Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

41 vidusskola "par" un "pret"

Sievele

felina

guntish
Mans puika uzsāka mācības šajā skolā pirms 6 gadiem. Tobrīd bija 4 pirmās klases, drusku pāri 30 bērniem katrā. Pēdējos gados vairs gluži tik daudz bērnu nepiesakās, pirmās klases parasti ir trīs.

Sākumskolā par skolotājiem nav bijis pamata sūdzēties. Kā jau vienmēr bērniem ir pašiem savas simpātijas, vienam patīk, otram nepatīk. Mūzikas skolotāja ir tāda stingra, vizuālās mākslas skolotāja, šķiet, arī.

Kad manējais bija mazajās klasēs, skola izcēlās ar ļoti plašu pulciņu piedāvājumu - gan skolas pašas organizētajiem, gan maksas pulciņiem: keramika, sporta dejas, futbols, karatē, laikam arī basketbols. Skolā darbojas tautasdeju ansamblis visās vecuma grupās, koris, vokālie ansambļi, teātra pulciņš, sporta pulciņi, šķiet, bija arī jauno žurnālistu pulciņš. Ļoti aktīvs ir lietišķās mākslas pulciņš, viņu darbiņus regulāri varēja apskatīt skolas vestibilā. Manam puisim skolā uzsāktais pulciņš pāraudzis nopietnos treniņos nu jau ārpus skolas. Kopumā var teikt, ka skolā ir aktīva sabiedriskā dzīve, arī skolēnu padome bieži organizē pasākumus.

Pirmajās divās klasēs pagarinātā grupa bija bezmaksas. Sākot no trešās klases, pagarinātā par maksu, bet mazās naudiņās. Bērni katru dienu gāja arī ārā, turpat uz sporta laukumu paskraidīt, puiši bieži spēlēja futbolu. Audzinātājas pieskatīja, lai izpilda mājasdarbus, pēc tam varēja palasīt vai galda spēles paspēlēt. Pēc klases audzinātājas lūguma nesām uz skolu kādu spēli un grāmatu, lai bērniem būtu ar ko nodarboties.

Tikko uzjautāju pusim par ēdināšanu. Teica, ka ēdiens ne vienmēr esot silts, bet citādi labs un garšīgs. Jāteic arī, ka viņš nekad par skolas pusdienām nav sūdzējies. Drīzāk skolotājas satraucās, ka dažs labs neko negribot ēst. Pretī skolai ir mazs "Lata" veikaliņš, tur bērni bieži iegriežas kādu našķi nopirkt.


guntish

felina
paldies, noderīgi cik daudz skola iesaista vecākus skolas dzīvē? Tas nebaida, tikai interesē. Un kā ar vecāku sapulcēm? Vai notiek, ja notiek, cik bieži? Un vai skolai ir fonda nauda?

Un vai tiesa, ka daudzi bērni pēc 6.kl.izvēlas doties uz kādu ģimnāziju?

felina

guntish
Nu, vecāku padome ar īpašu aktivitāti neizceļas. Cik tur akmens skolas lauciņā, cik paši vecāki ne pārāk aktīvi - nemācēšu teikt. Klasē bija aktīvi vecāki, kuri bieži sazinājās/satikās ar klases audzinātāju un risināja sev interesējošus jautājumus. Tā ka iesaistīšanās laikam vairāk no pašiem atkarīga.

Vecāku sapulces līdz šim notikušas 1 vai 2 reizes gadā, atkarīgs no klases audzinātāja. Neredzu gan arī īpašu nepieciešamību pēc biežākas pulcēšanās. Sākumskolā fonda nauda bija, laikam vācām 5 eur mēnesī, bija arī tādi vecāki, kas nepiedalījās. No fonda naudas apmaksāja Venden ūdeni, papīra dvieļus klasē pie izlietnes, bet pamatā to izlietoja audzinātājai dažādu sīku kancelejas preču iepirkumam.

Par stāšanos ģimnāzijā nemācēšu īsti teikt. Katru gadu jau daži aizdodas uz kādu no ģimnāzijām. Šoruden dēla klasē daži bija iestājušies 1. ģimnāzijas sagatavošanas kursos, vēl kādi laikam gatavojās startēt uz citām ģimnāzijām.

Ja tēma vēl aktuāla, varat man uzrakstīt personīgi


guntish

Sarunaspar
labprāt

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
14273986