Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Spānija

amika

amika
Esmu Maljorkā, Baleāros. Jā, bezdarbs te ir ļoti liels- pat lielāks kā Latvijā, bet te pie manis sezonas laikā vēl joprojām ir plaukst un zeļ tūrisms. Domāju, ka vismaz sezonas laikā darbu var atrast, protams, ir jāzin valoda :)

Man viena latviešu paziņa gandrīz 2 gadus meklēja sev darbiņu, tiesa gan- viņu draugs uzturēja un viņai bija savas prasības. Par bērniem un bērnudārziem nepateikšu- nav pieredzes :)

Bet toties ir daudzi nesalīdzināmi plusi salīdzinot ar LV- silts laiks visu cauru gaidu, jūra (Calpe manuprāt ir pie jūras, vai ne?) un smaidīgi vietējie. Protams, pašiem arī jābūt pretīmnākošiem.

Kopumā varu teikt, ka darba ziņā nekāda lielā medusmaize nav, bet to visu atsedz fantastiskais laiks un cilvēki, un paelja ar sangriju, protams ;)

Estrellita
njā, es sāku saprast, ka manis izvēlētajā vietā galīgi nav nekādu darbiņu..vairāk darba iespēju ir citās pilsētās..

pati strādā vai mācies?

Dažreiz ir vērtīgi, ja tev izsit pamatu no kājām, lai būtu iespēja nokrist uz muguras un ieraudzīt zvaigznes, kas ir debesīs.

amika
Es gan strādāju, gan mācos, tikai atšķirība ir tā, ka varu strādāt jebkurā pasaules malā, profesija un apstākļi to atļauj. Iemīlējos Spānijā, jo pirms es pārvācos, vairākas reizes gadā braucu šeit atpūsties, kamēr abi ar dzīvesbiedru pieņēmām lēmumu palikt pavisam. Mēs esam tādi- pasaules pilsoņi, kā saka :) Arī pirms Spānijas paspēju 'paklejot'.

Ir dzirdēts, ka dažiem spāņiem nepatīk iebraucēji, jo viņiem darbu ''ņem nost'. Bet, manuprāt, tas no cilvēka atkarīgs.

Tuvinieki no LV pie manis ciemojās, pat priecājas, ka tagad ir pie kā aizbraukt. Pati es reizi gadā esmu Latvijā. Dažreiz vienīgi pietrūkst īstas rupjmaizes un skāba krējuma :)

Papildināts 16.06.2009 15:23:12:

amika
Ja gribi 'pilsētas' darbu, tad jādodas uz lielajām pilsētām- Barselonu, Madridi, mazākās pilsētās viss notiek ar pazīšanos- atrast darbiņu varētu būt pagrūti. Ja ir spāņu valodas zināšanas, plus vēl angļu un krievu, var mēģināt meklēt darbu viesnīcās, bāros, kafejnīcas....

Estrellita
paldies par padomiem

gribētos dzirdēt vēl kādas atsauksmes un kādu, kas gatavojas turp doties.

Dažreiz ir vērtīgi, ja tev izsit pamatu no kājām, lai būtu iespēja nokrist uz muguras un ieraudzīt zvaigznes, kas ir debesīs.

amika

Jau šīs vasaras beigās ar meitiņu pārceļamies uz Spāniju. Vīrs tur ir jau 2 mēnešus un, šobrīd, sakārto mums sadzīviskus jautājumus. Tiesa, mēs nebraucam tur meklēt darbu, bet jau ar savu biznesu. Man vēl līdz nākamajam gadam dekrēts. Būsim Alicantes apkārtnē.

Šobrīd Spānijā ir tāds pats bezdarbs un krīze kā Latvijā, algas tiek samazināts un tūkstošiem britu, vāciešu, skandināvu, kas bija apmetušies tur uz dzīvi, brauc atpakaļ.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/8115973.stm

Spānija šobrīd ir pēdējā vieta, uz kurieni es personiski pārceltos, jo šajā valstī tikai sākas krīze, kas, visticamāk, padziļināsies. Būtībā šobrīd Spānija ir tajā stadijā, kurā Latvija pagājušā gada oktobrī, novembrī, kad nekustamo īpašumu burbulis jau bija pārplīsis, krīze jau bija sākusies, bet vairums atteicās tam noticēt.

Papildināts 24.06.2009 13:35:37:

Līdzīgus bēdus stāstus par uz Spāniju aizceļojušajiem tautiešiem tagad rāda arī Vācijas TV kanāli. Ja tiem var ticēt, tad daža laba vācu famīlija, kas vēl nesen esot Spānijā dzīvojusi tīri normāli, nevarot vairs nopirkt pat maizi.

Nu, un šādos apstākļos, pie šādiem bezdarba rādītājiem spāņu valodas zināšanas ir obligātas. Kāda jēga ņemt darbā cilvēku, kas nezina valodu, ja aiz durvīm stāv 10, kas zina.

Mainīja sideway, 24.06.2009 13:36:31

sideway
Vēl vakar komunicēju ar draugiem Spānijā (viņi dzīvo Barselonas apkaimē). No viņiem bija pilnīgi pretējs info - esot pilnīgi jūtams, kā situācija stabilizējoties.

Savukārt par šo -

Līdzīgus bēdus stāstus par uz Spāniju aizceļojušajiem tautiešiem tagad rāda arī Vācijas TV kanāli. Ja tiem var ticēt, tad daža laba vācu famīlija, kas vēl nesen esot Spānijā dzīvojusi tīri normāli, nevarot vairs nopirkt pat maizi.

viņi teica, ka ārzemju medijos tiekot arī stāstīts, ka Latvijā situācija ir tik briesmīga, ka cilvēki ēdot reņģu galvu zupu un pensionāri no bada streipuļojot...

Jebkurā gadījumā - krīze, protams, Spānijā ir, bet, salīdzinot ar to, kas ir pie mums, tur krīzes nav

Nu, un šādos apstākļos, pie šādiem bezdarba rādītājiem spāņu valodas zināšanas ir obligātas. Kāda jēga ņemt darbā cilvēku, kas nezina valodu, ja aiz durvīm stāv 10, kas zina.

Tas gan tiesa. Spānijā bez spāņu valodas zināšanām kaut cik viduvējā līmenī vispār nav ko meklēt

Mainīja Monica, 26.06.2009 12:18:18

krīze, protams, Spānijā ir, bet, salīdzinot ar to, kas ir pie mums, tur krīzes nav

Nu, nu... ja oficiālais bezdarba līmenis ir vēl augstāks nekā Latvijā, proti, pāri par 18%, un min. alga joprojām ap 600 eirām mēnesī, tad, protams, salīdzinot ar Latviju, nekādas krīzes tur nav. Tik nieki vien.

Vot piekrītu sideway, ka Spānija patiešām nav īstā vieta, kur šobrīd pārcelties. Ja nu vienīgi kopā ar lielu naudas maisu un businesu skaisti vasaru pārlaist.

Sveiki Visiem!!!Es ar gimene dzivoju Spaanija jau 3 g. dziivojam Valensija, Alikante- Torrevieja pilseetaa.

Papildināts 17.07.2009 20:00:01:

amika
berniem no 3 gadiem ir skola- no valsts t.i.-bezmaksa. Beernudarzi pirms 3.g. var maksat 400 eiros. Par valodu piem. Torrevieja spaanu nav obligati zinaaat jo sheit 51 procents aarzemnieki, um araa vairak dzirdu krievu nekaa spaanu.

Mainīja Mexikana, 17.07.2009 20:01:18

Hola!

Pusgadu dziivoju Tenerifee, dienvidos.

Ar darbiem te ir shvaki, tachu patlaban, manupraat ir iistais laiks sava biznesa uzsaakshanai. Ja ir naudinjas saakumam, tad shii ir fantastiska vieta, kur dziivot

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13314957