Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērni ar autisma iezīmēm

Jolanda

gandharve
Nē, te tu šauj garām. Man zināmās ģimenēs, kur bērni ar AST, grūtniecības bija ideālas, bērni gaidīti, saskaņa un miers, pirmie dzīves gadi harmoniski. Raudulīgi mazuļi ar sliktu apetīti un citi agrīnie AST simptomi (kas var arī nebūt) un tikai. Problēmas sākās, kad bija jāiziet sabiedrībā, jo kā jau AST ir problēmas iekļauties, pārlieks jūtīgums.

Bērnunama bērni ir kas cits. Lai gan lielākajai daļai ir dažādas diagnozes (gan apstākļu dēļ, gan iedzimtības), autisms noteikti nav biežākā.

Mana meita ir atsitusies vectēvā... Viņam ir sieva, darbs, bērni, bet jo vairāk es viņu iepazīstu, jo vairāk saprotu, no kurienes meitas AST aug kājas. Reizēm es redzu pat 1:1 meitu un vīratēvu. No vienas puses, man ir dusmas un sāp, no otras puses - redzu, ka cilvēks ir nodzīvojis laimīgi garu kvalitatīvu mūžu.

gandharve
Tas ir ļoti aplams un novecojis uzskats, ka bērna problēmas rodas no atmosfēras mājās. Tādi bērni vnk piedzimst. Viņi bieži vien kāreiz nāk no normālas gimenes. Uz to pašu aba terapiju bērni pārsvarā tiek vesti ar privātu auto, vecāki spēj maksāt 25-30€ par katru nodarbību! Bērna dzīvē ir gan mamma, gan tētis.

Sveikas mammas! Gribēju pajautāt kādai mammai, kura veikusi ADOS testu savam bērnam - vai to veic tieši ar bērnu (8 gadi) vai tiek runāts ar mammu pašu? Ļoti gaidu kādu atbildi, jo nevaru atrast sīkāku info, kā tikai video angļu valodā...

Megija333
Ar abiem. Atsevišķi bērnu un atsevišķi mammu. Man bija jāsagatavo bildes un video ar bērnu 4 gadu vecumā.

inceens85

ADOS ir ar bērnu, ADI-R ar vecākiem.

Megija333

Nesen veica, 7g. Ir 3 tiksanas. Vispirms tikai ar kadu no vecakiem, tad tikai ar bernu (sakuma vecaks kopa ienak telpa, pagaida kamer iejutas un saruna, ka izies un pagaidis pie durvim), tresa atkal ar kadu no vecakiem - rezultatu parrunasana.

Labvakar, man fiksais jautājums par asistentiem bērniem ar Ast. Ja mācās vispārizglītojošā skolā ir nokārtota invaliditātes grupa, bet nav īpašā kopšana, vai pienākas asistents? Kur info var svaigu palasīt?

Labdien,tikko pievienojos šai grupiņai, bērnam 3,9 gadi - nerunā (ir vairākas zilbes,skaņas, kuras lieto, bet bez nozīmes), joprojām pamperi un pati baroju ar karoti, jo baidās ņemt rokās. Vai kāda mamma varētu padalīties,lūdzu, ar padomiem, kā varētu pieradināt pie podiņa un iemācīt paņemt rokā karoti un ēst?

P.S. Ja ir jau kaut kur bijusi šī tēma, lūdzu, iedodiet norādes.

Paldies liels!

Labdien, mammas! Vēlējos uzzināt Jūsu pieredzi, varbūt ir bijis līdzīgi, nevaru rast nekur mieru! Lieta tāda ka bijām pie neirologa BKUS uz konsultāciju, viņai nepatika ka mazajai acis staigā šurpu turpu un nefiksē skatienu, uz maniem jautājumiem neatbildēja kas tas ir, ko tas nozīmē un cik tas varētu būt slikti, tik nosūtīja pie acu ārsta un vēlas atkārtotu vizīti pēc 2 mēnešiem, nu lūk ar dakteres skopo informāciju pati meklēju kas tas varētu būt un atradu ka tā ir viena no autisma pazīmēm, bet lieta tāda ka mazā ierauga un izdzird tēti, vai brāli sāk smaidīt, izrāda jebkādas emocijas, gugina savos 2 mēnešos, bijām uz usg avotiņam arī tur ir viss labi, vnk nezinu ko domāt, esmu izmisumā! Meklēju atbildes! Paldies jau iepriekš!

Katram savs

alazda1111
pati meklēju kas tas varētu būt

Gan jau ka nekas. Daktere tikai grib paskatīties vēlreiz pēc 2 mēnešiem.

esmu izmisumā!
Tas nu ir par traku. Kāds iemesls izmisumam? Jūs taču pie ģimenes ārsta arī esat bijuši? Vai viņš satraucās?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13103941