Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

par pārcelšanos

trallaa

trallaa

to, ka labāk kontaktēties ar iezemiešiem, ne vienmēr, tas tā ir un nav tik vispārīgas tās lietas

Atvainojos par ielaušanos šajā tēmā, bet tomēr pateikšu - pinacolada šajā ziņā ir viena šausmīgi liela taisnība. Un dīvainākais ir tas, ka tie iezemieši palīdzēs kā vien spēdami, viņiem tikai vienu vienīgu reizīti vajag redzēt Tavu gribēšanu, varēšanu un darīšanu un viņi patiesi atvieglos Tavu dzīvi. Turpretī tautieši centīsies Tavu dzīvi sarežģīt. Ne tikai tautieši, bet visi tie, kas reiz dzīvojuši bijušajā padomijā. Man turpat divu gadu laikā nācies ar daudziem tādiem kontaktēties, šķita, ka vajadzētu vienam otru pat ļoti labi saprast un turēties kopā, jo ne jau aiz pārlieka labuma no savām dzimtenēm visi svešumā devušies. Bet ir tieši otrādi, neko labu nevar sagaidīt. Gan jau ir arī reti izņēmumi, bet mums tieši vietējie pat ne lūgti, ne aicināti palīdzējuši un joprojām piedāvā savu palīdzību. Ir pat bijis tā, ka jebkāda informācija no tiem, kas šeit jau gadu gadiem dzīvojuši un visu labi pārzina, ir tāda, kas tiek ļaunprātīgi sagrozīta. Nezinu pat, kas tas ir - kāre ieriebt, sava pārākuma un viszinības izrādīšana vai kas cits. Beigu beigās nolēmām, ka labāk ir mest kaunu pie malas un jautāt vietējiem, ja kas nav skaidrs vai zināms. Vismaz ar vietējo sniegto informāciju neesam auzās iebraukuši un viss raiti ritējis. Neviens nav mēģinājis pūst nekādas pīlītes. Un tas ir ļoti daudz. Kaut vai tajā ziņā, ka nevar viens tāds iebraucējs zināt uzreiz visu, kas un kā. Nav man saprotams, kā draugi viens otram var prasīt milzu summas, lai palīdzētu atrast svešajā vietā darbu un dzīvesvietu. Vai vēl ļaunāk, paņemt naudu un atstāt pliku un nabagu uz ielas svešā zemē. Tāpēc mēs necenšamies šeit kontaktēties ar it kā "savējiem", bet labprātāk draudzējamies ar vietējiem iedzīvotājiem. Nav mums pieņemama tāda "uzmešana". Tad jau labāk, lai uzreiz pasaka, ka neko nepalīdzēs, nevis čakarē smadzenes.

trallaa

Ne vienmeer, bet lielaakoties gan.. Iezemieshi tomeer loti skataas, ar kaadu meerki Tu ieradies vinju valstii- buut pilnveertiigs iedziivotaajs(darbs, nodokli, u.t.t.), vai dziivot tik uz soc.paliidziibaam..(tas gan nav par Tavu gadiijumu, jo cik lasu, tad Tev viss izskataas nopietni)

Papildināts 07.07.2009 09:57:28:

zjobra

zjobra
Un dīvainākais ir tas, ka tie iezemieši palīdzēs kā vien spēdami, viņiem tikai vienu vienīgu reizīti vajag redzēt Tavu gribēšanu, varēšanu un darīšanu un viņi patiesi atvieglos Tavu dzīvi

nu lūdzu nevispārināsim lietas... pie tam - atkarīgs no tautas utt utt utt

tautieši centīsies Tavu dzīvi sarežģīt.

jums laikam slikta pieredze ar latviešiem...

Ne tikai tautieši, bet visi tie, kas reiz dzīvojuši bijušajā padomijā

laikam te tas āķis... vecumam arī ir nozīme...

pie tam - nu nevispārināsim, ka visi latvieši tādi! tā ne tuvu nav... bet nu jānovelk robežas, tas jau gan... varbūt cieš tie, kas par daudz grib... par daudz prasa... es ar latviešiem uz JŪs un ar visiem! bet es tāda pēc būtības, tā kā varbūt man kaut kā savādāk šķiet... no citiem nekad neko daudz negaidu, varbūt tāpēc tik daudz neviļos cilvēkos! pie tam ir arī pārliecība - katrs pats savas laimes kalējs! nu nevar šajā pasaulē ne uz vienu paļauties kā tik uz sevi ;)

Papildināts 07.07.2009 10:28:52:

pinacolada

cik lasu, tad Tev viss izskataas nopietni

jā, es nebraucu pastrādāt kaut kādam mērķim utt. es braucu DZĪVOT! tā nu ir liela atšķirība manuprāt ;)

trallaa

Es arī nekad neesmu ne no viena neko gaidījusi, tikai uz sevi vien paļāvusies. Vien šķita, ka info vieglāk pajautāt tam, kurš pats jau visam cauri izgājis. Nekas, tikām galā arī tāpat. Kā vienmēr. Tikai lieku reizi pierādījās, ka ar it kā savejiem labāk turēties tā patālāk. Būs mazāk problēmu.

jums laikam slikta pieredze ar latviešiem...

Ha, ha, ne tikai man tā slikta pieredze. Latvieši pamanījušies visās valstīs radīt par sevi sliktu iespaidu. Protams, ne visi, bet vairums gan. Ir jau vairāki teikuši, ka ir parsteigti par mums, jo iepriekš iepazītie latvieši vismazāk esot gribējuši kaut ko paši darīt, interesējušies tikai par to, kā un kādus pabalstus šeit var dabūt. Mana meita turpretī saņēma pārmetumus no pašvaldības amatpersonām, ka nav iesniegusi dokumentus, lai saņemtu vientuļās mātes pabalstu, kas viņai pēc likuma pienākoties. Un arī par to, ka nav iesniegusi dokumentus, lai saņemtu atvieglojumus maksai par bērnudārzu. Paši pārbaudīja informāciju, paši piezvanīja un lika aizpildīt veidlapas. Turpretī tie "tautieši", kas to visu jau sen labi zina un izmanto, ne pušplēsta vārdiņa nepieminēja. Tas tikai lieku reizi pierāda, ka latvietis latvietim Tambovas vilks. Tieši tāpēc arī nekur neraujamies ne uz kādiem letiņu saietiem. Lai mazāk vilšanos dzīvē. Labāk lepni kājām iet, nekā sūdīgi braukt. Tad nu vārāmies sava sulā, pamazām būvējamies un par "savējo" tusiņiem neinteresējamies. Mums ir draugi un patiešām labi draugi. Un labi ir arī tas, ka tie nav latvieši. Atvaino, ka es te tā, bet Tev vēl viss priekšā un pavisam drīz pati pārliecināsies un izbaudīsi uz savas ādas. Un tur nebūs pie vainas apstāklis, ka kaut ko no kāda gaidīsi par daudz. Un nepavisam neciešu no tautiešu attieksmes, es vienkārši nevēlos ar viņiem kontaktēties. Tieši tāpēc, lai neciestu. Man ir labi, jo mani šeit neuztver kā latvieti, bet gan kā cilvēku.

zjobra
Man ir labi, jo mani šeit neuztver kā latvieti, bet gan kā cilvēku

so te, mamma meeginaaja panaakt gadus 4us.. Un panaaca..

zjobra
piekriitu lielaa zinjaa par latvieshiem......paarsvaraa gan man bijushas probleemas ar tieshi tiem, kas te ir saliidzinoshi nesen un veel nav paspeejushi ieintegreeties, pilniigi cita pasaules uztvere taadiem......un cits integreejaas aatraak un cits leenaak, atkariigs no apstaakljiem.....to pashu varu teikt par citiem migrantiem, ne tikai tiem no padomijas.....

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13422582