Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Adopcija (kā viss notiek) II

esenif

minni

Reklāmu jau netaisa bāriņtiesas, bet LM - tās ir divas dažādas lietas. Un ne jau viena darbiniece nosaka to vai bērni ir laimīgi. Rīgas b/t ir ar savdabīgām izpausmēm, bet tas galīgi nav pamats tai visā.

Mūsu sarunas aspektā tas uzpeldēja kā piemērotākā aprūpes forma - audžuģimenēm nav dižu ierobežojumu bērnu ņemšanā un kad mazais paliek juridiski brīvs tad ir priekšroka uz adopciju. Ja nemaldos, tad audžuģimenes ar var izvēlēties bērnus, kas aizbildņiem nav īsti pieejams, jo tiem apstiprina aizbildnību pār konkrētu bērnu.

Papildināts 09.09.2009 15:18:12:

cik lasu cālī un dzirdu no citiem, Rīgas bāriņtiesa visus ātri saliek bērnu namos.

ja nemaldos Rīgā ir bij padsmit audžģimenes un tās reti kad grib zīdaiņus vai pavisam mazus. Tāpēc es nebūtu pārliecināta, ka viņiem nepiedāvā.

Nepopulārs viedoklis
adonika.net

esenif
Vai tas nozīmē, ka man ar aizbildņa statusu vajag pārformēties par audžuģimeni, lai būtu pieeja informācijai par Rīgas bērniem?

minni

Iespējams. Es neesmu gluži zinoša par to. Bet Tu jau zvanīsi speciālistei rīt - tad izprašņā un padalies.

Papildināts 09.09.2009 17:55:15:

Informācija par audžuģimenēm, kuras var uzņemt bērnus (2009.gada 1.jūnijs)

Tur var redzēt kuros novados ir audžuģimenes un kāda vecuma bērnus gatavas pieņemt. Redzam, ka bērnus līdz 2-3 gadu vecumam reti kur kāda ģimene gatava uzņemt un kopumā šo ģimeņu ir maz.

Nepopulārs viedoklis
adonika.net

Aidžu ģimenes pārsvarā meklē bērniem no3 un, jo līdz 3gadiem viņi ir BAC un to apmaksā valsts. Lūk pēc 3 tas jau ir no pašvaldības kabatas, kuras tad arī meklē audžu ģimenes, tas iznāk lētāk nekā b/n

ezis59

tas ir fakts, ka b/t īpaši neiespringst par to, ka bērni dzīvo BSAC, jo par to maksā valsts. Ņemot vērā, ka b/t ir arī noslogotas tb pamestie bērni vecumā līdz tiem 2 gadiem ir mazākā daļa no viņu ikdienas, tad, protams, ka ir ērtāk to atrisināt, ievietojot bērnu BSAC un daudz nekustināt bez īpašas vajadzības. Es pieņemu, ka tas varētu būt viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc, pieaugot pamesto mazuļu skaitam, adptētājiem tā rinda īpaši neiet uz priekšu, jo pieaugušas ir arī neatliekami risināmākas sociālās problēmas.

Interesants fakts:

Jāuzsver, ka audžuģimeņu un aizbildņu funkciju daļējā pārklāšanās un atšķirīgais finansēšanas mehānisms (aizbildņu atlīdzību un pabalstu maksā valsts, savukārt, audžuģimeņu atlīdzību- valsts, bet pabalstu- pašvaldība) vieš neizpratni pašvaldībās par abām alternatīvās aprūpes formām un neieinteresētību audžuģimeņu kustības attīstībā.

Papildināts 09.09.2009 18:37:53:

Metodiskajos ieteikumos bāriņtiesām par aprūpes tiesību atņemšanu un atjaunošanu lasām, ka bāriņtiesai pienākums:

(...) pieņem lēmumu par aprūpes tiesību atņemšanu un nekavējoties nogādā bērnu drošos apstākļos- ievieto audžuģimenē vai, ja tas nav iespējams,- bērnu patversmē, vai nepieciešamības gadījumā, nogādā slimnīcā.

Pēc šitā sanāk, ka b/n bērnu jāievieto tikai tad, ja nav audžuģimenes, kurā ievietot.

Papildināts 09.09.2009 18:53:38:

Ja aprūpes tiesības atņemtas abiem vecākiem, bāriņtiesa pieņem lēmumu par bērna ārpusģimenes aprūpi. Vispiemērotākā ārpusģimenes aprūpes forma šādā gadījumā būtu audžuģimene, kas nodrošina bērnam ģimenisku vidi uz laiku, līdz bāriņtiesa pieņem lēmumu par aprūpes tiesību atjaunošanu vecākiem. Ja pašvaldībā nav pieejami audžuģimeņu pakalpojumi, bērnam ieceļams aizbildnis, informējot aizbildni tūlīt pēc attiecīga lēmuma pieņemšanas, ka aizbildņa pienākums ir veicināt vecāku un bērna savstarpējos kontaktus, izņemot gadījumus, kas tas apdraud bērnu vai aizbildni, un ka pēc sešiem mēnešiem, ja būs iespējams atjaunot aprūpes tiesības, bērns atgriezīsies pie saviem vecākiem

Papildināts 09.09.2009 19:06:05:

Bāriņtiesa savas kompetences ietvaros rūpējas, lai bez vecāku gādības palikušie bērni augtu ģimenē-

audžuģimenē vai pie aizbildņa, ja vecākiem atņemtas aprūpes tiesības;

tiktu adoptēti, ja vecākiem atņemtas aizgādības tiesības vai vecāki piekrituši adopcijai.

Viss jau būtu labi, ja rūpētos...

Mainīja esenif, 09.09.2009 19:07:20

Nepopulārs viedoklis
adonika.net

esenif
Lielais paldies! Tā tabula ir ļoti vērtīga. Pēc tās izriet, ka Rīgas bāriņtiesai vispār nav nevienas ģimenes, kas vēlētos uzņemt bērnus mazākus par 7 gadiem (latviski runājošos). Es jau sen esmu pietikusi mūsu ģimeni, ka esam gatavi, bet tas līdz viņiem un tabulai nav aizgājis. Nu labi, būs jārunā rīt ar ministriju.

Un vēl jau var apzvanīt visas tās Latvijas bāriņtiesas, kurām arī nav audžuģimeņu rajonos. Tikai, ja man kā aizbildnei sākumā jānodrošina bērnam tikšanās ar māti, tad no Daugavpils laikam labāk neņemt.

Par finansiālo pusi man vispār no valsts neko nevajag. Bet tā informācija skaidri parāda, kāpēc līdz 3 gadu vecumam neviens īsti daudzu bērnu juridiskajai atbrīvošanai nepieķeras. To man arī teica Kapseļu ielā - ka cenšas atdot adopcijai tieši trīsgadniekus. Tagad sapratu, kāpēc.

Starp citu, vai tad Tu strādā Labklājības ministrijā vai citā ar adopciijām saistītā iestādē?

minni

audžuģimenes statuss un aizbildņa statuss ir divas dažādas lietas. Ja esi aizbildnis, tad tas ir ar audžuģimenēm nesaistīti. Te var palasīt par audžuģimenēm un kā par tādu kļūt. Audžuģimene pēc idejas skaitās kā b/n alternatīva - bērnu ievieto īslaicīgi līdz vai nu var atgriezties bioģimenē, vai arī tikt adoptēts.

vai tad Tu strādā Labklājības ministrijā vai citā ar adopciijām saistītā iestādē?

Nē, es tikai cālī gudri izrunājos. Interesē viss adopciju utt. saistītais un pamazām lasot šo to esmu sapratusi.

Mainīja esenif, 10.09.2009 08:25:44

Nepopulārs viedoklis
adonika.net

mēneša laikā rinda atkal nav pavirzījusies

Minky

nezinu gan-es zvanīju un noskaidroju-mans nr. "nokrities "pa 3 vienībām...kā tad ir???

Neaizmirsti darīt neiespējamo, lai sasniegtu iespējamo...

Pirms mēneša mēs bijām 11.,tagad esam 11.tikai tāpēc,ka viena gimene uz laiku izstājusies no rindas.Kā tas var būt?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13804074