Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dānija, dzīve, darbs un studijas

Trinidada

Kāds vietējais dānis ziņo, ka tik daudz automašīnu ar LV un LT numuriem savu mūžu Dānijā nav redzējis. Laikam jau Dānija mums šķiet pievilcīga ar savu tuvumu un augsto labklājības līmeni. Arī man.

Tomēr, lai kustētos DK virzienā, vislielākais šķērslis ir valoda. Nordistika piedāvā nu jau ļoti dārgus kursus. Vai kāds var ieteikt labu privātskolotāju?

Otrs variants ir mācīties uz vietas, ja ir pietiekoši daudz līdzekļu dzīvošanai. Kādas ir iespējas mācīties valodu uz vietas? Vai tas ir iespējams bez maksas?

Kādas ir studiju iespējas? Vai kāds no jums plāno studēt, studē vai studējis DK? Esmu dzirdējusi, ka cilvēki ir studējuši dizainu bezmaksas programās, bet tas arī viss.

Un protams darbs. Skaidrs, ka uz CEO vietu nav ko cerēt , bet ko var iesākumā darīt cilvēks, kuram klibo dāņu valoda ar abām kājām (perfekti runāt uzreiz nesanāks, pat pie labākajiem kursiem). Vai ir iespējams samērā ātri dabūt aprūpētāja darbu vai kādu citu vienkāršu, bet grūtu darbu?

Varbūt kāds var aprakstīt formalitātes - uzturēšanās atļauja, darba atļauja u.c.?

Paldies, ja piedalīsieties šajā tēmā!


Trinidada
Man ir paziņa, kas pasniedz dāņu valodu, vienīgi nezinu, vai joprojām ar to nodarbojas. Toties viņa, ļoti iespējams, varēs atbildēt uz taviem jautājumiem. Ja interesē, varu iedot viņas koordinātas. Vienīgi tad raksti uz manu epastu emilia.emilia@inbox.lv

emilia

Nosūtīju Tev e-pastu. Saņemsi no arb...@inbox.lv

emilia
vai man arī varētu nosūtīt šo info uz e-pastu: meinardins@inbox.lv

paldies.


Par formalitātēm tik sīki nezināšu, bet draudzene dzīvo Dānijā jau gadus sešus, šķiet. Viņa teica, ka iebraucējiem, kuri ieguvuši dzīvošanas atļauju, ir pieejami bezmaksas kursi uz vietas. Viņa pati iemācījās ~gada laikā valodu, pa to laiku jau dabūja darbu dzelzceļa kasēs, pēc tam - kioskā, kur attiecīgi valodu ļoti labi uztrenē, tagad iestājās Kopenhāgenas universitātē juristos, bakalaurus jau pabeidza, tagad maģistratūrā, darbu ieguva juristu birojā, saņem gan algu, gan augstskolas stipendiju (tiesa, Dānijā ir kaut kādi noteikumi, ka, lai saņemtu stipendiju, nedrīkst strādāt vairāk par cik tur stundām nedēļā - pusslodzi, tipa. Tā viņa arī dara pašlaik). Nu, pieļauju, ka viņai tā ļoti gludi ir gājis, jo ir labs ķēriens uz valodām vispār, bet nu kopumā - tātad iespējas ir.


Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments
that take our breath away.

vvsdv

Studenti var strādāt 15 h nedēļā oficiāli. Bet bieži vien ar DD daudz ko var sarunāt. Bez dāņu valodas ar darbiem grūti, ja nu vienīgi CEO un starptautiskā kompānijā

Valodu kursi uz vietas ir katrā pašvaldībā, bet labāk kaut ko pamācīties uz vietas LV.


PatiP

Danija uztureshanas atlauju vairs nav tik viegli dabut,ka bija pirms piem.gada,darbu bez val.zinashanam dabut ir gruti vai ari tikai nelegalu kada picerija par zemaku samaksu.Loti gruti,ja nav kads,kas palidz.Valodu var macities par max.50 ls par kursu(ir 6 kursi),ja ir uzturesanas vai darba atlauja,ja nav-katra macibu stunda maksa 5,50ls.Studija iespejas ari ir diezgan sarezgiti dabut,jabut kontaktpersonai LV,kas samekle par apmainas programmu,citadi-loti dargi.

Vispar valdiba sheit ik pa laikam izdoma likumus,kuri nav mums ipashi labveligi.

Daziem ir loti paveicies,kas dabujushi darbu vai studijas Dannija.Lasiju avize rakstu par kadu LV meiteni,kura mekle studiju iespejas Danija latvishiem,centishos uzzinat kontaktinformacju

Papildināts 06.01.2010 00:55:43:

latviesi.com tur ir iespeja uzzinat par bezmaksas izglitibu Vejles biznes koledza.Tikai,dazas skolas,vajag starptautisko anglu valodas testu,lai iestatos.Bet palasi latviesi.com tur ir sikaka informacija.

nez vai tagad ir vērts braukt uz Dāniju darba meklējumos? Kā tur ir ar to krīzi?


kikimora
Ja ir garantija,ka dabūsi DK darbu(ja ir paziņas,kas var sameklēt) tad krize neskars.

Bet vispār var manīt to krīzi un tagad visiem,kas uzturās nelegāli,diezgan bīstami.Ja zin valodu,tad protams vieglāk darbu dabūt...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
14408696