Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

ALIKANTE. Spānija...

ZOLUSKA

Alikantes vecpilsētā NOTEIKTI jāizbauda naktsdzīve, jo ap 22.00 atveras neskaitāmi dažādu stilu mazi krodziņi vecpilsētas rajonā, kur mudž no apmeklētājiem, kas sasēduši ne tikai iekštelpās, bet arī uz ielu apmalēm, lēnām sūc savus aliņus vai kokteilīšus un "izrunā ārā dzīvi" :D

Es arī mīlu Alikanti!

El horizonte está en los ojos y no en la realidad. (Ángel Gavinet)

Vot, tad es arī pajautāšu - cik grādi varētu būt ziemā (decembrī)?

El milagro
Sauļoties un peldēties pavisam noteikti nevarēs. Pārējais - kā paveicas. Var būt saulains un silts (plus padsmit), var būt lietains un drēgns (zem 10 grādiem). Mīnusi tai pusē ir ļoti reta parādība, bet nav nekas neiespējams decembrī un janvārī.

sideway
Aha, gracias. Tātad labāk tomēr būtu braukt maijā

susuarrana

Maijā arī peldēties nevarēs.

Labu - vai nu par mirušiem, vai ne par ko.

El milagro
Ja gribas izrauties no Latvijas ziemas pelēkuma un aukstuma, var braukt arī decembrī. Var braukt februāra beigās vai marta sākumā. Ūdens vēl auksts, pasauļoties drusku var, ja grib, un uz pilnu klapi tiek vākti apelsīni, zied mandeļkoki.

susuarrana
sideway
Sauļošanās un peldēšana tā īsti i nevilina. Interesē mazas pilsētas ar viduslaiku garu/arhitektūru, mazi ciemati, arheoloģiskie kompleksi, vietējie svētki un tradīcijas. Nu tā kaut kā. Decembris bija spontāna ideja, tagad sēžu un jūtu, ka plānošana jau notiek nopietni - āķis lūpā. Alikante, droši vien, būs kā bāze (ar lidostu), un tad vajadzēs visu apakšu izķemmēt. Vārdu sakot, pēc Jaunā gada kritīšu virsū ar jautājumiem.

Papildināts 15.09.2009 16:27:44:

sideway
Jūtu zinātāju. kurā mēnesī brauktu tu?

Mainīja El milagro, 15.09.2009 16:29:02

El milagro
Es esmu bijusi divas reizes. Vienreiz jūnijā. Bija ļoti, ļoti karsts. Pa dienu neko daudz nevarēja pasākt, jo tādā karstumā nevar ne pludmalē, ne īsti ko skatīties. Otrreiz februāra beigās. Tad bija vairāk tāds lauku trips pa ciematiem, kalniem un apelsīnu laukiem. Dienas vidū bija pāri par plus 20, rīti un vakari gan bija mazliet pavēsi. Cilvēku maz, viesnīcas lētas, jo nav tūristu, bet, iespējams, ka man paveicās un ne vienmēr ir tik silts.

susuarrana

El milagro
Interesē mazas pilsētas ar viduslaiku garu/arhitektūru, mazi ciemati, arheoloģiskie kompleksi, vietējie svētki un tradīcijas.

Tad, dārgum, pašā Alikantē tev galīgi nav ko darīt. Tipisks kūrorts, kura vienīgais kultūrvēsturiskais jaukums ir še jau pieminētais cietoksnis pakalna galā. Tur pat vēsturiskā centra nav. :D Kaimiņmiesti ir jaukāki, bet neteiktu viss, ka sevišķi iespaidīgi.

Labu - vai nu par mirušiem, vai ne par ko.

El milagro

Sveika, es vairākus gadus regulāri braucu uz Alikanti gan vasarā, gan ziemā (pa starpai arī reizēm izraujos, jo tur jūtos kā otrajās mājās) un varu apgalvot:

* ja meklē atpūtu pie jūras ar ūdens un sauļošanās izpriecām, tad ziema nebūs īstais laiks. Ideāls laiks kūrortveida atpūtai ir maija pēdējās divas nedēļas un jūnijs vai septembris, kad pūļi noskrējuši, saule saudzīga, bet jūra vēl maiga :),

*no jūlija vidus līdz augusta vidum es ieteiktu doties uz turieni tikai tiem cilvēkiem, kam patīk svilinoša un karsta saule (tas ir mans laiks :D

*pēc oficiāliem datiem lietum šajā reģionā vajadzētu līt 2 reizes gadā - februārī un novembrī, bet tas protams ir dikti nosacīti :D...var pabīdīties mēnesi šurp turp. Parasti līst nedēļu...un stipri savādāk kā Latvijā.

*pašā ziemas vidū ne reizi neesmu dabūjusi lietu. Mīnusus piekrastē Kosta Blanka ļaudis nav redzējuši 60 gadus. Sniegs var uzsnigt pāris desmit km no krasta uz vidieni, bet pašā piekrastē nev manīts 10 gadu laikā.

*Baudīt autentisku spānisku vidi var: Guadalest, ,Polop, Alcoya, Denia, Moraira, Alicante, Santa Pola, Gurdamar del Segura, Elche

* Ja vēlies izjust īsteno vietējo kolorītu, ieteiktu šo piekrasti "iekarot" Lieldienu laikā (Semana Santa), kad mazajās pilsētās ik vakaru notiek pasakainas procesijas, vai Moros y Cristianos svētku laikā, kad tiek improvizēti svinēti mauru padzīšana no spāņu zemes (ja vēlies, var bildes ielikt galerijā....ir ko redzēt :)

Pašā Alicantē ļoti krāšni tiek svinēti Jāņi, ko sauc par San Juan

El horizonte está en los ojos y no en la realidad. (Ángel Gavinet)

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13561495