Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Adopcija (kā viss notiek) II

esenif

Dormice

Limassola
pieci gadi kā minimums ierastajā rindas kārtībā

Dormice

Ir ari kaut kadi neierasti celi kaa var atrak?

Dzeerveniite

Limassola
Ja ņem bērnu kā audžu ģimene, vai arī ir konkrēts bērnu, kuru zini jau un tad ar bāriņtiesu kārto šo jautājumu......

Limassola
Vai arī kā aizbildnis, ja bāriņtiesa piekrīt, bet gan kā audžuģimenei, gan aizbildnim nepieciešamības gadījumā būs jānodrošina tikšanās ar bioloģisko mammu (ja mamma to vēlēsies).

Dormice

Limassola
kā jau Dzeerveniite un Ilze212
it minējušas. Sākumā izvēloties citas formas (audžu ģimene vai aizbildiecība). Tur gan var būt visādi zemūdens akmeņi. Vai jus bāriņtiesā nepārrunājāt iespējamos variantus? Var doties arī uz pasākumiem, ko organizē, piemēram, Plecs un sadraudzēties ar kādu konkrētu bērnu, bet te runa ir par vecākiem bērniem.

Ps. Mēs rindā pavadījām trīs gadus (rindai gals vēl nebija redzams) un tad izteicām vēlmi kļūt par aizbildi. Nu jau drīz pusgadu pie mums ir jaunākais bērniņš.

Cik es saprotu, jo tagad lielākā daļa tā dara. Faktiski jau nav godīgi, bet no otras puses, kā jau te iepriekš ir minēts, tagad ir mainījusies pieeja, ka nevis vecākiem meklē bērnu, bet bērnam vecākus. Tas nozīmē ir konkrēts gadījums un tad skatās, kuri vecāki ir piemērotāki.

Esiet aktīvi, atgādiniet par sevi. Runājiet, ka esat ar mieru arī citiem formātiem.

Papildināts 02.05.2019 20:49:

ps. tiesa gan aizbildieņiem gan audžu ģimenei ir jādod iespēja bioloģiskajiem vecākiem tikties ar bērnu. Bet es domāju, ka aizvien biežāk jau ir atvērtās adopcijas, tāpēc aizvien biežā bērni tāpāt komunicē ar bioradiniekiem. Es nesaku, ka ļoti bieži, bet biežāk kā agrāk Ps. Atsevišķos gadījumos tikšanās laikā var paši nepiedalīties, bet caur sociālo dienestu un psihologu. Mūsu gadījumuma bio vecāki divas reizes pieprasīja tikšanās ar bērnu. Tiesa gan nevienā reizē tā arī neieradās....

Diemžēl, ir bāriņtiesas kurām nemaz tā nepatīk ka vēlas iegūt audžuģimenes statusu, lai uzņemtu mazu bērniņu (zīdaini). Par aizbildni vispār nevar būt ne runas. Vismaz pirms gada vēl tāda nostāja bija Rīgas bāriņtiesai.

Man tā arī pateica, ka tas jau izskatās pēc adopcijas, jo vēlējos audžubērniņu zīdaiņa vecumā un arī konkrētu dzimumu. Bāriņtiesa to pamato ka audžuvecāki neveicinās tikšanos ar biovecākiem. Nezinu, var jau būt ka Rīgā ir bijuši mega daudz šādi gadījumi, bet nu negribas ticēt.

Arī iesaku parunāt ar Plecu!

Dormice

Varbūt es maldos, un tad mani gudrāki palabo, bet tikšanos ar bioloģiskiem vecākiem ir jāveicina bāriņtiesai.

Un jā es piekrītu, ka ne visas bāriņtiesas uztver procesu vienādi.

Dormice, jā tā ir. Es laikam neprecīzi izteicos. Esot audžuģimenes kas apzināti liekot šķēršļus, lai bērns nevarētu tikties ar biovecākiem.

Dormice

Solan
Nemāku spriest, iespējams, ka ir arī tādas ģimenes. Es domāju, ka dažām audžuģimenēm būtu ko teikt par to kādas emocijas bērnam rada tikšanās ar biovecākiem, pieviltas cerības u.t.t. grūti noskatīties kā bērnam dara pāri. Bet noteikti katrs gadījums ir savādāks.

Man ir trīs bērni. Vecākie ir atstāti, bet jaunākais atņemts. Skarbi, bet man liekas, ka tas ir nedaudz viegāk bērnam apziņai, nevis tad, kad tu ne vienam nebiji vajadzīgs. Lai nu kā tur būtu, bet jaunākā bērna vecāki kaut kādos apskaidrības brīžos vismaz pazvana uz bāriņtiesu un palamājas, par to kur pazudis bērns. Tiesa gan līdz rīcībai viņi nav nonākuši.

esenif

Esot audžuģimenes kas apzināti liekot šķēršļus, lai bērns nevarētu tikties ar biovecākiem.
Tas jau sagatavošanas kvalitātes jautājums. Audžuģimenes pēc būtības ir atbalsta pakalpojums bioloģiskajām ģimenēm.

О нас думают плохо лишь те, кто хуже нас,  а те, кто лучше нас, им просто не до нас. /Омар Хайям/
Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13804074