Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Darbs un dzīve Kanādā

Sibili

Klemensa

Kaktusadata
Piekrītu, ka Monreāla ir cita republika, tur daudz kā interesanta, cilvēki ģerbjas ne tikai iekš Lululemona, kultūras dzive jauka, pilsēta ar labu ritmu. Un ŽanTalona tirgus ar lētajiem augļiem un dārzeņiem.

Я не сдурела. Я вообще такая.

Klemensa Otava manuprāt ir ļoti skaista, kompakta pilsēta, mana mīļākā pilsēta Kanādā. Es esmu Toronto. Man labāk patiktu dzīvot mazākā, klusākā, zaļākā pilsētā, kur viss ir sasniedzams pusstundas attālumā.Toronto sabiedriskais transports ir kā ceļojums pagātnē uz 50 gadiem - lēns, vecs, pastāvīgi lūzt, sastrēgumi metro, kustību sarakstu nav, ja pat ir, tad transports vienalga atbrauks kad gribēs.

Cenas jā, augstākas nekā ASV un Latvijā. Ja nav iespējas aizbraukt šopingā uz ASV, tad vai nu jāpērk šeit to kas ir (dārgi un maza izvēle) vai sūtīt no ASV (dārga piegāde + var iegrābties uz transportkompāniju papildus izmaksām un custom fees). Ir daudzas specifiskas preces, kuras Kanādā veikalos nav, tikai pasūtot onlain. Internetveikali nav kā Latvijā, kuri visi atrodas Rīgā un tik atbauc pakaļ precei. Šeit interneta veikali noteikti būs tālu no pilsētas un pasta izdevumi ir augsti. Piemēram, no Ontario uz Toronto man aprēķina precei līdz 1kg piegādes maksu 13 CAD. Bet man ir savs risinājums, palūdzu radiem nopirkt Latvijā un atsūtīt man kā dāvanu. Piegādes izdevumi no Rīgas ir 7 eiro (sanāk lētāk nekā no Ontario!)

Pozitīvais ir tas, ka pārtikas dažādība šeit ir daudz lielāka nekā Rīgā. Ļoti daudz tādu produktu, par kuriem Latvijā pat nebiju dzirdējusi. Daudz neredzētu augļu un dārzeņu, sakņu, sēņu, miltu. Žāvētas ogas ir lētākas kā Latvijā. Tas ir tāpēc, ka Toronto ir internacionāla pilsēta un katra kultūra šeit atnes savu pārtiku.

Charly

neroli
Piegādes izdevumi no Rīgas ir 7 eiro (sanāk lētāk nekā no Ontario!)
sūtot ar ko?

Sūtot ar Latvijas pastu, skaties tarifu kalkulatoru. Izvēlos sīkpaku vai banderoli. 500g sanāk 6,55 eur, 1000g sanāk 11 eur. Man radi sūtīja, teica, ka samaksāja tikai 6,50. Manā gadījumā tas ir izdevīgi, jo man vajadzēja vieglas, bet ne tik lētas preces. Pērkot Ontario, man būtu lielākas sūtīšanas izmaksas. Bet, ja sūtījums ir virs 1kg, tad manuprāt nav izdevīgi sūtīt no Latvijas.

Kanādā saņemot kā dāvanu vērtībā līdz 50 CAD nodokļi nav jāmaksā. Sūtījums rudenī man atnāca 2 nedēļu laikā, bet sūtījums Ziemassvētku laikā atnāca 4-5 nedēļu laikā.

Charly

neroli
Nu ja sūta kaut ko tik maziņu tad laikam tā sanāk.

Klemensa

neroli
Bet te tak vispār nav, kur iet, nu Parlaments, Bank un Elgin ielas un viss. Pat nekas vecpilsētai līdzīgs nav. Nu nezinu, labi, piekrītu, ka busi brauc labi un salīdzinoši laikā un bieži, nopērc mēnešbiļeti pa 110 un brauc cik gribās. Man patīk, ka te garbage dienās cilvēki uz ielas izliek sakarīgas mēbeles, ko var pārkrāsot vai lietot tāpat, arī grāmatas, tehniku.

Kaktusadata, vai tu ej uz latviešu namu?

Kaktusadata

Klemensa,

Mēs uz Otavu braucam uz muzejiem, vai uz kādiem brīvdabas objektiem. Bonnechère alas bija foršas ( за неимением лучшего) ar stalaktīdiem, stalagmītiem un savu sikspārņu koloniju. Nē, nu protams ar Novy Afon vai Sataplia alām nevar salīdzināt, bet… Tad vēl foršais ūdenskritums Chute Coulonge un Gatineau parks ar savu rozā ezeru, turpat kaut kur netālu ir gan alas, gan ūdenskritumi.
Es tev pačukstēšu, ka Toronto ar nav vecpilsētas, pēc vecpilsētas jābrauc pie manis, vai vēl labāk ( un tālāk) uz Kvebekas pilsētu. Vislabāk augusta sākumā, kad svin Jaunās Francijas svētkus ( Fête de la Nouvelle France).
Vispār ar lietotām mēbelēm uzmanīgi, nezinu kā pie jums, bet pie Monreālā ir blakšu invāzija.

Nē neeju, jeb pareizāk sakot, kad tikko atbraucām 2x biju aizbraukusi un atdūros pret slēgtām durvīm, tā nu iztieku ar vietējo sabiedrību. Te nav kā Toronto, ku biedrības nams ir gandrīz visu laiku vaļā. Laiku pa laikam prātoju, ka būtu uz Jāņiem jāaizbrauc uz Tērveti ( pusceļš starp Monreālu un Otavu) pasvinēt, bet vienmēr attopos par vēlu.
Toties es esmu Jāņus svinējusi Sidrabenē (tas ir pie Toronto)
Tu jau sen šeit?

Klemensa

Kaktusadata
Rodas sajūta, ka varētu pāriet uz pm))) Es tev aizsūtīšu pm, domāju ka šādas detaļas te visiem būtu ne pārāk interesantas. Jāizdomā, kā to pm sūta, baigi sen nav darīts.

Labdien,

Gadiem jau sapņoju par Kanādu (kultūru, dabu, cilvēkiem), bet īsti nezinu ar ko sākt! Nav arī neviena pazīstama cilvēka, kurš būtu bijis vai ir Tur. Esam diezgan liela ģimene 2 pieauguši un 3 bērni vecumā no 2-5 gadi. Vairāki draugi, kuri bijuši citās valstīs teikuši, ka tieši priekš bērniem šis būtu īstais laiks pārcelties...atstāt ģimeni šeit nevēlos, vai nu viesi, vai ne viens.... varbūt kāds/kāda kam ir bijis līdzīgi var padalīties ar pieredzi.... nepavisam negribas šo sapni atmest, tāpēc ceru uz padomu

Latvietis
Sākt ar to, ka izpētīt iespējamās imigrācijas programmas, izlemt kura programma tev der vislabāk un sākt pamazām vākt dokumentus. Tagad ir jauna Atlantiskā imigrācijas programma, ja jūs ar mieru dzīvot mazapdzīvotā provincē. Padomājiet aptuveni kur jūs gribētu dzīvot, jo Toronto, Kvebeka, Kalgari - visas pilsētas ļoti atķiras savā starpā.

Lai gūtu lielāku priekšstatu par Kanādu iesaku youtube blogus par Kanādu un imigrāciju I VA un Vox Canadae. Pirmā bloga autore ir latviete, emigrējusi no Rīgas uz Toronto, otrais blogs no Monreālas.

Arī skolas vecuma bērni ļoti ātri adaptējas un iemācās angļu valodu. Problēma ir dzimtās valodas saglabāšana, jo agrāk jūs emigrēsiet, jo grūtāk būs saglabāt jūsu dzimto. Ir bērni, kas emigrējot 7 gadu vecumā, pēc gada vai diviem jau atsakās runāt dzimtajā valodā. Tāpēc par bērniem es uztrauktos vismazāk

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13377973