Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

studēt medicīnu- vai nav jau par vēlu?

cobo

rozmariine Labāk domā nevis cik grūti būs studēt, bet kā dzīvosi, kad pabeigsi. Kāds ir tavs priekštats par pašu ārsta darbu kā tādu, jo arī tas var kļūt par darbu kas riebjas.

Jautājums zinātājām. Skaidrs, ka oficāli to tā nekur neminēs, bet kā ir realitātē: vai nomācoties gadu par medicīnas māsu, es varu tikt slimnīcā strādāt par māsas palīgu?

Nē, māsu palīgs ir atsevišķa ārstniecības personu grupa, jābūt reģistram.

Bet vari strādāt par sanitāru un darīt to pašu, ko māsu palīgs. Tiesa, alga būs zemāka. Zinu, ka RAKUS ņem studentus uz medicīnas asistentu vakancēm. Un, iespējams, ka šībrīža situācijā noteikumi ir elastīgāki.

Chloe
Paldies par info! Jācer, ka slimnīcas ir pretimnākošas un ļaus pielāgoties sudiju grafikam.

Kāds vispār ir sanitāra darbs? Man teju visi apkārtējie mēģina atrunāt, ka pārāk smags, ka izdegšu, mēģinot apvienot ar mācībām. Man pašai atkal liekas, ka tā būtu ļoti laba pieredze. Kāda var aptuveni pastāstīt, kas tieši sanitāriem jādara? Un, vai ie iespējama 12 h darba diena, nevis 24h?

Cucamonga

Amelija_Keita
Darbs (slodze) pa nodaļām ir atšķirīgs. Tāpat kā alga (piemaksas). Var strādāt gan 12, gan 24h. Sākumā, parasti, nemaz 24 arī neliek. Un naktis arī neliek.

Papildināts 18.01.2021 09:36:

Amelija_Keita
Tu vari strādāt par jaunāko māsu palīgu. Tev nav jāiet par sanitāru.

Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

Amelija_Keita
Manuprāt, visvieglākā un pateicīgākā vieta sanitāriem ir operāciju blokos. Ir jāuzkopj un jāsagatvo darba vieta pirms un pēc operācijas, jāasistē op. māsai operācijas laikā, jāpalīdz sagatavot pacientus un pēc tam izvadīt no zāles. Arī piemaksas ir lielākas. Izpaliek pacientu mazgāšana, barošana, pamperu maiņa utt. Nodaļās darbs ir grūtāks, un arī sanitāri vairāk vajadzīgi, tāpēc nezinu gan, cik viegli būtu tikt tieši op. blokos. Manā pieredzē, par sanitāriem tieši strādā daudzi studenti, tāpēc laikam jau var grafikus sastādīt atbilstoši savām vajadzībām.

Ne visur ir tādi jaunākie māsu palīgi. Bet Bērnu slimnīcā noteikti būtu vieglāk sākt, nekā pieaugušo neiroloģijā vai gastroenteroloģijā, kur pamperiem ne gala, ne malas, daudzi barojami, jāgroza, jāmaina čuru maisi, jāuzpasē utt. Visu dienu skrien pa nodaļu, vakarā kājas lupatās.

Par OPzāli labs variants, tikai darbs pārsvarā uz kājām; tāpat man šķiet pateicīga vieta Intensīvās terapijas nodaļas. Lai arī pacienti ir smagi, bet viņu ir maz, Tev var būt 3-6 pacienti, nevis 40. Studentam ideāla vieta, lai iemācītos veikt manipulācijas.

Bet katrā vietā ir savādāk, citur jāmazgā grīdas, bet citur to dara apkopēji. Psihiatrijā depresīvo nodaļā nav ne pamperu, ne asiņainu pārsēju, bet tur jāpalīdz pusdienu dalīšanā, jāseko higiēnai, jāpārbauda pienesumi.

Maiņas var likt visādas, kā nu vajag; pazīstama meitene sāka strādāt Biķerniekos, otrajā maiņā jau bija diennakts vienai pašai.

Dzemdību nodaļās un ginekoloģijā darbs var būt fiziski smags un netīrs, bet vienmēr skaitījies prestižs.

Deisa

Ja nu kādai aktuāli, painteresējos Bulduros - māsu programmu nākamajā m.g.slēdz, tikai universitātē. Oficiālu dokumentu paši vēl nav sańēmuši, tāpēc mājas lapā info nav labots.

Laimīgajiem veicas.

- Ты слишком много смеешься. Это несерьезно.
- А ты слишком серьезный. Это не смешно.

Deisa
Tagad jau tikai divās vietās māszinības apgūt-Stradiņa univ.vai Latvijas.Līdz ar šo reformu man ir jāaizmirst par savu sapni studēt šajā jomā.LU med.koledžās vēl bija tā saucamās strādājošo grupas,universitātēs tikai dienas nodaļas no rīta līdz vakaram.Es nevaru atļauties nestrādāt.Ļoti žēl...Turklāt situācijā,kad valstī trukst māsas.

Papildināts 07.05.2021 20:47:

Deisa
Tagad jau tikai divās vietās māszinības apgūt-Stradiņa univ.vai Latvijas.Līdz ar šo reformu man ir jāaizmirst par savu sapni studēt šajā jomā.LU med.koledžās vēl bija tā saucamās strādājošo grupas,universitātēs tikai dienas nodaļas no rīta līdz vakaram.Es nevaru atļauties nestrādāt.Ļoti žēl...Turklāt situācijā,kad valstī trukst māsas.

teite

Amelija_Keita
Nu tad lec iekšā pēdējā vilcienā! Kāpēc to nedarīji jau pirms gada, vasarā jau interesējies

Varu tikai vienu teikt. Par vēlu nekad nebūs, ja saproti, ka tas ir tas, ko gribi tiešām darīt. Es stipri vēlākā vecumā aizgāju studēt to, kas tiešām patīk un ne mirkli nenožēloju, pie tam puse kursa ir nebūt ne nupat no skolas sola, neesmu pat vecākā un lielākos gados ir pilnīgi cits smeķis un motivācija mācīties. Paraujam līdzi arī jaunos un viss ir labi.

Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13562600