Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Spānija

amika

Sveikas, dāmas!

Atļaušos pacelt tēmu. Kā tagad Spānijā ir ar bezdarba līmeni? Joprojām augsts? Vai braukt uz savu galvu, būtu neprāts?

Visu mūžu bijis sapnis dzīvot Spānijā, bet kaut kā atlikās un atlikās, līdz šoziem, izgājusi cauri kārtējam depresijas periodam, sapratu, ka vairs nevaru izturēt to visu un ka vajag ar steigu mainīt vidi. Un kāpēc gan ne uz valsti, kurā dzīvot vienmēr bijis liels sapnis! Taču Spānija jau nav UK, kur teju katra otrā latviešu aģentūra piedāvā darbu. Par Spāniju informācija diezgan skopa, tāpēc sapratu, ka jāvēršas pie jums.

Par mani - 29 gadi, bērnu nav, vīra nav, ir izglītība tūrisma jomā, ir angļu val. zināšanas, spāņu valodu mācos. Nekas prestižs, tāpēc domāju vai tādam cilvēkam-parastajam ir iespēja tur atrast darbu? Un ar ko būtu jāsāk?

Būtu ļoti, ļoti pateicīga par jūsu padomiem. Smieklīgi laikam, bet nekad iepriekš ārpus Latvijas nav būts, tik cik kādā ceļojumā, tāpēc īsti nav izpratne par to, kā uzsākt dzīvi citā valstī.

Drea_
Nū,ja esi ar mieru strādāt viesnīcās,restorānos,bāros un tamlīdzīgās ar izklaidi saistītās vietās,tad tagad kā reize ir iespēja atrast darbu,sezona tulīt,tulīt sāksies.Dažādu izklaides kurortu pilsētu sociālajās vietnēs šobrīd var atrast gana daudz piedāvājumu.Piemērm-Mallorca(Magaluf),Ibiza,Benidorm,Marbella utt.Iesaku papētīt.

Man gan vairāk cits jautājums.Plānoju Spānijā nevis strādāt,bet biski atpūsties,pamainīt vidi utt.Nu teiksim uz kādu pusgadiņu.Iekrājumi ir,vīrs tāpat visu laiku vienos vienīgos komandējumos dzīvo un viņam nav nekādas starpības doties tajos no Spānijas vai Latvijas...Tiktālu viss labi.Lēmums pieņemts,esam gatavi braucēji.Bet te sākas problēma-es nekādi nevaru noīrēt māju.Praktiski visi izīrētāji prasa Spānijas rezidenta numuru,darba ligumu ar Spānijas uzņēmumu utt.Bet es taču nevienā brīdī nebiju plānojusi tur strādāt.Piedāvāju iepazīties ar mūsu Latvijas konta izdrukām(lai apliecinātu,ka mums ir gana daudz ienākumu),nē tas neder,vajagot Spānijas kontu...Atsevišķi izīrētāji ar mieru mums izīrēt,ja maksājam par visu periodu naudu uz priekšu.Tā atkal neesmu ar mieru es,jo viens vēl ir tas,ka summa sanāk gana iespaidīga(to vēl varētu pieciest),bet otrs ir tas,ka tā pusgada laikā mani taču var kas sākt neapmierināt tajā mājā,var rasties dažādi neparedzēti apstākļi un var nākties braukt mājās ātrāk utt.Un šaubos vai šādā gadījumā man kāds to naudu par visu periodu atgriezīs...Ieteikumi no mākleriem un dažiem paziņam kas tur dzīvo arī ir graujoši-sarunājiet,lai jums kāds uztaisa fiktīvu darba līgumu,neviens tāpat nepārbaudot...Arī kaut kā nelāgi liekas.Šobrīd komunicēju ar vienu mākleru kantori,kuri varbūt piekritīs izīrēt īpašumu,ja maksāšu četrus,nevis sešus mēnešus uz priekšu.Tā biju ar mieru,bet sarakstē jūtu,ka atkal jau noteikumi ne man par labu sāk mainīties.Tā izsūdzēju savu bēdu un labprāt uzklausītu kādu pieredzes stāstu par mājokļa izīrēšanas iespējām.

kino

Alady
Ilgtermiņa īrei ir tā, kā tu raksti - bankas konts, drošības nauda un viss pārējais. Vari mēğināt meklēt īstermiņa īri un tad to pagarināt. Bet tur tāpat būs summa uz priekšu jāmaksā.

Better to remain silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt. /Mark Twain/

Lielas krūtis var padarīt pievilcīgu pat visgudrāko sievieti ! 

kino
Paldies par atbildi.Nu jā,kā jau rakstīju-skaidrs,ka jāmaksā uz priekšu,trīs mēneši uz priekšu +drošības nauda man liekas pat ļoti ok.Pusgads+vēl drošības nauda-jau nedaudz nelāgi(bailīgi),ņemot vērā,ka negrasos īrēt mazu,lētu dzīvoklīti... Bet nu pamazām jau sāku apjaust,ka nekas cits neatliks kā nomaksāt visu to pusgadu uz priekšu un cerēt,ka nekas neplānots neatgadīsies.

Vienīgi man sāk rasties nojausma,ka ar to vien visas problēmas neatrisināsies.Šodien it kā ar vienu potenciālo mājas izīrētāju vienojāmies par četriem mēnešiem uz priekšu+ drošības nauda un iztiksim bez rezidenta numura.Bet ...esot vajadzīgs Spāņu bankas konts,lai varētu noņemt no tā maksājumus par ūdeni un elektrību...Šobrīd mēģinu pārliecināt,ka to pašu varēs izdarīt arī no mana LV konta,bet nu nezinu kā tur būs.Teorētiski jau man nav absolūti nekādu iebildumu atvērt arī Spāņu bankas kontu,bet pieļauju,ka tas nemaz nav tik ļoti vienkārši.Tāpat droši vien tam vajadzēs to pašu veco,labo rezidenta numuru un beigu beigās tas viss var prasīt ilgāku laiku,nekā mana plānotā dzīve Spānijā Nu kaut kā negaidīti sarežģīti te sāk izvērsties mans plānotais pusgadu ilgais Spāņu atvaļinājums...

tuijar

Alady
Principā var atvērt kontu arī tikai ar pasi. Vairākas bankas piedāvā t.s. Cuenta de no residente (ne-rezidenta konts), piem., la caixa, banco santander. Viņiem vajadzīga pase un ne-rezidenta sertifikāts, ko pati vari pieprasīt policijā, vai banka pieprasa par atsevišķu samaksu (ne lielu, lasīju ap 15eur).

Tas gan, pilnīgi noteikti neiesaku neko maksāt uz priekšu, pirms redzat dzīvokli klātienē, te ir pilns ar krāpniekiem un tādi kā jūs viņiem ir zelta bedre

Piesakies FB spānijas latviešu grupā, varbūt tur būs konkrēti padomi. Man nav nācies saskarties, dzīvoju jau gadiem un ar visiem ofic. Numuriem un kontiem. Lai veicas!

Labdien!

Dzīvoju un strādāju Spānijā, nodoklus maksāju Spānijai.

Vai man nepieciešams noņemties no iedzīvotāju reģistra Latvijā?

Vai to var izdarīt nebraucot uz Latviju?

Liels paldies par atbildi.

Monica

"Noņemties" no Iedzīvotāju reģistra nav iespējams. Ir vienkārši Iedzīvotāju reģistrā kā deklarētā adrese jānorāda sava adrese Spānijā. To var izdarīt portālā Latvija.lv.

Sveiki! Ceru, ka kāds man spēs atbildēt.

Dēļ vīra darba ar vasaru pārcelsimies uz Barselonu/tās apkārtni. Mani interesējošie jautājumi:

1. Angliski google man neatbild uz jautājumu "No cik gadiem bērns Spānijā var nākt mājās viens no skolas" un "No cik gadiem var mājās palikt uz kādu laiku viens"?

2. Vai kādai no Jums bērni iet kādā no angļu privātskolām? Pašlaik skatos uz St. George, The British College of Gava un BSB (The British School of Barcelona). Vai Jums ir kādas atsauksmes par šīm, vai iesakiet kādu citu?

3. Vīram darbs būs Barselonas centrā. Domā braukāt ar mašīnu. Mēs pašlaik kā apmešānās vietas izskatām (svarīgi, lai bērni ar kājām var aiziet no/uz skolu) Barselonas pievārtē - Gava, Castelldefells vai Saria pašā Barselonā. Es Barselonā esmu bijusi tikai kā tūriste jau vairākus gadus atpakaļ, tad nu ļoti lūdzu izteikt viedokļus zinātājiem par labākajiem rajoniem, kur apmesties ģimenei ar 3 sākumskolas vecuma bērniem?

4. Kā Barselonā/tās apkārtnē ir ar bērnu pulciņiem (kādi sporti, māksla utt.)? Labprāt vēlētos, lai bērni komunicē arī ar spāņu bērniem ārpus skolas, bet vai tur ir tādi pulciņi kā mums te katrā pašvaldībā par simbolisku maksu, kur bērnus var sūtīt?

kino

diniits
1. Angliski google man neatbild uz jautājumu "No cik gadiem bērns Spānijā var nākt mājās viens no skolas" un "No cik gadiem var mājās palikt uz kādu laiku viens"?
Teorētiski no 12, t.i., no 7.klases pēc spāņu sistēmas. Mājās uz īsu laiku vienu var atstāt jau agrāk, bet tas "īsais laiks" nav tāds, ko LV saprot ar "īso laiku". Spānijā tā ir aizskriešana uz veici pa fikso. Ja regulāri taisies atstāt vienu pašu mājās, teiksim, 8gadnieku(katru dienu uz vairākām stundām), tad nē, nedrīkst.

2. Vai kādai no Jums bērni iet kādā no angļu privātskolām? Pašlaik skatos uz St. George, The British College of Gava un BSB (The British School of Barcelona). Vai Jums ir kādas atsauksmes par šīm, vai iesakiet kādu citu?
Jā, mācās, bet ne Katalonijā.

Visas skolas nodrošina skolas busu, par papildus samaksu gan. Tie varētu būt 80 - 120 eiriki mēnesī uz bērnu(privātskolā), valsts skolā ir savādāk, atkarīgs no pašvaldības.

Vienvārdsakot - ja tavam bērnam nav vēl 12 gadi, tad rēķinies ar to, ka viņš nevarēs tā dizi viens pats dzīvoties.

4. Kā Barselonā/tās apkārtnē ir ar bērnu pulciņiem (kādi sporti, māksla utt.)? Labprāt vēlētos, lai bērni komunicē arī ar spāņu bērniem ārpus skolas, bet vai tur ir tādi pulciņi kā mums te katrā pašvaldībā par simbolisku maksu, kur bērnus var sūtīt?
Jā, ir tādi pulciņi. Ja būsi deklarējusies un bērnus deklarējusi(jāizņem speciāls papelers "empadronamiento", tad būs pa nelielām naudām, ja tāda papelera nebūs, tad būs 2x dārgāk. Mēs gan citā apgabalā, bet nu - bērns gāja "publiskajā" dejošanā un tā divkāršā maksa bija 24 eiro mēnesī.

Tikai ņem vērā, ka nodarbības tajos pulciņos tiešām ir vienkārsi ārpusskolas aktivitātes, nevis "otrā maiņa".

Par to, kuru rajonu labak izvēlēties, teikt nezināšu, tas jums pašiem jāmēģina izfiltrēt. Bet sakarība ir - jo dārgāk, jo labāks rajons.

Better to remain silent and be thought a fool, than to speak and remove all doubt. /Mark Twain/

Lielas krūtis var padarīt pievilcīgu pat visgudrāko sievieti ! 

kino

Mīļš paldies!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13314957