Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Patērētāju tiesības ES valstīs

saules pilsēta

Sveikas, nopirku ļoti dārgu gramatu Lielbritānijā. Nav pareizā. Vai man ir tiesības to nest atpakaļ un prasīt naudu?

Vai vispār patērētāju tiesības visās ES valsīs ir/nav "harmonizētas" tb - vienādas?

Hm. Ja tu nopirki nepareizu grāmatu, kas ir vainīgs? :) Vai veikals?

"Atvainojiet," - atskanēja Sneipa ledainā balss. - "Man liekās ka es šeit esmu skolas mikstūru pasniedzējs!".
Iestājās kapa klusums.

Uz grāmatām atpakaļnešana neattiecas, jo grāmatbode nav bibliotēka!

I love my life!

to, ka grāmatnīca nav bibliotēka, es saprotu šajā gadījumā grāmata ir "iepakota" un skaidrs, ka pat neatvērta. (žēl izdoto ~ 100 mārciņu)

Vari nest gramatu atpakal. Vel jo vairak, ja gramata ir iepakota. Panem lidz ceku un varesi vai nu gramatu samainit, vai sanemt atpakal naudu.

lordesa
tiešām? a tas tikai uz iepakotām attiecas?

saules pilsēta
Tā ir katra veikala paša darīšana. Un Lielbritānijā ir liela iespējamība, ka varēsi samainīt pret citu, jo lielāka pircēju plūsma un apgrozījums. Vai atdos naudu - atkal, kāda konkrētam veikala nostāja.

P.S. bet galvenās līnijās, kas ir spēkā visās ES valstīs - veikalam nav pienākuma atdot naudu, ja prece jums nepatīk. Veikals tā var darīt, bet tas nav uzlikts kā obligāts pienākums.

bubene
par to veikala politiku arī šaubos. tas ir tāds veikals, kurā tirgo arī studijām grāmatas jaunas un lietotas, respektīvi iepērk no studentiem atpakaļ. Bet konkrētajā gadījumā runa ir par grāmatu, kuri ir tāds kā "ikgadējais" izdevums un tās viņi cik zinu lietotas atpakļ neņem, jo katru gadu ir jaunas. bet manā gadījumā tā nav lietota.

Papildināts 23.11.2009 12:17:52:

tātad kā lietotu viņu man tiešām neatpirktu. bet kā jaunu?

es gribu braukt uz turieni ar pārliecību, ja es nezināšu likumīgi, kā ir, tad skaidrs, ka viņi pateiks NĒ...

saules pilsēta

uzzini konkrētā veikala Returns policy

It takes a crane to make a crane

Pati personigi esmu nesusi gramatas atpakal. Nekad nav bijusas problemas. Bubene pareizi saka, ne vienmer tev atdos atpakal naudu, bet, piemeram, samainit pret ko citu vai ari sanemsi davanu karti izteretas naudas vertiba.

Kura veikala tu iepirkies? Paturi ari prata, ka lielakoties ir 28 dienas, lai atgrieztu preci, bet citiem veikaliem pat tikai 14 dienas.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
14536677