Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dānija, dzīve, darbs un studijas

Trinidada

Naktsvējš
Izklausās, ka runa par Kopenhāgenas apkaimi. Par to vietu nezināšu neko īpašu pateikt, pieredzes nav, bet, Jitlande lielā mērā dzīvo tieši no rūpniecības. Tā ka tur, manuprāt, ir lielas izredzes arī cilvekiem bez super specifiskām zināšanām. Krīze it kā ir, bet no man zināmiem cilvēkiem neviens vēl darbu nav zaudējis. Ir pāris uzņēmumu, kas it kā ir atlaiduši darbiniekus, bet pēc vairākiem mēnešiem ir paņēmuši tikpat daudz atpakaļ.

Par attieksmi pret latviešiem grūti pateikt, lietuviešus gan ne īpaši mīl, jo par tiem, gluži tāpat kāpar poļiem, klīst runas kā par nāciju ar "gariem nagiem".

Tas par to dāņu valodu gan pēc manas pieredzes nav taisnība. Ja dānis dzirdēs, ka cilvēks vismaz mēģina runāt, tad ļoti priecājas. Tas par to angļu valodu arī varētu būt drīzāk ap Kopeni, jo vecāki cilvēki Dānijā vai dāņi no mazākām pilsētām tik perfekti to angļu valodu nemaz nepārvalda.

Tas par to dāņu valodu gan pēc manas pieredzes nav taisnība. Ja dānis dzirdēs, ka cilvēks vismaz mēģina runāt, tad ļoti priecājas
izrāvi man vārdus no mutes,pilnīgi piekrītu,jo,lai cik šobrīd izkropļota būtu mana dāņu valodas izruna( apbrīnoju tos latviešus,kuriem tāda nav:) ,dāņi daudz augstāk vērtē to,ka es cenšos pateikt kaut ko dāniski,nevis vienkārši noberu angliski.Par valodas kursiem,ja Tev ir CPR numurs(varētu teikt dāņu pers kods),tad kursi pienākās par velti,bet,ja dzīvo Kopenhāgenas komūnā,tad par katru moduli(kopā 5-6) jāmaksā 500 kronas.

grigze

Mans brālis nupat uz Dāniju aizbraucis strādāt. Draugi tur strādā jau krietnu laiku. Dāņu valodu esot mācījušies turpat uz vietas un par to pat maksājot!

grigze

Kādu darbu strādā Tavs brālis? Mūsējie tur čum un mudž, ne?

grigze

Trinidada
Kaut kādā kafejnīcā Kopenhāgenā strādā. Nezinu, cik daudz latviešu ir Dānijā. Iepriekš neviens no mums nav ar Dāniju bijis saistīts un brālis tikai nupat aizbrauca.

grigze

Lai veicas brālim DK!

Es meklēju studiju iespējas DK, bet tur ir ļoti mazs piedāvājums (interesējošā sfērā), vēl ir viena valsts, tur piedāvājums plašāks un ar darbu varētu būt vienkāršāk. Bet tas kaut ko maksā. Un vispār, nav man kompānijas. Un tā es mīcos tepat, kaut viss jau līdz brošai un gadi - dafiga

Trinidada
Es esmu maaciijusies IPC, ja interesee kas vairaak vari jautaat. Es gan negaaju valodu kursos, bet maaciijos tur savulaik pusgadu. Tur ir ljoti forshi, iesaku!

Kaadaa jomaa gribi studeet?

Naktsvējš

Manupraat, labs apraksts par sheit esosho reaalo situaaciju. Piekriitu tev, dziivoju sheit jau gandriiz 10 gadus.

Ase

Jitlande lielā mērā dzīvo tieši no rūpniecības. Tā ka tur, manuprāt, ir lielas izredzes arī cilvekiem bez super specifiskām zināšanām. Krīze it kā ir, bet no man zināmiem cilvēkiem neviens vēl darbu nav zaudējis.

Jaa, piekriitu, Jylland ir ljoti daudz ruupnieciibas, bet realitaate ir taada, ka lielaas ruupniicas viena peec otras atlaizh simtiem darbiniekus. Varbuut dzirdeeji par to, ka Danish Crown nesen atlaida vairaakus simtus. Tavu draugu lokaa vienkaarshi nav shaadu gadiijumu.

Un kopumaa njemot, tikko tika palaista statistika, ka gada pirmajos 3 meeneshos ir nobankroteejushas jau ap 1600 kompaanijas, kas ir vairaak nekaa pagaajushogad tajaa pashaa laikaa. http://www.dr.dk/Nyheder/Penge/2010/03/30/113710.htm

Ar to es tikai gribeeju pateikt, ka arii sheit ir ekonomiskaa kriizee, kompaanijas bankrotee un bezdarbs aug. Bet, ar LV saliidzinaat protams nevar un just to ikdienaa arii iipashi nee.

Papildināts 02.04.2010 19:16:05:

Trinidada
Aa, un veel, nav taa, ka sheit chum un mudzh no latvieshiem. Varbuut kaut kur Jitlandee, kur cilveeki straadaa pie lauksaimniekiem, bet kopumaa sheit latvieshu nav nemaz tik daudz. Es esmu no Kopenhaagenas, ir man sheit arii dazhi latvieshu draugi, bet ne ljoti daudz.

yamamoto

Nosūtīju Tev cāļpastu.

Kads zina, cik ir taksacijas slieksnju limenis un neapliekamas likmes pasnodarbinatai personai/IK komersantam salidzinajuma ar SIA tipa uznemumu?

Cik % ir likmes, un kada ir aprekina metodika?

Soc nodokla minimums ir, ko pasnodarbinanatm ikemenesi jamaksa, vienalga, pelni vai nepelni taja menesi?

Principa, svarigi salidzinat tiesi APREKINA METODIKAS.

Tiesi aprekina formulas un metodikas ir noteicosais, izdevigi vai nee, nevis % likmes .

Papildināts 12.04.2010 10:11:05:

P.S lai nu kam, bet daniem par klaidoniem jakluse.

Vinu uznemeji LV un LT ir tik loti iemiljoti, ka taisni prieks.

Tikai , ludzu, nevajag parastas klisejas- investori dod darbu.

Vinu fermaas darbu nemekle nedz LT nedz LV apsmietie nabagi.

Par zviedru un danju uznemeju paradumiem izpildit LT un LV tiesu spriedumus, ieverot VDI un VID rikojumus mes zinaam.Pret likumu arvasltis, ipasi nabadzigakajas, viniem ir ipasa attieksme.Loti divaina.Par to jau runa TV, tas ka spiest pogas dzest komentaru nav vajadzibas.

TV pie tam ir uznemumu nosaukumi un lietu apstakli mineti.

Pat RD tikai ar tiesu panaca ,ka skandinavi izpilda pirms daudziem gadiem saligto liigumaa, t.i izbuve pazemes pareju pilseetaa.

Loti augsta inteligence, godigums, liels prieks.

Pielauju,ka labakie tiesam palikusi sava dzimtenee!

Protams, cenzura varetu seit noderet pret patiesibu.

Ka jau austrumeiropas valstis ierasts.

Par danjiem jasaka , laikam paruna aizbrauc no dzimtenes tikai atkr...umi.

Vismaz ir pamats salidzinajumam- citu tautu uznemeji...

freely Ko Tu ar savu garo penteri domāji? Goda vārds, nesapratu ....

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
14408696