Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Guzmania minor

sardele

Man ir neskaidrības par gusmaniju. Jau vasaras vidū tai sarkanās pieziedlapas palika tādas dīvainas - krāsa mainījās, es pat teiktu būtiski - brūnēja un kļuva nedaudz sausākas (čauganākas). Vēlāk pamanīju, ka visu to daļu virs zaļajām, gludajām lapām var viegli izcelt. Izskatījās, ka viducī liels miklums un tāds kā puveklis. Laikam pārlaistīju :(. Pie auga pamata (no ārpuses vērojot) nekādu puvi pamanīt nevarēja (skaisti zaļš)...Nu tad, lūk, pa šo laiku no zemes pie paša galvenā dzinuma ir izlīduši 3 jauni dzinumi ap 3,5cm gari. šodien izdomāju, ka vecās lapas, kas ar vairs neizskatījās dekoratīvi, gandrīz līdz zemei jānošņikā... Tagad no podiņa raugās tie mazulīši!!! Kauns jau prasīt...Bet vai es izdarīju pareizi, ka mātesaugu "novācu"??? Nekur nevarēju arī atrast bildes, kur gusmanijai sīkie būtu blakus... Visur viena - glīta, cēla un ļooti izteiksmīga!!! Manējie izdzīvos???

abruks

Guzmānija ir bromēliju dzimtas augs, daudzi bromēliju dzimtas augi pēc noziedēšanas iznīkst, vietā atstājot savus mazos bērneļus. Kāpēc lai Tavējā neizdzīvotu ? ūdens jālej lapu rozetē tieši iekšā, nevis uz zemes.

esmu kā konjaks - jo vecāks , jo labāks.

abruks

Paldies!

Tikko atradu "LA" izdoto tematisko avīzi par telpaugiem. Tur nav ne vārda par īpašo laistīšanas veidu . Draudzenēm tieši tāpēc bromēlijas tu-tūūū! Lēja un lēja rozetē, kamēr nopuva... a manējā guzmānija nopuva laistot pat tikai uz augsnes.

tu izdarīji pilnīgi pareizi, ka izvāci mātesaugu, tieši tā arī ir jādara, jo tas tāpat aizietu bojā, augs turpina augt.

un arī jālaista tās ir- lejot ūdeni rozetē, bet arī nedaudz uz augsnes visapkārt augam, jo ne vienmēr ūdens no rozetes vienmērīgi samitrina augsni ap augu. tas, ka nopuva... a manējā guzmānija nopuva laistot pat tikai uz augsnes visticamāk, ka iepirkts jau bojāts augs, kurš bija turēts vai transportēts nepareizos apstākļos, vai arī tie tika turēti patumšā, pavēsā vietā, jo man ir vairāki bromēliju dzimtas augi un visi jūtas lieliski- leju tikai tā un pārstādot izrāvu mātesaugus laukā!

Katram savs

Pacelšu senu tēmu. Kurā brīdī guzmanijai drīkst griezt ārā to sarkano lapu rozeti? Mana no augšas ir apkaltusi, brūna - nav smuki. Bet zemāk viss zaļš un dzīvs. Jaunie dzinumi daži ir.

Katram savs

Par ko mīnuss? Nevienam nav šīs puķes? Man pirmo reizi, es mēģināju pagūglēt, bet nesapratu, kas ar to "ziedu" jādara.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
14325314