Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

studēt medicīnu- vai nav jau par vēlu?

cobo

Sveikas!

Interesē pieredze no tām, kas studē strādājošo grupā, kur mācības notiek 3x. Cikos sākas lekcijas? Un līdz cikiem? Un kā ir ar praksi- arī tikai 3x ned?

Papildināts 15.07.2020 14:54:

Un vēl jautājums - kādas jums ir māsu specializācijas?

Cucamonga

Amelija_Keita
Es gan studēju gadus atpakaļ. RSU. 90-os absolvēju med.skolu. Kādā 2014.gadā absolvēju. Laikam. Lekcijas bija 2x nedēļā. Piektdienas un sestdienās , no 9:00-17:00 aptuveni. Īsāk sakot divas dienas nedēļā un divus gadus. Bezjēdzīgāk notērētu laiku vairs neatceros. Es mācījos lai būtu I līmeņa augstāka izglītība. Ieguvu tikai papîru-ķirurģijas māsa. Man cits sertifikāts, uz šo negāju.
Laikam šis Tev nederēs, jo studē jau no jauna, kur pēdējais ceturtais gads ir bakalaurs. Mums prakses nebija.

Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

justme

Amelija_Keita
Šogad beidzu RSU bakalaura programmu, pēc koledžas jāmācās 1 gads. Nu teikšu tā, nav viegli. Lekcijas ceturtdien, piektdien, sestdien. 9-18, dažas dienas pat līdz 21:00. Liela braukāšana vienā dienā var būt, ka jābūt bērnu slimnīcā, tad dzemdību namā, tad RSU filiālē Anniņmuižas ielā. Un RSU ļoti pārspīlēti uztver bakalaura taisīšanu, sāk čakarēt jau septembrī, malt vienu un to pašu. Un iemācījos, ka nav jēga censties, es tiešām centos un pati apguvu statistisko metodi, lai varētu ar SPSS kaut ko veidot, tiesa tur ir Statistiskās labaratorijas palīgi, bet viņi tavā vietā visu netaisīs. Tad nu dabūju tādu pašu atzīmi, kā tie, kas visu uztaisīja cap ļap pēdējā brīdī.

Prakse ir katru dienu!! 3 mēneši. Nu ja strādā attiecīgās specialitātes darbavietā, tad var šo to pielīdzināt.

Viennozīmīgi šis bija murgs, tagad vēl jākārto sertifikācijas eksāmens, lai dabūtu sertifikātu, jo beidzot RSU tiec tikai pie bakalaura ar specializāciju.

Paldies, meitenes!

Es esmu noskatījusi LU Medicīnas koledžu. Varbūt kādam ir svaigas atsauksmes tieši par šo skolu? Ir domā stāties tur nākošgad.

Un vēl - kā ar ķīmiju? Pēdejo reizi to mācījos vidusskolā pirms daaaudz gadiem, vai pirms stāšanās ir vērts ņemt privātstundas, lai pēcāk nebūtu problēmu?

Pēdējās izmaiņas: Amelija_Keita, 21.07.2020 10:49.

Sveikas!

Man 30 gadi un bišķiņ, 2 bērni jau paaugušies un iesniedzu dokumentus studijām vispārējā medicīnā. Vēlme ir liela, bet šaubas gan arī. Tuvu pie 40 iegūšu ārsta grādu- vai tomēr nav par vēlu, vai vēl kāds tik vecs tur izlaidumā būs?

lozhmeteej_madonna

rozmariine
Ir, ir. Kad es beidzu 2012.g. mums bija kādi 6-7 krietni pavecāki kolēģi (man grupā bija juriste, kurai bija 30mit ar kko, bet zinu, ka vienai citai fizioterapeitei bija gandrīz 40mit). Tā ka, ja ir vēlēšanās, meklē vajadzīgos dokumentus rokā un piesakies!

lunatka

Rozmariine, būs ļoti grūti,bet pabeigt var. Vecumā 40+ parasti studijas beidz topošie ģimenes ārsti.

Man arī doma ir par ģimenes ārstiem, bet ja nu tajā gadā rezdientūrā neuzņem ģimenes ārstus... Līgumu parakstījusi esmu, tad nu jāgaida konkursa rezultāti. Man darbs ir, laba izglītība ir, bet vispār nemāku sevi realizēt tajā virzienā, jo vnk nav interese. No vienas puses saprotu cik grūti man to medicīnu būs studēt, vēl jābraukā, nedzīvoju Rīgā, bērni, finanses samazināsies, bet no otras puses iedomājoties, ka visu savu atlikušo mūžu jādara darbas kas riebjas un neinteresē arī panika uznāk. Jūtos totāli apjukusi un kā sprukās. Uznāk arī šaubas, bailes, pat kauns, jūtos veca šim visam, bet ja tā padomā, ja 39 gados būšu ārsts un cik gadi vēl jāstrādā... ai. Mēģināju domāt par hobiju, atrast kko kur sirdi piesiet, bet nevaru, nemāku atrast, liekas, ka interesē tomēr visvairāk medicīna, bet, ja nu tās ir tikai tukšas ilūzijas...

Šodien jau ir rezultāti RSU, es iestājos, gribēju to izdarīt jau pirms vairākiem gadiem, hmm.. dīvaina sajūta tagad, jo līdz pēdējam neticējās, ka izturēšu konkursu, varbūt vēl kāda sāks studijas šogad?

lunatka

Ģimenes ārstiem ir nenormāli daudz budžeta vietu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13562600