Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

sabiedriskais transports ārpus LV

seherezade

Vācijā vislabāk ir lietot mājas lapu www.bahn.de, jo tur var nopirkt biļeti no punkta A līdz punktam B. Tiesa, ja pirkumu izdara netā, tad braucienā līdzi obligāti jābūt kredītkatrei, ar kuru tika izdarīts pirkums. Mājas lapa arī parāda visu loģistiku - cik kur jāiet, kā jāpārsēžas, kurš perons utt. To visu var smuki izdrukāt un paņemt līdzi. Un ir iespējams arī kombinēt dažādus transporta veidus.

Vilcieni ir labākais transports, ja ceļo no pilsētas uz pilsētu. Tiesa, tas ir dārgs prieks, tomēr ir dažādas atlaižu sistēmas:

Schönes wochende ticket

jeb brīvdienu biļete. Tā maksā EUR 37 un ar to grupa līdz 5 cilvēkiem var ar reģionālo bāni braukāt visas brīvdienas un svētku dienas pa visu Vācijas teritoriju. Ja grupā ir bērni, tad nosacījums ir: 2 vecāki vai 2 vecvecāki un dajebcik pašu bērni vai mazbērni.

Otra foršā lieta, kas derkonkrētiem apgabaliem, ir

Länder Tickets

jeb apgabalu biļetes, kas der konkrētiem reģioniem. Jebkurā darba dienā 5 cilvēku grupa (tie paši nosacījumi, kas augstāk) var braukt ar reģionālo vilcienu no 9:00 3:00 naktī. Cena - 26-28 EUR (var būt nedaudz dārgāk, ja pērk vilcienā).

Pie tam ir vēl opcijas, ka šo apgabala biļeti var nopirkt vienam cilvēkam, un tad tā maksās apm EUR 20. (jāskatās Einzelnticket + konkrētā apgabala nosaukums).

Pati esmu bieži no šīs sērijas izmantojusi Niedersachen Ticket,

kas darbojas Hamburgā, Berlīnē, Brēmenē, Soltau u.c. Linkam apakšā var ielādēt PDF failu, kur parādītas pilsētas, kas ietilpst reģionā. Principā zem jebkuras speciālās biļetes jūs varat ieladēt PDF failu ar aprakstu un ilustrāciju. Arī Berlīnes apgabalam ir īpašā biļete.

To visu var nopirkt gan mājas lapā, gan automātos uz vietas stacijā. Ja pērkat mājas lapā, vajag apskatīties, vai biļte nav jānokompostrē, kas norāda izmantošanas datumu. Bez tā biļete būs nederīga, bet vācu kontrolieri ir pedantiski.

Bērni un vilcieni. Bērni līdz 5 gadiem kopā ar vecākiem brauc bez maksas, bet bērni no 6-14 gadiem kopā ar vecākiem brauc par puscenu. Tas neattiecas uz šīm īpašajām biļetēm!!!

Vilcienu biļetes bieži der arī pilsētas metro un S-Bahn, dubultā nav jāpērk.

Pilsētu sab.transports. Ja dienā paredzēts vairāk nekā 2 pārbraucieni, silti iesaku pirkt dienas biļeti (Tagesticket), kas parasti der visos sab.transportos, ieskaitot autobusu un S-bāni, kas ir jau piepilsētas vilciens. Biļetes var iegādāties stacijās un tās pirms lietošanas ir jānokompostrē ar datumu. Piem., Berlīnē A un B zonas (tās aptver visu pilsētu) maksā EUR 6.20. Ja pirksiet lidostā, uzreiz dabūsiet klāt karti ar metro shēmu, kur redzams, kā jāpārsēžas utt.

Iesaku Vācijā pa zaķi nebraukt, jo kontroles ir bieži, bet sodi nepatīkami.

Ja ir konkrēti jautājumi, jautājiet, jo nevaru saprast, ko neesmu izstāstījusi :)


Bērni un vilcieni. Bērni līdz 5 gadiem kopā ar vecākiem brauc bez maksas, bet bērni no 6-14 gadiem kopā ar vecākiem brauc par puscenu. Tas neattiecas uz šīm īpašajām biļetēm!!!

DB tacu berni lidz 14 gadiem bez maksas var braukt. Sabiedriskaja gan parasti no 7 gadiem vajag bileti.

Li Mei

Esmu vilcienu cieniitaaja:

Vaacija www.bahn.de

Spaanija www.renfe.es

Itaalija www.trenitalia.it

Portugāle www.cp.pt

Francija www.sncf.fr

UK www.nationalrail.co.uk

No Stanstedas uz Londonas centru vislabaak braukt ar www.easybus.co.uk


Komentārs tiek sagatavots elektroniski un tas ir derīgs bez paraksta.

zmarina

Vilcieni Beļģijā

www.b-rail.be


Vilciens Zviedrijā www.sj.se

un kā ir Zviedrijā?

Vispār Ryanair lido nevis uz Bergamo, bet gan Orio al Serio, kas ir 3 km no Bergamo. Autobusi ir regulāri un biļetes var nopirkt pie autobusa. Tā vismaz bija pirms divām nedēļām.

Muris (iistais)
Nesaprotu Tavu problēmu.


Quick definitions (dragon)
noun: a creature of Teutonic mythology; usually represented as breathing fire and having a reptilian body and sometimes wings
noun: a fiercely vigilant and unpleasant woman
Li Mei

Muris (iistais)
Tad jau uz Riigu vispaar nekas nelido. Lidosta atrodas Maarupes rajonaa.


Komentārs tiek sagatavots elektroniski un tas ir derīgs bez paraksta.


Tad jau uz Riigu vispaar nekas nelido. Lidosta atrodas Maarupes rajonaa.

Lisosta Rīga atrodas Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā un tāda Mārupes rajona nemaz nav.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
13978716