Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērni ar autisma iezīmēm

Jolanda

Žaklīna
ko Tu ieteiksi, ja bērnam garšo viss, kas būtu jāizslēdz?

Vispārējos vilcienos to arī teikšu, ka gandrīz viss ir AIZVIETOJAMS - līdzīgas garšas, uzturvielu un vēl veselīgāku alternatīvu veidā. Smagāka problēma - ja arī uz šīm "alternatīvām" ir alerģiska reakcija vai puncis neņem pretī. Bet arī tas ir risināms un prātīgi sakārtojams.

Taču man šķiet, ka te drīzāk ir runa par "narkotisko" vajadzību. Un tāda dabīgi izplēn un atkrīt (kādam ātrāk, kādam lēnāk - acīmredzot no organisma piesārņotības un attīrīšanās spējām), tiklīdz ievieš regulāri TĪRU diētu un dod iespēju bērna organismam un skaidrajam prātam atkopties. Nu tā apmēram. Ja Tu vēlies sagaidīt PASTĀVĪGU, progresējošu rezultātu (bez nemitīgiem atpakaļlēcieniem un pārsteigumiem) - tā lieta ir jānostāda kardināli. Vai (un es Tavu situāciju ļoti labi iztēlojos) - "grēkošanas reizēs" jāpielieto speciāli, glutēnu un kazeīnu šķeļoši fermenti. Piemēram: http://www.mandimart.co.uk/new-trienza-180-capsules-204-p.asp

Te ir svarīgs tieši šis DPP IV faktors, LV šādus fermentus neatrast.

Un vēl gribēju piebilst, ka laicīgai aizvietošanai noteikti varētu noderēt LV nopērkamie celiakiešu produkti (+ jāuzmana kazeīna/piena sastāvdaļu klātbūtne). Taču es personīgi pašlaik "eju nost" arī no šiem produktiem (faktiski - maizītes, kā starplaiku uzkodas), jo man neliek mieru dažas aizdomīgas iezīmes + jau pasen manā redzeslokā esošs info, ka arīdzan celiakiešu produktos ir "legāli" pieļaujami kaut kādi miligrami glutēna. Kamēr mūsu puncis bij galīgā grīstē un padilušie zobiņi nesagatavoti piemērotākai barībai (nu kaut vai prastam burkānam vai kāpostlapai) - es atļāvos to nedaudz laist caur pirkstiem. Bet nu grasos pilnībā savilkt jostu un paļauties tikai uz to, kas bezmaz no A līdz Z iziet caur manām rokām.

dragongirl
jo kā man teica viens cilvēks, autisms un hiperaktivitāte kopā ir ļoooti reti

Tādu izteicienu brīžos ir svarīgi noskaidrot, cik autistus vai hiperaktīviķus konkrētais cilvēks ir redzējis, uzturējies ar tiem sāns pie sāna...

Jolanda
uzraksti konkrētu ēdienu sarakstu, jo mums toč ir "narkotiskā" vajadzība teikšu uzreiz: es ēdu pareizi & veselīgi, bet bērnam no tā "ne silts, ne auksts" biju nopirkusi visus iespējamos alternatīvos saldumus, un negaršo neviens

nesaki ko man darīt, neteikšu Tev kur jāiet :D

"grēkošanas reizēs" jāpielieto speciāli, glutēnu un kazeīnu šķeļoši fermenti.
Mums tā ir liela problēma - ievērot tīru diētu ŗehabilitācijas iestādēs. Tālab pat esmu atteikusies no iespējas rehabilitēties. Katru reizi esmu pacietīgi stāstījusi, ko mums drīkst, un ko nedrīkst, bet viss velti. Tā šopavasar Ukrainā mazā 2 nedēļas atteicās ēst, visu laiku bļāva, nokritās svarā. Un kā savādāk - pavāre apgalvo - viss kārtībā, šitā ir frikadeļu zupiņa ar dārzeņiem, varat droši ēst. Kad pārjautāju, bet vai tad frikadelēs nav ne druskas maizes vai miltu, tad izrādās, ka drusku miltu tomēr ir. Nu pavisam maz.

Jolanda

Vai pie līdzīgas situācijas beibei vienkārši visas 2 nedēļas katru dienu būtu jālieto Tevis ietektie fermenti ?

Un vēl - šogad vīrs bieži mežā lasa sēnes, jo mums visiem tās garšo. Arī mazajai beibei. Vai sēnes nepieder pie aizliegtajiem produktiem?

Delfīne
Vai pie līdzīgas situācijas beibei vienkārši visas 2 nedēļas katru dienu būtu jālieto Tevis ietektie fermenti?

Tieši tā . Ja ir aizdomas, ka var būt nelieli piemaisījumi (teiksim - neskaidra produkta izcelsme, kaut arī nekas no aizliegtā formāli nav minēts) - varot aprobežoties ar 1 fermenta kapsulu pirms katras ēdienreizes. Taču pilna, neitralizējoša deva - 2 kapsulas ar katru ēdienu. Nu un, protams, tur nāk klāt arī citas fermentu grupas vispārējai gremošanas uzlabošanai. Šim mērķim mums pietika ar 1 kapsulu. Konkrēto fermenta preparātu TriEnza minēju kā vienu no labākajiem un atzītākajiem lietotāju vidū. Manā pieredzē - vislabākais.

Žaklīna
Vienkāršāk būs, ja Tu uzskaitīsi tos "roku nociršanai" līdzvērtīgos produktus, kas Tavam bērnam jauc galvu . Tad arī varētu konkrēti paštukot.

Un jā, bēdīgi, bet izskatās, ka Shar diētiskajiem (celiakiešu) produktiem ir problēmas ar "tīrību". Sāku savu eksperimentālo maizīšu atcelšanas fāzi ar tiem pašiem fermentiem pirms katras uzkodas (kas nozīmē, ka kaitīgie komponenti, ja tādi bijuši, tiek neitrāli sadalīti). Un nu sākās vāks - bērns neko citu negrib, kā tikai savas maizītes, uzrīkojis riktīgu badastreiku! Ar neapbruņotu aci redzams, ka viņš meklējas pēc savas "devas", gatavs maizīšu kalnus apēst un, neapmierināts, prasa vēl un vēl. (Par savām izjūtām paklusēšu - labāk vēlāk, kā nekad, nu un vismaz noskaidrojusies bilde, kur pēdējiem krikumiem var kājas augt. (aizietu klusi nokaunēties, bet ja nu kādam arī šī pieredze noderēs...))

Jolanda
saldējums, šokolāde (ne tikai tīra melnā, bet nu ko mūsdienās sauc par šokolādītēm), čipsi, celiākieši cepumi ar šokolādi, kola, nu, da viss kafiju ar pienu man no rokām rauj ārā, kaut arī dzeru rūgtu bez cukura

1. man tad sanāk ierobežot visus bērnus jo kā tad viens mājās neēdīs, bet pārējie ēdīs

2. b/d- pat ja paliek līdz pusdienas laikam, kareiz rīta cēlienā ir nebeidzamās v.d un dz.d kurās cienā ar visu medeļejeva tabulu

3. vispār nevar iet ārpus 4 sienām, jo visur pie radiem & draugiem hu... zin kas kā cienasts sarūpēts

4. lasīju, ka saldējuma/saldumu normēta došana bērnam ir vairāk psiholoģiskai labsajūtai pat ja visa dzīve ir pilnvērtīga un kvalitatīva gribās saldumus es savu veselīgo & zaļo & pareizo diētu varu uzturēt tikai tāpēc, ka dzeru kafiju (lattee ar pienu & kanēli), ne tēja, ne kādi citi pasaules brīnumi & labumi nav bijuši labāki (izmēģināts laikam viss mirstīgajam pieejamais)

Papildināts 30.07.2009 11:22:02:

visi dabas bodes veselīgie kārumi+viss, ko pēc receptēm gatavoju pati bērnam pēc mēneša badināšanas uz maniem labumiem

dragongirl

Es te rokoties atradu dažas sakarīgas grāmatas, viena, kas man pašai noder, lai sāktu kaut ko saprast, Biežāk uzdotie jautājumi par Aspergera sindromu un viena taisni par ēšanu autistiem, abas divas gan angliski, taču varu padalīties, pdf formātā.

dragongirl
padalies gan

man moš draugos nosūti!?

b/d arī- vai nu tur esošie sūdi jāēd (kas bērnam vairāk vai mazāk garšo ) vai arī mans ēdiens, ko dodu līdzi, bet sildīts mikroviļņu krāsnī bezceris kaut kāds vēl jau pastāv variants vest tik uz trīs rīta stundām, kad neēd bet ko atlikušo dienas daļu!!!??? kompāniju ta grib

Žaklīna
man dēls b/d vispār gandrīz neko neēda (vakaros tādēļ galva sāpēja). Arī tagad skolā pusdienas neēd.

Bet vispār, kamēr ar zālēm nebija sabeigts organisms, bija tievs kā diegs un ēda instinktīvi un ļooti pareizi - par ko šausminājās radi. Tagad ir apalīts, ko ceru uzlabot, kad noņems zāles.

circenis
neēšana bija viņa iniciatīva? pats izdomāja, ka neēdīs?

man gan cita problēma- aizglieto ēd labprāt

Papildināts 05.08.2009 22:39:34:

Jolanda
1.kur tos fermentus var nopirkt?

2.cik ilgi non-stopā var lietot?

3.kā jums palīdzēja, jūtama atšķirība?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13103941