Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Darbs un dzīve Kanādā

Sibili

Varbūt variet ieteikt, kuram reģionam ir vērts pievērst pastiprinātu uzmanību? Piemēram, priekšrocības attiecībā pret citiem reģioniem.

hornet

Sibili

vai Tu grasies braukt, izmantojot jauniešu apmaiņas programmu? tad jau par guļbūvi vari nesatraukties, pēc gada atbrauksi, pabeigsiet.

priekšrocības provincēs ir dažādas - diemžēl vairums no tām attiecas uz permanent residents. Tu ar savu pagaidu uzturēšanās atļauju maksāsi par visu un nesaņemsi nekādus atvieglojumus.

ja esi iekš draugiem.lv, pievienojies Canada domubiedru grupai. tur ir ļooooti daudz informācijas par visādām tēmām.

Oh Lord it's hard to be humble when you're perfect in every way...

vai Tu grasies braukt, izmantojot jauniešu apmaiņas programmu? tad jau par guļbūvi vari nesatraukties, pēc gada atbrauksi, pabeigsiet.

Sākotnēji ejam uz vēstniecību iegūt info par šo programmu kā tādu, bet galvenā doma ir pārcelties pa visam.

hornet

ā, nu tad jā. cik dzirdēts, papīru kārtošana darba un uzturēšanās atļauju iegūšanai Kanādā var aizņemt līdz pat 3 gadiem - bet to jau Tu noteikti zini.

Oh Lord it's hard to be humble when you're perfect in every way...

ibili

cik reāli izdzīvot sākotnēji ar vienu algu.

Ja tuvu minimaalajai (8$/h), un otram nekaadu ienaakumu nav tad loti suudiigi. Ja labaaka, tad ir ok.

sākotnēji uz daudz maz normālu darbu maz cerību, jo viņiem maz ko izsaka šejienes diplomi un/vai darba pieredze.

Taisniiba. Man ir LU jurista diploms, un sheit tas nevienam neintereseeja. Darba intervijaas uzdeva jautaajumus par manu customer service pieredzi sheit (pirmie darbi man sheit bija calling centros pie telefona, runaajot ar klientiem - tie sheit shausmiigi poplaari) - tas vinjiem likaas daudz svariigaak nekaa kaut kaada tur juridiskaa darba pieredze no LV.

bērnudārzi gan tur padārgi ap 500 Kanādas $ nedēļā!

Kvebekaa ir ap 25$/ dienaa (jeb ap 500$/meenesii), kur tad ir tik daargi? turklaat Kvebekas provincee valdiiba atmaksaa apmeeram 75% no shiis summas (skatoties peec gjimenes ienaakumiem, jo zemaaki, jo tuvaak pie 75%). Ir arii valsts b/d, kas ir tikai 7$/dienaa, bet tajos ir drausmas rindas un gruuti tikt iekshaa.

Bet shis noteikti katraa provincee citaadaak ... Kvebeka ir visaadi jauka, bet neiesaku uz shejieni braukt, ja visai gimenei nav LOTI labas francu valodas zinaasanas, citaadi te buus suudiigi. Visaas paareejaas provincees pietiek ar labu anglu valodu.

Kāda Kanādā skaitās normāla vidusslāņa alga?

Lielveikalos straadaajoshie sanjem ap 9-10$/h. Visaados calling centros 9-15$/h, vai vairaak, piemeeram specializeetos mobiilo telefonu vai krediitkarshu centros. Sekretaares sanjem ap 35000$/gadaa (protams, ar lielu pieredzi var arii 50000$ sanjemt). Jauni speciaalisti ar vieteejo izgliitiibu (!) parasti saak ap 35-40000$/gadaa un virzaas uz aughsu.

Ar darbu viss atkariigs no taa, kaada ir profesija. Piemeeram, datorgrafikjim ar labu portfolio vareetu buut tiiri ok iespeejas. Bet "reguleetajaas" profesijaas visaas vajag vieteejo izgliitiibu un obligaati buut profesijas biedriibas biedram, citaadi nevar straadaat (inzhenieri, medmaasas, aarsti, graamatvezhi, juristi, vetaarsti). Sheit ir daudz dakteru no, piem., Indijas, kas taa arii dziivo straadaajot par takshu shoferiem ...

papīru kārtošana darba un uzturēšanās atļauju iegūšanai Kanādā var aizņemt līdz pat 3 gadiem

Parasti apmeeram pusotrs-2 gadi.

Vispaar jau Kanaadaa var buut milzum daudz iespeeju dziivi saakt no jauna. Bet tieshi tad, ja veelaties to saakt no jauna ... ja esi Latvijaa bijusi, piemeeram graamatvede, var buut baigais aplauziens, ja nesanaaks te straadaat par graamatvedi un shausmiigi gribaas straadaat tieshi to.

Es pati paarvilku sviitru iespeejamai juristes karjerai, jo sapratu, ka neveelos atkal 3 gadus maaciities bakalaura programmaa, lai vieteejaa Advokaatu Biedriiba manu kandidatuuru izskatiitu exaamena kaartoshanai. Nesen pieveersos sfeerai, kas mani sen jau intereseejusi, vienkaarshi LV esot neskita gana "nopietna" un ienesiiga - studeeju 3dimensiju animaaciju videospeeleem (sheit LOTI populaara un strauji augosha nozare, driiz viena no pasaules lielaakajaamm videospeelju kompaanijaam atveers veel vienu filiaali). Bezdarbnieku programmas ietvaros valsts apmaksaa man apmeeram 17000$ veertaas maaciibas, un visus paareejos izdevumus, kas saistiiti ar maaciibaam, pat b/d meitai. Vai un kaadu darbu atradiishu peec tam, tad jau redzees :) Gribeeju to vieniigi mineet kaa piemeeru tam, ka Kanaadaa ir daudz taadu iespeeju, kaadas LV pat sapnjos neraadiitos.

Tai pashaa laikaa - nav te nekaada Iirija. Zemenes laukaa lasot visus reekjinus nomaksaat nevar - ir vajadziiga lielaaka alga, vai veel kaads pelniitaajs gjimenee. Bet, ja izdodas iekaartoties sakariigaa darbaa, tad var buut baigi ok ... par miljonaaru nekluusi, bet kanaadieshi ir loti jauka, draudziiga, izcili toleranta un liidzcietiiga tauta, un multikulturaalisms un iespeeja satikt visneparastaakos cilveekus ir fascineejoss.

Mainīja Danika, 11.07.2009 19:23:15

Koloriits teksta gabals:

"nopīpējusies, nonarkojusies, izsmērētu kosmētiku skuķene, kas sēd pie miskastes."

/Exilis/

Danika
Paldies par tik izsmeļošu pieredzi!!! Biju vēstniecībā un sapratu,ka padziļināti jāizpēta imigrācijas piedāvātā programma. Pa cik Franču valoda man nav nekādā līmenī, lūkojos uz Vankūveru, Albertu vai Toronto. Pētot darba sludinājumus, atradu vairākus piedāvājumus,kir es atbilstu vairāk nekā ideāli,bet kā jau teici, viņiem mana pieredze var neizteikt neko. Šobrīd tas,kas mani attur ir bērni, jo mainu līdz ar to arī viņu nākotni un mans stabilais darbs.

Gunchi

Danika

shkjiet, ka Tev ir kkaads sakars ar sho sfeeru... vai datorgrafikji un maketeetaaji tur ir pieprasiiti vispaar? un kaadaa liimenii tur ir shii nozare un poligraafija saliidzinot ar LV?

Gunchi

Discopele

tiesības tur der 1. mēnesi, tad jāpārliek uz viņējam.

vai tas ir sarežģīti?

Sibili
Danika
Liels paldies par izsmeļošo informāciju, jo tieši tagad arī cītīgi pētu visu informāciju par Kanādu. Es arī vairak sliecos uz Vankūveru vai Toronto tieši dēļ angļu valodas, jo franču valoda nav nekādā līmenī. No sakuma ir doma braukt vienai un iekartoties, bet būtu labi, ja būtu arī kads savejais kaut no Latvijas ar ko pakomunicēt.

Man ir magistra grads datorzinībās un un grads finanšu jomā, bet lieta tads, ka diskutēt par šīm temām perfektā angļu melē man būtu sakumā mazliet problemātiski, sarunāties un saprasties es varu normāli. Saprotu, ka savā jomā uzreiz darbu dēļ valodas nevaretu atrast, tapēc arī mazliet bremzējos, jo šeit darbs ir, bet alga nepietiekoša!

Vai varat man iedot savus e-pastus, lai varam sazināties? :)

Paskatījos par to jauniešu apmaiņas programmu, BET... Tur taču rakstīts, ka rakstot pieteikumu, lai saņemtu vīzu braukšanai jauniešu apmaiņas programmā, jāuzrāda atrastā darba vieta. Bet kā tad es no Latvijas varu atrast darbu TUR???

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13377973