Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērni ar autisma iezīmēm

Jolanda

Sveikas mammas! Nezinu, vai īstā sadaļa, bet situācija tāda, ka nezinu, ko

īsti darīt kā vecāks. Mana bērna klasē (6.) ir jocīgs bērns tādā ziņā, ka pārējie saprot, ka kaut kas īsti nav, bet pastāv iekļaujošā izglītība. Reāli notiek atgrūšana. Autists kļuvis kā lamu vārds. Mēģinu skaidrot, ka bērns pats to neizvēlas, ja nepatīk, var nedraudzēties un izturēties neitrāli, tomēr pieklājīgi. Bet pūļa instinkts ņem savu roku. Man žēl to bērnu, manējais, iespējams, arī kaut ko nežēlīgu ir pastrādājis vai izturējies, nezinu, nekas konkrēts līdz manām ausīm nav nonācis. Bet man iekšā ir pudeļu korķa / pasaules glābēja sindroms, ticu labajam. Ko varētu pasākt tādi vienkāršie cilvēki no malas?

Katram savs

polarlapsa123
Ļoti labs jautājums. Padoma nav, labprāt uzklausītu citu viedokļus. Zinu, ka mūsu skolā diezgan daudz runā par mobinga tēmām - skolas līmenī - visādas lekcijas un klases stundās runā.

Bet jautājums, kā Tu par šo uzzināji? Manējais neko nestāsta, kaut ir kategorijā kaut kas īsti nav.

https://www.uzvediba.lv/kontakti/

Var uzrunāt Līgu Bērziņu no šīs lapas, viņa ir arī dažādās ar autismu saistītās lapās Facebook, un vada nodarbības un lekcijas par dažādām problēmsituācijām.

Papildināts 08.10.2022 18:39:

https://www.uzvediba.lv/blogs/params/post/3962184/ja-mans-berns-dara-pari-citiem-berniem

Man ir zirgs, kurš naktī dzied.
mellene88

Lonchix
nezinu,kur Tu to grupiņu izveidoji. Latvijā domaju nav nepieciešams veidot neskaitāmas grupiņas ar vieniem un tiem pašiem cilvēkiem. FB jau ir dažas grupas,kur notiek diskusijas. Nedomāju, ka kādā privatā, piecu cilvēku grupiņā iegūsi vairāk info. Pat redz kur, daudzgalvainajā cālī, sarunas nemaz tā nelido.

polarlapsa123
noteikti saruna ar klases audzinātāju. Jāredz viņas domas un viedoklis. Ja jau cilvēkam no malas šķiet, ka kkas nav labi,tad iespējams nav gan.

instagram -mellenessniega

mellene88
Es soc tīklus neizmantoju zināmu iemeslu un principu pēc, un grupa nav privāta. To var apmeklēt jebkura mamma kura ir saskārusies ar AST, un runa nav tikai par LV

mellene88

Lonchix
tā arī nesaprotu,kur tad ir tā grupiņa. Mājās ???

mellene88
Nu ja tev vajadzētu tik ļoti zināt tad atrastu kur viņa ir- ar saviem pliekanajiem komentiem labāk nesaki neko,, jo Cālis.lv nav soc tīkls, tas ir portāls.

Papildināts 11.10.2022 16:48:

https://calis.delfi.lv/grupas/grupa/1903-autisms-un-viss-par-to/

mellene88

Lonchix
Nuja, ka man nevajag ,jo es jau esmu grupā par autismu.

Kad tavs bērns paaugsies un viņam ,kāds uzbrauks,tad atceries,ka tu arī uzbrauc cilvēkiem ar autismu. Jo tev, iespējams nepatīk, kā viņi sarunājas

Redz, autisms nav zīmogs uz pieres. Tu nenojaut,kad runā ar kādu autistu, bet tajā pat laikā gribi kko uzzināt un savs bērns tevi uztrauc.

Vispirms,pats galvenais ir iecietība un pieņemšana. un tad tikai sāc meklēt terapijas un brīnumzalītes.

sirdspukstiņš

polarlapsa123
Diemžēl, bet vārdi AUTISTS, Daunis utml.mūsdienu bērniem ir kā lamu vārds Savējam izskaidroju kas ir kas un varu reāli praktiski parādīt.... Bet, tas ir 1 gadījums no x gadījumiem... Manuprāt, skolā klasē par šo jārunā, jāaicina speciālisti, jāizskaidro kas ir kas... Jo tā ir tāda atšķirība kā viens nēsā brill, citām ir dzirdes aparāti, kādam ir alerģija no piena produktiem utt.utt.

Mājās, kur ir bērni, pavisam tīrs var būt tikai konfekšu traukā

mellene88

Es uzskatu ka nevienam neuzbraucu, un diezgan pieklājīgi atbildēju uz Jūsu jautājumu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13103941