savaldīšanos, speciāli kaitina citus, īsti nespēj atbildēt par savas rīcības motīviem, visu laiku pats bērns ir dusmīgs, uzbudināts, aizkaitīnāts. Daudziem bērniem, kam ir UDHS, ja tas netiek ārstēts, sākas ODD izpausmes piedevām, jo tiek negatīvi savas savādās uzvedības dēļ novērtēts+no pieaugušo sodiem, it kā par nepaklausību, bet pats bērns jau nav neklausīgs, kā tas izskatās no malas... (nu, kā ir manam bērnam noticies :( )

ODD nepakļaujas mediakmentu ārstēšanai, tā ir psiholoģiska vaina; ja ir komplektā arī citas diagnozes, tad gan pieļaujama ārstēšana ar medikamentiem

Žaklīna
Paldies

Tā jau kaut kā apmēram sapratu,t ikai neticēju, ka tādas var būt slimības pazīmes, jo gandrīz katram bērnam ko pazīstu tādi simptomi ir novērojami. Tas droši vien domāts, ka gandrīz nekad neklausa, nerespektē citus utt.?

Žaklīna
tāpat jau jūtas apdalīts, ka nav tāds kā visi utt, kas saistīts ar šo diagnozi

Tu domā šī ir vienīgā diagnoze, kuras dēļ bērns jūtas apdalīts? Es dzīvē uz visu cenšos skatīties no pozitīvās puses un zini, arī bērnam tas ar laiku pielīp.

Par risinājumu - mājās vienkārši neturēt lietas, kuras ir aizliegtas.

Par risinājumu - mājās vienkārši neturēt lietas, kuras ir aizliegtas.
nu, šis gan ir reāli izpildāms

zinu, ka ir arī citu vainu dēļ ierobežojumi ēšanā un ne tādi vien... vēl bargāki... bet man līdz ar to nākas ierobežot arī pārējos bērnus, kuriem nekas tāds nav. no vienas puses labi, jo mazāk tos s... ēdīs arī veselie, jo labāk bet tad atceros sevi tālajā 95-ajā, kad patstāvīgi varēju jau veicī kko nopirkt čipsi, nu, jei bogu roku būtu atdevusi nociršanai, ka tik čipsi tagad neēdu, ēdu tikai veselīgi, bet toreiz bija toreiz

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13103941