Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Adopcija (kā viss notiek) II

esenif

majsaimniece

Cik ilgi butu jaagaida rindā uz diviem bērniem 3-5 gadi, aptuveni??

skaim

majsaimniece
Spriežot pēc iepriekšējās rindas kārtības un gaidīšanas uz 2. bērniem no 3-5 gadiem varētu būt no 1.-2. gadiem. Ieteiktu vecumu norādīt no 1-5 vai pat 6 gadiem, jo, tikko bērnam paliks 5 gadi un viena diena, tā nedabūsiet kā piecgadnieku. Lai veicas ātri sagaidīt!

Lūdzu padalieties ar Adopcijas pieteikumu rajona tiesai. Mums 3.bērniņš,vecais ir kaut kur saglabāts, bet tas bija pirms 5gadiem un sekretāre negribēja pieņemt, jo tajā bija izmantoti veci termini. Lūdzu kādu jaunāku versiju. Paldies!

zeltenezeltene

No pirmā ieraksta sapratu, ja es un vīrs 12 mēnešu laikā neadoptējam bērniņu, tad BT vēlreiz nāk mūs izvērtēt. Bet kā notiek, ja vnk juridiski brīvo bērniņu nav? Piem., mēs sākam apspriest variantu - mazuli līdz 1g. Un ja uz to ir jāgaida ~ 3-5 gadi, tad mums to gadu laikā nemaz citus bērnus nepiedāvā un apm 3-5 reizes mūs vēlreiz un vēlreiz pārbaudīs BT?

Ja mēs nolemjam kļūt par mazuļa aizbildņiem, tad saņemam jau juridiski nebrīvu mazuli krietni ātrāk… bet ar lielām iespējām, ka viņš atgriežas pie bioloģiskajiem vecākiem, vai ne?! Ir jāveicina viņa atgriešana tajā ģimenē… un tikai tad, ja neatgriež, mazulis kļūtu juridiski brīvs un mums būtu pirmajiem tiesības viņu adoptēt.

Vai esmu pareizi sapratusi?!

skaim

zeltenezeltene
Jā, Tu visu pareizi saproti. Ja pati nemeklēsi bērnu, varēsi ilgi gaidīt. It kā pēdējā laikā kaut kas mainās tai rindā stāvēšanas kārtībā. Tagad it kā katram bērnam tiks meklēta īstā ģimene, nevis vecāki izvēlēsies bērnu. Es gan domāju, ka liela daļa vecāku ņēma pašu pirmo bērniņu ko viņiem Labklājības ministrija piedāvāja. Neizprotu, kā var zīdainītim izvērtēt to piemērotāko ģimeni no daudzām rindā esošajām. Man šķiet, ka tagad atzinumu adoptētājiem dod uz 2iem gadiem, nezinu konkrēti jaunās izmaiņas likumos.

Tagad dod uz 3 gadiem atzinumu.

zeltenezeltene

Oho, par tiem trīs gadiem prieks

nu jā, baigo saikni veidot ar zīdaini… hmm… un tādu jau ar viņu veidos arī citas labas ģimenes. Ja pašam pārim jāmeklē bērns, tad sanāk - jāapzvana visas audžuģimenes… vai uzreiz jāiet mācīties par aizbildņiem. Jo tikai aizbildņi mazuli uzreiz var paņemt pie sevis. Adoptētājiem jau dod tikai juridiski brīvu mazuli.

Diez’ ir tāds saraksts ar zīdaiņiem, kuri šobrīd atrodas audžuģimenēs?

zeltenezeltene
Es Tev uzrakstīšu, ne viss ir pareizi.

zeltenezeltene

Ilze212
Ok, gaidu

zeltenezeltene
Nosūtīju, bet paskaties lūdzu vai saņēmi, jo man rāda, ka teksts ir pavisam nogriezts.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13804074