saakt dziivi / darbu Daanijaa

vinnijs puuks

Slēdza vinnijs puuks: "sakarā ar lietotāja ZJOBRA lūgumu slēgt šo tēmu".

zjobra

https://www.borger.dk

www.um.dk

un tas ir tagadne.

Policija vairs nedod nekadas pers.numurus. To ko tu uzrakstija bija vairak neka 10g. atpakal. Jauni liikumi tiesham citadas..

Ta ir shema:

statsforvaltning - residents permit and work permit(with EHIC -ziila karte)-citizen registretion(ministry of the interio)(CPR.NR)-komunne-yellow card(3-4 weeks from social ministry).

Ka redzi policijas nekur nav. Naudu vajag pieradisanai -ka atlauta 3 men. kuros tu vari atrasties daanija tev ir pietekami naudas dzivosanai.

un...pastasti lur tu iziire tadus limonadu dzivoklus jo ne mani draugi ne danijas gimene tadus neredzeji ne sapnos....jo realas cenas nedaudz citadas, un ja tu zini varbuut pastes-jo izskatas mes nepareizi naudu terejam.

Mexikana

Tu tiešām esi nedaudz tērēta! Pirms 10 gadiem es vispār par Dāniju pat nedomāju, kur nu vēl dzīvotu tagad pēc tik seniem likumiem. Pirms kaut kādus linkus meklēt un šeit likt, varbūt atbrauc un iestājies šeit kaut kur darbā, tad zināsi, kas un kādus numurus dod. Ne par kādām zilajām kartēm es pat dzirdējusi neesmu un neviens nekur man tādas nav ne piedāvājis, ne prasījis. No manis prasīja šādu darbību secību: darba līgums - bankas konts - nodokļu inspekcija - policija - dzeltenā karte - pašvaldība. Ko Tu murgo par kaut kādu 3 mēnešu uzturēšanos (starp citu, 3 mēnešus var uzturēties bez jebkādām problēmām, ja ilgāk par 3 mēnešiem un nestrādā, tad kārto uzturēšanās atļaujas un pierādi savus līdzekļus)? Jau vienreiz teicu - runa šajā tēmā ir par strādāšanu, nevis dīku slaistīšanos. Par ilgstošu dīku slaistīšanos, protams, jebkurā valstī jāuzrāda, par kādiem līdzekļiem kāds taisās slaistīties.

zjobra

ka tad tu atveri kontu?bez danijas num.tev kontu neatver....līdzigi anglijai.

Pati tur registrejos.esmu danijas iedzivotaja.

Papildināts 24.09.2009 12:51:27:

zjobra

un ja tas viss tik vienkarsi tad bulgari un rumani un citi jau sen tur dzīvotu- ofic.protams tikai stradašana.

Mexikana

Kontu atvēru ļoti vienkārši - man bankā prasīja tikai darba līgumu un pasi. Un secība bija tieši tāda, kā to man izskaidroja nodokļu inspekcijā, kur man jāiet vispirms un kas jādara pirmām kārtām. Darba devējs mani ar līgumu aizsūtīja uz nodokļu inspekciju, bet no turienes mani aizfutbolēja vispirms uz banku, tikai pēc tam pie viņiem ar darba līgumu, bankas kontu un pasi. Tālāk attiecīgi ar viņu izdoto papīru bija jāiet uz policiju, jāaizpilda viena veidlapa, pēc tam pēc 2 nedēļām saņēmu dzelteno karti (un tas viss notika pirms nepilniem diviem gadiem). Ar to tālāk uz pašvaldību interesēties par dzīvokli. Iedeva izdruku ar kaudzi firmu, kas nodarbojas ar dzīvokļu izīrēšanu un tad jau tur tālāk viss norisinājās pēc manām prasībām - kādu dzīvokli, kur, par kādu cenu. Un tad nāca piedāvājumi, es gāju skatīties un vai nu atteicos, vai piekritu. Ja atteicos, sūtīja nākamo piedāvājumu, ja piekritu, slēdzu īres līgumu un ar to gāju pie namsaimnieka pēc dzīvokļa atslēgām un vācos iekšā. Dzīvoklis jau bija izremontēts, sadzīves tehnika nomainīta, namsaimnieks tikai vēl palaboja to, kas mani neapmierināja (manā gadījumā - noņēma veco un ieklāja jaunu mīksto grīdas segumu, paklāju, karoče. Man par to jāmaksā nebija, tas bija jau "komplektācijā" iekļauts).

Jā, zini, nekā sarežģīta, lai sāktu strādāt šeit un nokārtotu dokumentus, tiešām nav. Par bulgāriem nezinu, bet rumāņu šeit ir daudz. Un spriežu, ka strādā oficiāli, ja jau drīkst īrēt dzīvokļus un maksā nodokļus. Nelegāli ilgi neizvilks, tad kaut kur mežā jādzīvo un jāslēpjas. Nesaprotu, ko Tu domā ar to ofic.protams tikai stradašana. Ja ir oficiāla strādāšana, tad arī viss pārējais ir pilnīgi oficiāls. Neoficiāli strādājot, ne dzīvokli var īrēt, ne bērnus dārziņā un skolā laist, un medicīnas pakalpojumi arī nesanāk no lētā gala. Turklāt neoficiāli strādājot, nav nekādu valsts garantiju. Ne valsī noteiktos pabalstus ģimenēm var saņemt, ne visdažādākās atlaides valsts un pašvaldības iestādēs, ne bezmaksas medicīnisko aprūpi, ne bezdarbnieka pabalstu, ja nu gadās palikt bez darba.

Mainīja zjobra, 24.09.2009 13:17:44

Kura banka?kura komunne?

ta interesanti sanak...mani vispar par merkaki uzskatija...varbut tapec ka auksti bija...un ja man ari tas bija 2 g. atpakal...

zjobra

kur tu dziivoklu skatijas kura rajona, jo viss kas mums radija bez mebelem bez neka 4000...un ne labaka izskata...vari dod kadus linkus...vai cenas...???

zjobra
Drīkst jautāt. Kā pašai iet ar dāņu valodu, esi jau ielauzījusies pa šo laiku?

Ja tā tomēr būs Dānija (pašlaik apmeklēju Kanādas lapiņu te Cālī), tad slaistīties netaisos, ir konkrēti nodomi

skaa

zjobra

woow, tu tik kruta visu māki izstāstīt :) pilnīgi izlasi un viss top skaidrāks par skaidru. ja visi tā mācētu pastāstīt, kā tu un nekautrētos dalīties informāciju, būtu pavisam jauki :)

uz Dāniju gan nemērķēju, palasīju intereses pēc ;) visiem veiksmi!

vinnijs puuks
Par valodu nevajag kreņķēties. To var iemācīties. Dāņu valoda ir vieglākā no skandināvu valodām. ja ir labas angļu valodas zināšanas (tātad viena valoda jau sekmīgi apgūta), ar apņēmību un mācīšanos var apgūt arī dāņu valodu. Savulaik Dānija bija populāra prakses valsts dažādu Latvijas lauksaimniecības tehnikumu audzēkņiem. Brauca ne tie gaišākie prāti uz vasaras mēnešiem, rudenī visi atbrauca ar tīri pieklājīgu dāņu valodas survival minimum.

sideway
Nu man vel vacu valoda ari 5 gadus universitate apmuljaata , es jau skatijos danu vardnicu, tur daudz lidzigu vardu anglu/vacu

skaa

vinnijs puuks
nu kā.. visas skandināvu valodas nāk no vācu ģints. :)

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
13971387