Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Islande

Tā meitene

Ludzu pastatiet savu pieredzi vai kur var atrast info par socialo aprupi Islande!

Situacija sekojosa! Mans virs tur dabuja darbu un aizbrauca stradat, bet tagad vins sauc mani pie sevis un ari man te ir loti, loti skumji bez vina! Problema ir taja, ka esmu tagad 7. grutniecibas menesi! Man tur naktu pasaulee musu bernins. Jautajums- cik Islande maksa grutniecu aprupe, ja esmu LV stradajusi un nodoklus maksajusi, cik butu piedzimsanas pabalsti un maminu algas. Esmu dzirdejusi, par kaut kadu E (...) veidlapu, kas manas socialas garantijas no LV parceltu uz Islandi. Varbut varat man palidzet un atbildet uz maniem jautajumiem. Paldies liels!

Islandes vestniecibas telefons ''uz laiku ir slegts'' ... :(

Mainīja Tā meitene, 15.07.2009 20:35:35

Tā meitene

tātad E veidlapas ir dažādas dažādām vajadzībām!

pirmām kārtām jāzin kādas ir vajadzības :)

piem. ja ir jau kāds bērns tad prom braucot var paķert līdzi E405 veidlapu

ja nav bērnu, šis puncī pirmais, tad E104 veidlapa var noderēt ja attiecīgajā valstī to prasa (par piemēru - Latvija tādu neprasa)

nu tā :)

par to kādi apmēri pabalstiem var noskaidrot tikai attiecigajā valstī vai vēstniecībā.

šeit var palasīt

Islande pagaidām nav ES dalībvalsts, iespējams, ka darbojās citi noteikumi.

Paldies liels, meitenes! Bus man tagad ko palasiities ;)

niagara
tā ir līgumvalsts! attiecas tie paši noteikumi ;)

http://www.calis.lv/aprunasimies/forums/thread.php?id=13383542&page=34#page-34

Pamekle te, liekas, ka Sanchulis ir no Islandes

Tā meitene
Sis man ir jau septitais gads Islande.

Nekada medusmaize tev te tagad nebus. Nevari tu ta atbraukt te, piedzemdet un dabut pabalstus. Ja nu vienigi no LV tu vari kaut ko izsist, bet IS puse tev maksas tikai tad, ja busu seit nodzivojusi/nostradajusai vismaz (pus)gadu, dabujusi personas kodu utt.

Piedzimsanas pabalstu nekadu nav, ir tikai maminalga, kas atkariga no algas par pedejiem diviem gadiem. Ir ari minimala summa, ko maksa, cik ta liela, uz sitienu nepateiksu, tad man jamekle interneta, bet pirms cetriem gadiem, kad man seit meita dzima, tie bija 25 000 kronu menesi pusgada garuma (tas ir ap 100 ls). Maminalgu pilna apmera izmaksa 6 menesu garuma, bet to summu var sadalit ari uz gadu, bet tad attiecigi katru menesi bus mazaks ciparins bankas konta. Pieprasijums par pieskiramo pabalstu jaiesniedz ne velak ka 6 nedelas pirms paredzama dzemdibu datuma.

Ja tev ir sejienes personas kods, tad grutniecu aprupe un dzemdibas nemaksa neko. Aprupi veic tikai vecmates. Arstus grutnieces seit bez vajadzibas neredz

Pirmo berna naudu tev maksas nakosa gada februari. To izmaksa 4X gada. Summa atkariga no gimenes ienakumiem par ieprieksejo gadu. Puse summas parskaita mammai, pusi - tevam. Bet, ne uz kadam lielam summam ceret nevajag. Musu gadijuma (gimene strada tikai virs, es studeju augstskola) bernu pabalsts uz tris menesiem par abiem kopa nesedz pat bernudarza menesa maksu.

Katra zina mans tev ieteikums - piedzemde LV, nokarto visas naudas lietas un tad doma par parcelsanos. Tad ari manisi, vai viram vel ir darbs (ta seit tagad loti slidena lieta un uz rudens pusi klus vel sliktak), kada situacija utt utjp. Varesi mierigi braukt, nokartot personas kodu (tas var aiznemt pat lidz pusgadam) sev un bernam.

Vari man drosi rakstit uz hah@simnet.is, cik varesu, ar padomu palidzesu.

Mainīja Sanchulis, 24.07.2009 23:46:29
Mainīja Sanchulis, 24.07.2009 23:53:33
Mainīja Sanchulis, 24.07.2009 23:54:55

Sanchulis
AAaaaa.... Paldies par tik izsmelosu informaciju! Loti, loti nodereja :) Man jau ari likas, ka nevaretu tas but tik viegli, tikai gribeju atrast kadu, kas par to smalkak pastastitu :) Tagad jau nolemam, ka es paliksu tepat un tepat ari dzemdesu, bet tad pec jauna gada, atkariba no ta vai viram bus tur vel darbins, vai nebus, skatisimies ko darit mums ar mazuli :) Mans virs Is atrodas tikai nepilnas 4 nedelas pagaidam, bet vinam tur loti, loti patik :)

Velreiz liels, liels paldies par informaciju :)

Sanchulis
Kas tad īsti notika tur saistībā ar to valsts bankrotu?varbūt, ka nebija nemaz tik traki?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13489963