saakt dziivi / darbu Daanijaa

vinnijs puuks

Slēdza vinnijs puuks: "sakarā ar lietotāja ZJOBRA lūgumu slēgt šo tēmu".

Kaa jums skiet, cik tas ir reali izdarams ar 2 maziem beerniem (2 un 3,5 gadu), vai kadai ir pieredze / informacija.

Kaa tur ar iespeeju dabuut darbu, man ir perfektas anglu valodas zinasanas, cik tur ir pietiekama nauda, lai iesaakumaa izdziivotu?? un kaa ar beernudarziem?

Bērnudārzi ir bez problēmām, darbs arī ir, bet ar savu perfekto angļu valodu neko tāpat neatradīsi - nevienu Dānijā perfekta angļu valoda neinteresē. Vajag dāņu valodu, ja gribi atrast darbu. Pat fermās un siltumnīcās grūti atrast darbu, ja zini tikai angļu valodu. Ļoti bieži jau sludinājumā tiek uzsvērts, ka bez dāņu valodas zināšanām nepieteikties. Ja gribi labāku darbu, bez valodas vispār neko nedabūsi.

zjobra
Kaa tu tik labi to zini, vai esi jau tur straadaajusi?

Es nojaushu, ka taa tas vareetu buut, ka jazin daanu valoda, lai dabuutu darbu. Tikai nevaru saprast, kam lai tic, jo man viens daanis taads pusradinieks sanaak, un vins teica, ka nav probleemu ar darbu apruupes jomaa, ja zin anglu valodu.

vinnijs puuks

nav probleemu ar darbu apruupes jomaa

Mīļumiņ, aprūpes joma ir tā, kurā obligāti jāzina dāņu valoda. Pat pastniekam, kurš tikai iemet vēstules pastkastītēs, bet kuram praktiski nav jākontaktē ar dzīviem cilvēkiem, obligāta prasība ir dāņu valoda. Aprūpes joma nav tā, kurā nav saskares ar cilvēkiem. Tavs pusradinieks laikam ir stipri pārliecināts, ka visi aprūpējamie zina tikai angļu valodu. Bet Tu vari viņam ticēt, tam pusradiniekam, būs smags aplauziens realitātē.

Es Dānijā dzīvoju jau divus gadus. Mana meita - 4. Zini, ir mums cilvēki, kuriem gribas palīdzēt, meklējam viņiem darbu, bet visur atmetamies pret valodu. Nu, nevaram mēs darba devējam samelot, ka cilvēks zina dāņu valodu, ja jau pirmajā minūtē atklāsies, ka tas tā nav. Bet darbs ir. Izvēle ir ļoti liela. Aprūpes joma, slimnīcas ir tās vietas, par kurām visvairāk sludinājumu par darbinieku meklējumiem. Neiespringst šeit darba devēji uz angļu valodas mācīšanos. Ļoti daudzi no tiem, kas zina angleni, darbā pieņemt izvēlas ne-ES pilsoņus, jo tiem likumdošana atļauj maksāt uz pusi mazāku minimālo algu, nekā ES valstu pilsoņiem.

Vislabāk tā - atrodi jau darbu, kurā Tevi tiešām, tiešām ņems, tad vari braukt kaut tikai ar to, kas mugurā un simtiem 3-4 kabatā, lai var pirmo mēnesi samaksāt par mitekli un pārtiku. Tikko Tev būs noslēgts darba līgums, nokārtosi dzelteno karti, kas Tev dod pilnīgi visas tiesības atrast savu dzīvokli. Atkarībā no Tavām prasībām, to Tu vari atrast 2-4 mēnešu laikā. Pilnīgi oficiālu valsts dzīvokli. Bērnudārzu arī vari dabūt uzreiz, mēs dabūjām pēc 2 nedēļām. Par divgadnieku nezinu, tiem laikam ir grūtāk, jo ne visos dārziņos ir mazo bērnu grupiņas. Dārziņā ņem no 3 gadiem. Mūsu dārziņā ir mazo bērniņu grupa arī, blakus dārziņā nav. Nepraktizē šeit mazu bērnu atstāšanu dārziņā, bet iespējas ir, tikai tas arī ļooooti dārgi maksā. Bet var atrast arī privātu aukli, tas būs lētāk.

Bet, ja Tev Dānijā pusradinieks, varbūt viņš Tev var kā palīdzēt? Es domāju, ka tas būtu tikai cilvēcīgi, nevis tikai pateikt, ka ar angļu valodu Tev nebūs problēmu atrast darbu. Būs, tici man!

Mainīja zjobra, 21.09.2009 13:19:20

zjobra
Milziigs paldies par tik izsmeloshu informaaciju!!

Es jau sodien pieteicos daanju valodas kursos, saaksu maaciities:))) Saki luudzu, vai apruupes jomaa algas ir taas viszemakaas?? Cik buutu japelna, lai pietiktu man un 2 berniem paartika + maajoklis ? Bernudarzs arii laikam maksaa?

Un kas ir Pilnīgi oficiālu valsts dzīvokli? Tas ir leetaaks?

simtiem 3-4 kabatā, lai var pirmo mēnesi samaksāt par mitekli un pārtiku

EUR??? Vai tad ar to pietiek??

Papildināts 21.09.2009 15:01:19:

zjobra
buus jaanopratina tas pusradinieks, vins vispaar ir baigi augstaa amataa valsts paarvaldee, taads jau gados. Es tik briinos, vai tad vins nezina valsts valodas politiku???

vinnijs puuks

Algas vispār ir pašu darba devēju kompetence. Cik grib, tik maksā, bet nedrīkst maksāt mazāk par likumā noteikto minimālo algu, tas ir - latvju naudiņās sanāk 1200 Ls/mēn. Nu, par to minimālo algu ļoti labi var dzīvot ne tikai trīs cilvēki. Bet tas jau vispār atkarīgs no tā, ko, kam un kā tērē. Var jau katru diienu arī pa dārgiem restorāniem staigāt. Gaumes lieta. Mēs ar minimālo sākām būvēties. Pietiek visam, arī pliki un badā nestaigājam. Izklaidēm arī pietiek atliektiem galiem.

Pilnīgi oficiāls valsts dzīvoklis nozīmē to, ka cena nebūs lētāka, bet tas būs Tavs, nevis īrēts no kaut kā, kurš pēc vēlēšanās Tevi nākamajā dienā var uz ielas izlikt. Nē, nu, no valsts dzīvokļa arī var izlikt, ja neievērosi visus pastāvošos likumus (trokšņosi pēc noteiktā laika, ignorēsi aizrādījumus par savu slikto uzvedību, pīpēsi un gānīsies koplietošanas telpās, pūtīsi dūmus kaimiņam balkonā un tml.).

EUR???

Nea, Ls. Var iesākumam atrast nelielu, lētu dzīvoklīti, kamēr nokārtosi savu karti, apmēram puse no tās naudas aizies dzīvoklim, otra puse - pārtikai un bērnudārzam. Ja esi viena ar bērniem, tad par b/d maksāsi ļoti simboliski. Mana meita sākumā maksāja pilnu maksu, tad vienu reizi šo izsauca uz pašvaldību un prasīja, kāpēc viņa nav pieteikusies b/d maksas samazināšanai, jo ir viena ar bērnu. A mēs to nezinājām, ka tad pienākas baisas atlaides. Ā, un vēl, ja Tu gadienā sadomā studēt, tad pašvaldība arī dzīvokli apmaksā. Vot. Tikai baigi dīvaini, ka Tev tas pusradinieks neko nav paskaidrojis. Mož šis tik augstu sēž, ka par valsts likumdošanu neko nezina?

zjobra
Perfekta informaacija!!! Cik labi, ka ir tik sakariigi cilveeki, kas tik labi izskaidro

Man tikai veel viens jautaajums - es izkaapu no lidmasiinas, kur es tajaa dienaa gulu pa nakti, jo dzivoklis vel nav atrasts? to Tu vari atrast 2-4 mēnešu laikā tas ir valsts dzivoklis, ja pareizi saprotu. A ko liidz tam?? Vai nevajag vispirms mekleet dziivokli un tad darbu?

Mož šis tik augstu sēž, ka par valsts likumdošanu neko nezina?

Nu taa izskataas
Papildināts 21.09.2009 23:25:42:

zjobra
varbuut es vareetu paluugt tavu e-pasta adresi, gan jau man veel uzradiisies jautaajumi, buutu super, ja tu vareetu izpaliidzeet arii turpmaak ar padomu

vinnijs puuks

Līdz sava dzīvokļa īrēšanai Tev būs no kāda cita īrnieka nelegāli jāīrē. Ar tiem nav problēmu, paņem avīzi un skaties, kas Tev vairāk pa kabatai. Un vācies iekšā kaut uzreiz pēc zvana (visur ir gan mēbeles, gan nepieciešamā sadzīves tehnika, reti ir tādi, kuros mēbeļu nav, bet virtuves gan ir pilnībā aprīkotas pilnīgi visur). Jā, vēl kas - ja Tu met aci uz Kopenhāgenu, tur praktiski nav iespēju kaut ko īrēt. Nav dzīvojamo platību piedāvājuma, toties darba piedāvājumi stipri biezākā slānī. Tad vienīgi pie kādiem draugiem/paziņām, bet tas var ievilkties pat ļoti ilgi, jo arī valsts dzīvokļu piedāvājums ir pavisam nekāds, tieši šī iemesla dēļ mana meita arī atteicās no ļoti labi atalgota darba, jo nebija kur dzīvot un ilgi jāgaida, kamēr kas atbrīvojas. Bet visu laiku mitināties viesnīcā ir pārāk dārgi. Ja dabū darbu kādā siltumnīcā vai fermā, tur arī ar dzīvošanu ir vieglāk, jo praktiski visiem šiem darba devējiem ir istabas un dzīvoklīši, kur dzīvo strādnieki. Un maksa arī vairumā gadījumu ir tikai par elektrību un ūdeni.

Mans e-pasts ir ruutaz@tvnet.lv

zjobra
Jauki, nu tad pagaidaam

Lai mums veicas!

zjobra

tu dziivi danijaa tagad?

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
13971387