Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Darbs un dzīve Kanādā

Sibili

Sveiki,

Šobrīd esmu aktīvā informācijas vākšanas procesā un ar domām par pārvākšanos uz dzīvi Kanādā. Līdz ar to lūgums padalīties informācijā par lietām, kas noteikti būtu jāņem vērā un jārēķinās. Vēstniecības un viņu imigrācijas lietu info jau esmu izpētījusi. Vairāk interesē tīri pieredzes puse.

Paldies jau iepriekš.

vari palasīt - raksta puisis, kurš pirms kāda laika aizbrauca uz Kanādu strādāt :)

http://janka.mihy.lv/

All the people on my speck are ponies, and they eat rainbows, and they poop butterflies!

kristel

daži paziņas ar taisās prom uz Kanādu. No citiem dzirdu, ka Kanāda tagad ir tas pats kas pirms gadiem 5 Īrija. Sīkākas info nav.

visus rīsus vienā maisā nesabāzīsi... (ļoti, ļoti, ļoti sens Ķīniešu izteiciens :)

Mēs arī taisamies uz Kanādu, precīzāk, vīrs jau 3 ned. kā tur!

Es ar mazo uz vasaras beigām baruksim.

iesaku aiziet uz vestniecību tur ļoti laipni visu izstāsta, ko un kā vajag.

Mes pieteicāmies tādai sacamajai jauniesu programmai, lai varetu tur 1.gadu legāli dzīvot un strādat! :)

Vīrs darbu ātri atrada jau pec nedēļas.

Ar mīlestību darinātas rotas!

http://foto.inbox.lv/elina~vairaksaules/skaistas-rotas-2

Discopele

Super, malači. Mēs ar vīru arī pieteicāmies informatīvajai sesijai par šo programmu. Izstudēju darba piedāvājumus un liekas, ka ļoti daudziem mana pieredze atbilst.

Klau, bet kā Jīs saņēmāties, jo man tagad nelielas bailes visu sākt no gala. Tomēr zināma stabilitāte šeit bija. Bērniem 4 un 1.5 gadi. Pat tāds sīkums kā mūsu autovadītāja tiesības tur ir spēkā?

Sibili

nu, zini, sākumā ar bija tādas kā neziņās bailes, bet kad sāk visu kārtot, tad tā kaut ka pāriet, jo mums te LV nav nekādas super lielās ģimenes un radu būšanas, tādēļ laikam viegli! :)

tiesības tur der 1. mēnesi, tad jāpārliek uz viņējam.

diplomus vajag iztulkot pie zvērināta tūlka un notariali apstiprināt. un sūtīt no LV uz turieni, jo ja tūlko tur, tad 3x dārkāk. a iztulkot te un aizvest vienkārši pāri robežai un tad sūtīt uz to Kanādas pārstāvniecību laikam nevar. ta man vīrs te ņēmās.

Papildināts 30.06.2009 18:43:18:

bērnudārzi gan tur padārgi ap 500 Kanādas $ nedēļā! :(

Papildināts 30.06.2009 18:44:08:

man pašai tāds stresiņš par grūtniecību tur, gribam otru ērniņu, bet nu kk man bailīgi, atkal jau no nezināmā citā valstī...

Ar mīlestību darinātas rotas!

http://foto.inbox.lv/elina~vairaksaules/skaistas-rotas-2

Meitenes, jus ar ļoti labām angļu valodas zināšanām braucat?

Discopele

Vai dzīves vieta vīram tur jau bija nodrošināta, pirms brauca, vai meklēja pats uz vietas?

Mēs arī grasāmies doties uz Kanādu. Vispirms es, pēcāk vīrs un bērns. Arī esam nokārtojuši darba atļaujas caur jauniešu apmaiņas programmu.

Kurā apgabalā apmetīsieties? Kur ieguvi info par bd izmaksām tur?

Esmu uzzinājusi to, ka Kanādas pilsoņiem pirmsskolas un skolas izglītība ir bezmaksas. Ontario provinces izglītības ministrija man atbildēja, ka ir skolas, kas nodrošina bezmaksas izglītību arī temoporary residents bērniem. Mēs gan plānojam apmesties BC, bet no turienes pagaidām neesmu saņēmusi konkrētas atbildes par pirmsskolas izglītības iestādēm.

Sibili

Par tiesībām - to derīgums termiņš atkarīgs no provinces/apgabala, kurā dzīvosi. Tomēr, jā, kā jau minēja Discopele, tie vidēji ir pāris mēneši, tad tiesības ir jāpārliek.

Burunduciņš
Angļu valodas zināšanas man ir labā līmenī. Protams, ir tēmu jomas, kurās iztrūkst pieredzes. Bet tagadējā darba vietā katru dienu nākas runāt angliski un daļa sarakstes arī ir angļu mēlē.

Selīna

Pirmais solis, ko speram tagad ir dodamies uz Kanādas vēstniecību iegūt info par apmaiņas programmu. Aktīvi skatos viņu darba piedāvājumus caur http://www.workopolis.com

Bet mūsu draugam ir paziņa,kas Kanādā strādā darba iekārtošanas birojā, līdz ar to vēl meklēsim info par iespējamiem darbiem caur viņu. Sākotnējā doma, ka varbūt prātīgāk iesākumā strādāt tikai vienam, bet otrs ar bērniem adaptējas jaunajā dzīvē, kas sākotnēji arī ietaupītu izdevumus uz dārziņu. Bet jautājums cik reāli izdzīvot sākotnēji ar vienu algu. Vēl jau sāpe, ka šeit bija sākts celt savu guļbūvi... kā rīkoties ar savu suni un zirgu?...bet vairs negribu strādāt šajā valstī un maksāt nodokļus un paliekot vecai secināt, ka tiesiskās paļāvības un aizsardzības nav ne man, ne maniem bērniem.

Papildināts 01.07.2009 12:54:20:

Discopele

Kāda Kanādā skaitās normāla vidusslāņa alga?

Sibili

Vēl darbu var meklēt caur http://www.jobbank.gc.ca/.

Noderīgs avots ir craiglist (kā darba, tā mājokļa meklējumos).

Jā, protams, tā būtu izeja - strādāt tikai vienam. Esmu gan dzirdējusi, ka sākotnēji uz daudz maz normālu darbu maz cerību, jo viņiem maz ko izsaka šejienes diplomi un/vai darba pieredze. Tur nākas sevi pierādīt no jauna un izcīnīt vietu darba tirgū. Tāpēc vienam uzturēt ģimeni varētu būt visai sarežģīti. No otras puses, protams, izdevumi par bd arī nav tie mazākie.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13377973