Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Norvēģija - tradīcijas un paražas

Rakstītāja

Gatavoju rakstu par Norvēģijas tradīcijām, par unikālo, kas ir šajā valstī un rakstam pievienoju arī calis.lv lietotāju viedokļus, tāpēc būšu priecīga sagaidīt no jūsu pieredzes, kas ir bijuši vai Norvēģijā dzīvo, kas šajā valstī ir īpašs, kādas tradīcijas cauri laikiem joprojām palikušas.

Lūk, pilnīgi es meklēju to pašu info! Skatos, ka neviens vēl nav atbildējis - ja Tavā pusē būs kas foršs, kas var noderēt meitēnam 3 gados un man - tētim - iečeko pie Aktīvās atpūtas manu ierakstu!

Ideāls vīrietis nedzer, nesmēķē, nespēlē azartspēles, nekad nestrīdas un nemaz neeksistē.

Rakstītāja
Varbūt vērts pajautāt LV dzīvojošiem norvēģiem? Kuram medijam raksts top?

Dzivoju Norvegija kops 2002. gada.

### Visunikalaka paradiba man seit liekas ir viss par un ap Ziemassvetkiem.

1. Ir gimenes, kas gada laika ne reizi nesatiekas, bet uz Ziemassvetkiem ta ir katastrofa, ja visi nav savakti vienkopus.

2. Viena konkreta gimene visus gadus uz Ziemassvetkiem ed vienu un to pasu. Bez variantiem. Obligatas kopigas maltites ir 23.12 vakarinas. 24.12 brokastis un pusdienas. 25. 12 brokastis. Un visa familija zin, kura diena kas bus galda, kadi edieni, kadas kukas utt.

Protams, edienkartes dazadas gimenes ir atskirigas. Citi ed zivis, citi - cuku ribas, citi -aitas galu utt.

Vistrakakais ir tad, ja sastopas 2 jauni cilveki, kuriem ir atskiriga Ziemassvetku edienkarte.

Zinu konkretu piemeru, kad meitenes A vecaki kategoriski atteicas braukt pie ligavaina B uz Ziemassvetku pusdienam, jo B gimene uz Ziemassvetkiem vienmer eda cuku ribas. Bet A gimenei Ziemassvetki nav Ziemassvetki, ja galda nav zivs. Ta, luk!

### Viena lieta, kas man ka latvietei loti pietrukst Norvegija ir ziedu davinasana. Pat uz savam kazam ziedus sanemu tikai no latviesiem :( Norvegu ciemini naca ar davanam, bet bez ziediem.

Seit ciemini/viesi ar ziediem ierodas tikai uz 50 gadu jubileju un uz berem.

Visos parejos svetkos ziedi ir mazsvariga, bet patikama piedeva.

### Svinigos pasakumos isti norvegi nevar iztikt bez saaaaaausmigi garam galda runam. Un tad vel dziedasanas - pie pazistamas melodijas pieliek passaceretus tekstus, kas nu kurai reizei pienakas.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13506566