saakt dziivi / darbu Daanijaa

vinnijs puuks

Slēdza vinnijs puuks: "sakarā ar lietotāja ZJOBRA lūgumu slēgt šo tēmu".

zjobra

nu tiesam nesaprotu kur jus tadu paradiize atradat varbuut pastastiisi kur ir tas leetas dziivokli, kur darbs kuraa nemaksa nodokļus jo 1200ls ir pirms nodokliem...ja tas ir kā tu stāsti tad mēs ar gimeni brauksīm atpakaļ dānija...Mūsu realitāte bija no dāņu pūses...skatos jūsu realitāte ir .atšķīrīga...

Vari pastastīt kur tu dzīvo un strada???

Mexikana

Tu laikam esi no tiem, kam nekur un nekad nav labi. Pastāstīju savu realitāti, ja Tev nav labi, un jau esi te pabijusi, meklē tālāk savu sapņu zemi, kur Tev neko nevajadzēs darīt, tikai apkārties ar bruļikiem un ienākošos peso skaitīt. Spānijā jau arī Tev, nabadzītei, visi dara pāri, ka pat dzemdēt ar' negribas. Un zini, man tie 1200 ienāk kontā, tad jau laikam nodokļi ir nost, Tev tā nešķiet? Viss, ar Tevi tiešām diskusijās ielaisties nevēlos un atskaitīties ne tik!

zjobra

nu tad nemelo, ja ekonomiski dzivo tad 5000-6000kr bez ediena teeres...un sevietei ar 2 berniem, kads pie velna bernudarzs ja vina neregistreta pieregistreties vajag pieradit ka tev ir nauda....Nekas tur nemainijas viss ka bija.

Glamurnaja Gloria

zjobra
Tu pilniibaa sagraavi manas iluuzijas par UK kaa paradiizi zemes virshuu.

Mexikana

Tu galīgi esi sviestā sakūlusies, vai kas ar Tevi? Nekur nav jāregistrējas un jāpierāda, ka ir nauda. Ir jāpaņem darba līgums, bankā jāuztaisa konts (pakalpojums bez maksas) un jāiet uz policiju iesniegt dokumenti dzeltenajai kartei. Un mierīgi jāstrādā un jāgaida, kamēr dz-karti atsūta. Jā, nu b/d gan būs tikai tad, kad būs dz-karte, kā saņem, tā uz pašvaldību, lai dabūtu bērnudārzu. Līdz dz-kartei tiešām bērni būs privātai auklei jāpieskata. Interesanti, interesanti, kam var tērēt 5-6 tūkst. kronas bez ēdiena? Tāda ir īres maksa par divstāvu māju! Kamēr viņa tiks līdz tās 2-stāvu mājas īrēšanai (ja viņai tādu vispār vajadzēs), viņa mierīgi var padzīvot pāris istabu dzīvoklī.

Tu vispār izlasīji, ka cilvēks grib Dānijā strādāt? Ne jau tikai dzīvot viņa te taisās, jā, tad gan viņai būs jāuzrāda, par kādiem līdzekļiem viņa Dānijā dzīvos. Un tad dokumenti jākārto, vēl Latvijā esot, lai saņemtu uzturēšanās atļauju. Ja brauc strādāt, nekādas uzturēšanās atļaujas nepastāv, visa pamatu pamats ir darba līgums. Uz tā pamata tiek kārtoti visi pārējie dokumenti - atvērts bankas konts un izsniegta dzeltenā karte, kas savukārt ir spēcīgāks dokuments par pasi. Dzeltenā karte dod tiesības pieteikties uz bērnudārzu, skolu, īrēt savu dzīvokli/māju, pirkt īpašumus, ņemt kredītus, apmeklēt ārstus, jo tas ir apliecinājums, ka cilvēks šai valstī uzturas legāli un maksā nodokļus un drīkst izmantot visus no tā izrietošos pakalpojumus. Tikai ar uzturēšanās atļauju nekas diemžēl "nespīd". Nekādu b/d, skolu, dzīvokļu, māju, kredītu un dakteru. Nē, nu, dakteri un skolu varbūt var arī dabūt, bet tikai par lielu naudu, jo nodoklīši netiek maksāti. Ā, un par neatliekamo medicīnisko palīdzību arī nav jāmaksā, nelaimē cietušajiem sniedz pirmo palīdzību bez maksas. Pārējā ārstēšanās pašam jāapmaksā no savas kabatas pēc pilnas programmas. Labāk pati nejauc cilvēkam galvu, ja Tava pieredze Dānijā bijusi vien tāda, kur ko dabūt, neko pretī nedodot. Zinām tādus, kas atbrauc un pirmā interese ir - kādus un cik lielus pabalstus te dod. Nekur pasaulē tos pabalstus nedala pa labi un pa kreisi. Strādā, maksā nodokļus, tad tie pabalsti paši tevi atradīs. Nemaz nevajadzēs iet un meklēt, jo pašvaldībā seko līdzi, ko un cik cilvēks saņem, ja kas pienākas, uzaicina ierasties un liek aizpildīt nepieciešamās veidlapas. Tā manai meitai arī atnāca uzaicinājums ierasties un lekcija, kāpēc nav pieteikusies uz b/d maksas atvieglojumiem un vientuļās mātes pabalstu. Neko, aizpildīja lapiņas un viss kārtībā. Pārmaksāto ieskaitīja bankas kontā atpakaļ jau nākamajā dienā.

Glamurnaja Gloria

Tu pilniibaa sagraavi manas iluuzijas par UK kaa paradiizi zemes virshuu.

Tāds nebija mans mērķis. Un katram jau tā paradīze ir citādāka. Man jau šķiet, ka tur arī karma pie vainas, nenoliegsi, ka ir vesela čupa ar tādiem, kas uzskata, ka par to vien, ka viņš kādu valsti pagodinājis ar savu ierašanos, tai valstij jākrīt pie zemes un šim kājas jābučo. Tiem nekad un nekur nav labi, bučo vai nebučo. Tādus badmiras bezdeļniekus ar sūdainu koku vajag trenkt atpakaļ, no kurienes nākuši.

Mainīja zjobra, 23.09.2009 18:08:57

Glamurnaja Gloria

zjobra
Man pat radaas gribeeshana daanju valodu maaciities pilniigi no briiva praata. Buus jaavelk viirs uz valodas kursiem.

Atvaino, ka esmu veel viena kas tev neliek mieru ar jautaajumiem, bet kaa Daanjaa ir aarstu pienjemshanu (protams ja Tu zini :) ) darbaa un algaam valsts un privaatajaa sektora tiem kuriem nav ES pilsoniiba, bet izgliitiiba ieguuta ES? :)

Glamurnaja Gloria

Vot, par ārstu pieņemšanu darbā gan nepateikšu, mums ar viņiem tik daudz tikai saskare bijusi, kā tad, kad viena no mazmeitiņām četru mēnešu laikā salauza abas rociņas un vienu kājiņu, un pāris reizes pie zobārsta uz pārbaudēm bijusi. Mums te ir trīs draugi, kas ar medicīnu saistīti, vienam ir sava privātklīnika, divi strādā slimnīcā. Šovakar ne, mož pa brīvdienām aizčāposim ciemos (jā, toč pa brīvdienām, kā reize puiks ar savu koroļevu būs atpakaļ no Latvijas ar končām, varēsim ciemakukuli aiznest , šiem visiem traki garšo "Laimas" končas) un pajautāsim. Tu tikai man drusku konkrētāk par to izglītību uz meilu atsit, labi?! Pirmajā lapā ir.

Jā, ja ir jau dāņu valodas zināšanas, tad pavisam super. Bet mums te ir arī valodu kafejnīca, kur var bez maksas apgūt dāņu valodu. Pie viena par velti izdzerties tēju, kafiju, sulas, paēsties cepumiņus, augļus, visādas delikateses, ja kādam no pasniedzējiem kadi jubileišeni, bieži paši pasniedzēji arī cep visādus gardumus uz vietas, un cienāti tiek pilnīgi visi. Mēs kā jau no čučmekijas, sākumā nevarējām iebraukt šitādā sistēmā, kaut kā nošokēja, ka es eju par velti mācīties un vēl mani tur pabaro un padzirda. Tad nu mēs ar' šos radinājām pie savas kārtības - nesām gan tēju, gan kafiju, gan cukuru, augļus, sulas, ko jau nu kuro reizi. Galīgi neērti bija tā tukšām rokām vilkties. Sākumā negribēja ņemt, tad piedraudējām, ka vairs neiesim mācīties.

Papildināts 23.09.2009 18:43:48:

Glamurnaja Gloria

Klau, ja uz meilu atrakstīsi, es Tev nosaukšu vienu labu "dānieti" Latvijā, Rīgā. Kādreiz kopā tulkojumu birojā tusējām. Nezinu tikai, vai viņa vēl joprojām tup Latvijā. Baigi labā dāņu mēles učene.

Tev zjobra
Ir taču vēl tiešām atsaucīgi cilvēki, kuri izstāstīs ko zin, pat piedāvās kaut ko palīdzēt

zjobra
Un mierīgi jāstrādā un jāgaida, kamēr dz-karti atsūta

Ups! Un cik tad ilgi tas varetu buut?? Un kur lai aukli uz fikso atrod, ja piemeram ir tas darbs? Diezgan sarezgits pasakums, nu bet es ar esmu " ciets rieksts"

vinnijs puuks

cik tad ilgi tas varetu buut?

Parasti 2-3 nedēļas. Aukles arī visās avīzēs var atrast. Nav problēmu. Esmu izpētījusi gan dzīvokļu, gan aukļu pakalpojumu piedāvājumus. Ir visdažādākie varianti.

Un sarežģīts tas Tev šķiet tikai tagad, nedaudz vēlāk pasmaidīsi. Bet es Tevi ļoti labi saprotu - man jau arī bija traki bail mainīt kaut ko. Bet sanāca labāk, nekā bija domāts. Man vienīgi bija tas pluss, ka meita šeit jau 2 gadus bija, tad nu es ar viņas bērnu arī laidos prom no Latvijas. Eh, ka vajadzēja stipri agrāk. Bet vai ... Klau, vispār labāk uzraksti man uz meilu, ko mēs te visai pasaulei ķidāsim personīgās lietas. Ir man Tev daži jautājumi, ko negribas te rakstīt.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
13971387