Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

studēt medicīnu- vai nav jau par vēlu?

cobo

zin, es gan teikšu- ja sirds velk, tad uz priekšu!

Pirmām kārtām 18 gados parasti nav dzīve pieredzes un tādas patiesas izpratnes par medicīnu- lielākoties aiziet studēt tāpēc, ka vecāki liek, vecāki mediķi, draudzene iet, smukais puisis no paralēlklases... Kad jau dzīvē šis tas pieredzēts, tai skaitā darbs, kur it kā viss ir, bet nav sirds, tad gan studijas ir vieglākas, jo patīk tā lieta, gan darbu var atras, gan piepelnīšanos. Nu nezinu es nevienu LV ārstu, medmāsu vai feldšeri, kurš strādātu tikai 1 darba vietā vienu slodzi, strādā vairāk un var izturēt, jo patīk darbs.

Tā kā- man patiess prieks lasīt par jums un sveiciens studijas uzsākot! Lai viegla galva un prasmīgas rokas!

Iesaku medicinas studijas apvienot ar svesvalodu apgusanu, bus i vilks paedis, i kaza dziva!

cobo

Par māsiņu var arī tavā vecumā. Par ārstu būtu jau par vēlu, ja vien tā nav fanātiska aizraušanās un cilvēks arī finansiāli var atļauties tādu ekstru kā mācīties par ārstu 30 g.v. Var paspēt gan izmācīties par māsiņu, gan augstskolā māszinībās iestāties. Turklāt, tā ir profesija, kurai var atrast pielietojumu vienmēr, arī aiz LV robežām. Paskaties, varbūt ir iespēja mācīties par ārsta palīgu (agrāk tos sauca par feldšeriem). Lai veicas!

es ar tagad esmu jusu vidu, macisos 1.med. k.

ieva_s
apsveicu!!

ja nav noslēpums, cik veca (jauna) tu esi??

un kad sākas lekcijas?

Pirmām kārtām 18 gados parasti nav dzīve pieredzes un tādas patiesas izpratnes par medicīnu- lielākoties aiziet studēt tāpēc, ka vecāki liek, vecāki mediķi, draudzene iet, smukais puisis no paralēlklases
Nu nevajag Par mediķi piedzimt, tā ir iekšējā sajūta, vajadzība ;) Tie, kam nav aicinājuma, ja ir iemaldījušies, atbirst pirmajā mēnesī.

Mīļumiņ, nāc iedzer ūdentiņ' kam klāt ir pielikts cukurs, iesals, apinis un raugs

mani arī interesē šī tēma- sākt studijas medicīnā ap 30. vai reāli kāda var padalīties pieredzē, kā tad tas ir??vai nav diezgan neiespējami apvienot trako mācīšanos ar ģimeni??un vai nav tāda sajūta, ka tomēr daudz kas jau nokavēts, jo pārsvarā tak kolēģi jau 30 gados ir kļuvuši par labiem ārstiem!!

un kā ar praksi, kad notiek studijas??vai obligāti jāiet srādāt uz slimnīcām nakts maiņās vai pats vari meklēt savu prakses vietu??

Bantite

"Kanādā, (...) ārsti saņemt ļoti augstu atalgojumu. "

un Kanaadaa par aarstu var straadaat tikai tad, ja ir aarsta izgliitiiba ieguuta sheit, un sheit nokaartoti attieciigie exaameni!

Par citaam valstiim nezinu, bet taas, kas plaano naakotnee straadaat citaa valstii, izpeetiet visu laiciigi ... kaadi eksaameni buus jaanoliek, kaadas valodas jaazina. vai vispaar LV izgliitiiba buus deriiga (ES valstiis, iespeejams, ka buus). Nepaljaujaties uz savaam iedomaam, bez informaacijas izpeetes, jo var pamatiigi aplauzties!

Vispaar teemaa gribeeju ieraxtiities, lai iedroshinaatu taas, kas domaa, ka 30 ir kaut kaads baigais vecums, lai uzsaaktu jaunu karjeru. Man ir 31, un pirms dazhiem meeneshiem izleemu studeet kompjuuteranimaaciju. Latvijaa kaadreiz ieguvu jurista diplomu, bet kaa juriste nekad neesmu jutusies, un ar to darbu Kanaadaa atrast taapat nevareeju, taapeec noleemu mainiit sfeeru uz taadu, kas ljoti interesee.

Lai gan kursaa vairums ir taadi 21-23 gadiigi, ir arii vairaaki vecaaki par mani. Man galiigi neliekas, ka esmu kaut ko nokaveejusi - 20gadiigajiem ir vairaak laika seedeet pie projektiem, kameer es skrienu uz b/d, bet man ir cita izpratne un skatiijums uz daudz ko, turklaat skaidri zinu, ka tas ir tas, ko es gribu!

Mainīja Danika, 04.11.2009 04:47:39

O, mani ari shii tema interesee. Dzivoju Norvegijaa. Man ir bakalaurs psihologijaa, ko ieguvu Latvijaa, bet nav pieredzes specialitate. Esmu stradajusi dazhadus darbus, bet tomer ne isti to, kas pie sirds.

Dzivoju te jau vairak ka gadu, darbu mekleju kopshi pirmas dienas, ka atbraucam - NAV! Nu nav man darba! Esmu bijusi uz dazham intervijam, bet bez rezultatiem.

Tagad planoju studet uz medmasam te, Norvegija. Man ir driz 28, ir 2 berni, (gaidu tresho, tulit bus).

Vel domaju, bet tas izskatas kaa vienigais risinajums. Alga nav nekada fantastiskaa, bet tomer pietiekama un darbs tomer ir diezgan vajadzigs. Ja netiek slimnica, var arii kaa majkopeja utt.. valoda man ir. Protams, darbs noteikti smags. Mans tevs ir arsts. Gribeju agrak studet uz dakteriem, bet netiku Med.Ak. toreiz. Shi butu iespeja but vismaz tuvu tam, kas gribeju but.

Mans psih.bak. der kaa iestaajeksamens. Vieniga prasiba - valodas sertifikats. To tagad kartoju.

Džeimija

Sveikas. Varu jums pastāstīt par Angliju. Esmu beigusi 1.med. skolu. 4 gadi nobraucu uz ātrajiem. šobrīd dzīviju uk un esmu beigusi kārtot dokumentus reģistrācijai šeit par medmāsu, tas man prasīja gadu smagas pūles. tas nav tik viegli, visi dokumenti ir jātulko un notariāli jaapstiprina, policijas izziņas un visādas vinu blankas jatulko un javāc paraksti un zimogi lv. es reizes četras braucu uz lv vakt ziņas no visām iestādem ar kuram ir kaut kads sakars. Beidzot skolu silti iesaku nostrādat gadu profesijā un tad sākt kartot reģistrāciju, lai te atbraucot nebutu jābraukā,jo tas ari prasa līdzekļus. valodas eksamens...ielts- to iesaku mācities uzreiz, ir speciālas grāmatas pec kurām privātskolotajs var diezgan ātri sagatavot, tas ir standarta eksāmens, jādabon 6,5 līmenis. Ar to var ari turpinat macibas universitate, ārstiem 7...tas nozime gandriz ideālu valodu. Mums medskolā ļoti nepaveicās ar anglu val. skolotāju un šovasar viņa vēl nebija nomainita ta,ka meklejiet kursus. Par māsu palīgu vai tā saucamo care assistant var strādat tikai ar speciālu vietējo sertifikātu...taka nav tik viegli šobrid.Dariet visu ko variet jau lv.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13562600