Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dānija, dzīve, darbs un studijas

Trinidada

bet ja tā uz dullo brauktu? ar nelielām dāņu val.zināšanām varētu atrast apkopējas darbu? vai arī turki un pakistānieši visas melnās vakances jau pievākuši?


Z_5FAMLasiju avize rakstu par kadu LV meiteni,kura mekle studiju iespejas Danija latvishiem,centishos uzzinat kontaktinformacju
Lūdzu padod ziņu, ja tev izdodas uzzināt viņas koordinātes

laikam jau neviens neko nezina par darba iespējām Dānijā :(

kikimora

laikam jau neviens neko nezina par darba iespējām Dānijā

Arī draugiem.lv domubiedru grupā ļaudis apmainās pārsvarā ar dzēlībām.

Z_5FAM arī pzuda, bet ceru, ka vēl iegriezīsies

Mācies dāņu valodu?


mācos gan, bet grūti iet. Tā izruna tāda nejēdzīga. It kā stipri piedzēries vācietis runātu :)

kikimora

It kā stipri piedzēries vācietis runātu

Bet neko, pat ir ērti, nav tik gari jārunā, puse no vārda nemaz nav jāizrunā Bet, jā, iet grūti. Pie tam, esmu diezgan sena, vairs nav tā ķēriena.

Drīkst jautāt, kāpēc DK?

izdomāju, ka jābrauc uz ne-angļu valodas valsti. domāju, ka varētu būt mazāka konkurence. un vēl lasīju, ka pēc kaut kādas aptaujas datiem Dānijā dzīvojot vislaimīgākie cilvēki :) varētu teikt diezgan nejauša izvēle

izdomāju, ka jābrauc uz ne-angļu valodas valsti Skan alternatīvi , ideja ļoti laba, bet ēnas puse ir tā, ka šeit informācija par darba un studiju iespējām ir skopa, paziņu tur nav, kā saka, nu nav kur atsperties.

Kas tur ir ar tām tautskolām? Pieaugušo tālākizglītību? Varbūt kāds var pastāstīt?

cassandra

vai daanju val. ir paliela liidziiba ar vaacu valodu? domaaju, ka vareetu varbuut apguut sho valodu. ir veerts? ljoti maz gan te informaacias par daaniju.

izdomāju, ka jābrauc uz ne-angļu valodas valsti. domāju, ka varētu būt mazāka konkurence. nu vot par sho es kaareiz domaaju.


Dāņu valoda atšķiras no pārējām divām skandināvu valodām izrunas ziņā, jo tā ir daudz vairāk mainījusies, salīdzinot ar kopējo skandināvu pamatu. Dāņu valodā runā ne vien Dānijā, bet arī Šlesvīgā-Holšteinā Vācijā ( ap 50 000 dāņvalodīgo).

Grenlandē, Fēru salās un Islandē skolēni skolās mācās arī dāņu valodu. Kopīgs skandināvu valodām (līdzīgi kā latviešu valodai) ir lejasvācu valodas ietekme. Lēš, ka ap 30-40 % ikdienas vārdu skandināvu valodās ir aizgūti no lejasvācu valodas. Dāņu valodas izruna atšķirās krietni no citām valodām, jo tur ir notikušas lielas izmaiņas, un līdzīgi, kā latviešu valodā pastāv lauztā intonācija (stød).

nordistika.lv

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
14408696