Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Enģelīšu māmiņas

BettyB.

Santuliite

Saule0608
Izsaku līdzjūtību... Lai izdodas rast mieru!

Nezinu, ar ko lai sāk... Man ir tikko svaiga psiholoģiskā un fiziski sapošā rēta. Drusku vairāk kā pirms nedēļas zaudējām savu pirmo bērniņu 23. grūtniecības nedēļā. Bērniņš bija plānots, atceros, ka ar mirdzošām acīm skatījos uz tām divām svītriņām testā, uz analīzēm/ skrīningiem gāju, kur teica, ka viss ir labi, nekas ārpus novirzēm. Jau bija iegādāti rati, drēbītes, izdomāts meitiņai vārdiņš, bet... svētdienas rītā ieraudzīju svaigas asinis. Aizskrēju uz tuvāko slimnīcu (nebijām Rīgā tajās brīvdienās, bet laukos uz nedēļas nogali). Ārsts mani pārbaudīja un pateica, ka ir 2 cm atvērums, bērns jau tepat jūtams. Brīnījās, ka man nav sāpju! Bet, nē, nebija! Tikai asiņošana! Pateica: "Ar šo jūsu grūtniecība ir beigusies". Es biju tādā šoka stāvoklī, ka nespēju pat raudāt, runāt... ierosināja dzemdības, bet viss lēni nāca, ūdeņi negāja. Ārsts pārdūra, lai noiet ūdeņi. Sākās nereāla asiņošana - placentas atslāņošanās. Tas bija 5 min. jautājums, kad aizveda taisīt ķeizaru. Meitiņa, protams, neizdzīvoja. Man viņa vienmēr būs spožākā zvaigzne debesīs (mēs ar vīru ļoooti bieži skatamies zvaigznēs, pētam zvaigznājus). Tagad viņa ir tur! Slimnīcā pavadīju gandrīz nedēļu, centos neraudāt, jo palātā bija vēl viena paciente (ar citām kaitēm) un personāls visu laiku kaut kur figurēja. Atbraucu mājās un asaras lija nenormāli. Tagad man ir slimības lapa, vīrs darbā, es mājās - ir nereāli grūti! Kamēr kaut ko daru, domas aizņemtas viss ir labi. Kā parādās domas par meitiņu, tā uzreiz asaras līst nenormāli. Jo tā tam nebija jānotiek! Liekas, ka pasaule ir netaisna! Pamati zem kājām ir aizsisti prom! Es nespēju iedomāties, kā atgriezīšos darba vietā, no kuras pēc 9 darba dienām vajadzēja iet garajā atvaļinājumā. Būs psiholoģiski grūti tur atrasties. Es zinu, ka esmu gatava vēl vienu reizi iet cauri šitam visam (trešo reizi, nē!), bet pēc ķeizara jāgaida ilgs laika posms līdz atkal varēsim kaut ko plānot. Man liekas, ka sajukšu prātā gan laikā, kamēr varam uzsākt plānot nākamo bebi un nākamā bebja grūtniecības laikā. Ja tagad nebija stress, jo nemūžam nedomāju, ka kaut kas tāds var notikt. Tad otrā grūtniecība būs iešana pa naža asmeņiem, baiļpilna... bet esmu gatava kaut tos 9 mēnešus gulēt gultā un iet tikai pie ārstiem... esmu gatava visam, lai varētu turēt rokās bēbīti. Bet, nu, uz doto brīdi ir nereāli grūti palikt vienai!
Gribētos dzirdēt arī pozitīvos stāstus - vai ir izdevusies grūtniecība pēc līdzīgām pieredzēm...

SarkanaaPeonija
Sveika!

Visdziļākā līdzjūtība Tev un Tavai ģimenei. Diemžēl, vārdu, lai mierinātu šajās sāpēs nav, to mēs visas šajā grupiņā zinām.

Par pozitīvo pieredzi runājot, jā, tāda ir. Es savu pirmo mazuli zaudēju 23.nedēļā, laikam jau infekcijas dēļ, bet kas to lai zin. Rudenī jau 8 gadi būs pagājuši. Un man ir divi blēņdari mājās. Daktere izvaktēra ar ērgļa aci abas grūtniecības. Dzēru zāles, USG katrā vizītē. Un bērniņi ir, dzīvi un veseli. Tik pirmais dēliņš pie Dieviņa

Faria
Paldies par pozitīvas pieredzes dalīšanos. Tas nozīmē ļoti daudz un liek vismaz cerēt uz brīnumiņu.

Tu gāji pie tās pašas dakteres visās grūtniecībās? Zāles bija priekš PG vai citas? Piedod par jautājumiem. Uz doto brīdi man viss interesē par šo tēmu. Jo pagaidām man ir jāiet pie savas esošās dakteres, kamēr netiek slēgta slimības lapa. Pēc tam 100% mainīšu ārstu. Iešu pie privātā ārsta, prasīšos uz visām iespējamām analīzēm jau tagad un, ja vajadzēs arī vēlāk pirms grūtniecības plānošanas, jo šito visu pārdzīvot vairs negribu! Man tagad būs svarīgi, lai uz vietas ir usg (nevis tikai nosūtījums uz obligātajiem skrīningiem), lai ārsts visu kārtīgi uzmana (kaut katru nedēļu vizītes un analīzes). Pirmais, ko man pajautāja slimnīcā dakteris, vai es dzēru zāles priekš PG? Man bija 23. grūtniecības nedēļa, 11. vai 12. nedēļā man vajadzēja pārtraukt PG zāļu lietošanu...

SarkanaaPeonija
Es dakteri nomainīju. Mans sargeņģelis ir Dace Deližanova. Viņa ir daktere 3in1 - ginekologs-endokrinologs-USG speciālists. Es dzēru progesteronu, dexamethasonu un tromboass ar abiem. Tev ļoti izklausās pēc bijušas priekšguļošas placentas. Tur dakteri neko neteica?

Karla2018

SarkanaaPeonija
Sveika, līdzjūtība Tavā zaudējumā. Sākums ir ļoti grūts, tikai laiks dziedē. Turies! Es savu bērniņu zaudēju 39.grutniecibas nedēļā. Nedēļu pirms ķeizara. Īsti neviens tā arī nezin, kas notika. Pēc gada saņēmos mēģināt un pieteicās dvīņi. Nomainīju ārstu, gāju privatklinika. Grūtniecība bija emocionāli ļoti grūta un biju laimīga, kad sākās dzemdības, kaut arī mēnesi par ātru,bet man bija ļoti laba daktere, varēju viņai rakstīt, zvanīt jebkurā brīdī. Plus paralēli mēnesī reizi gāju uz USG Dzemdību namā. Man bija svarīgi, ka ir 2 ārstit. Papildus drošībai. Tagad maniem dvīņiem jau pusgads.

Papildināts 25.08.2020 16:05:

SarkanaaPeonija
Sveika, līdzjūtība Tavā zaudējumā. Sākums ir ļoti grūts, tikai laiks dziedē. Turies! Es savu bērniņu zaudēju 39.grutniecibas nedēļā. Nedēļu pirms ķeizara. Īsti neviens tā arī nezin, kas notika. Pēc gada saņēmos mēģināt un pieteicās dvīņi. Nomainīju ārstu, gāju privatklinika. Grūtniecība bija emocionāli ļoti grūta un biju laimīga, kad sākās dzemdības, kaut arī mēnesi par ātru,bet man bija ļoti laba daktere, varēju viņai rakstīt, zvanīt jebkurā brīdī. Plus paralēli mēnesī reizi gāju uz USG Dzemdību namā. Man bija svarīgi, ka ir 2 ārstit. Papildus drošībai. Tagad maniem dvīņiem jau pusgads.

Papildināts 25.08.2020 16:07:

Pozitīvu stāstu ir daudz. Varavīkšņu bērniņu lapā var smelties iedvesmu, ticību. Man tur meitenes ļoti palīdzēja gaidību laikā.

Papildināts 25.08.2020 16:09:

Es PG nelietoju. Nav jau tā, ka visās grūtniecībās tas jālieto.

Papildināts 25.08.2020 16:10:

Par darbu runājot, es no darba aizgāju. Nevarēju iedomāties tur atgriezties. 4 mēnešus atpūtos un tad atradu darbu, kurš man ļoti patīk.

Faria
Liels paldies par informāciju! Palasīšu atsauksmes arī par Tavu dakteri. Esmu ļoti labas ārstes meklējumos, tiešām rūpīgas.

Man bija priekšējā placenta (ne priekšā dzemdes kaklam, augstu novietota). Mana daktere par placentu, tonusu, hematomu neko neminēja. Kaut slimnīcā pateica, ka man ir hipertonuss un hematoma...

Papildināts 25.08.2020 16:32:

Karla2018
Paldies Tev arī par pozitīvo stāstu. Tas iedrošina ļoti.

Man ik pa laikam pavīd doma nākamajā grūtniecībā arī kaut pa retam, bet iet pie otra ginekologa, kaut tikai uz USG. Pēc šīs pieredzes man svarīgi, lai nekas netiek palaists garām.

Uz doto brīdi arī domāju iet prom no darba, kad noslēgs slimības lapu. Pat domās nespēju tur atgriezties, nerunājot par reālo situāciju.

Lauly29

SarkanaaPeonija
Izsaku lidzjutibu. Savu mazuli zaudeju 22nedelas.bij augsts asins spiediens, un arste ar nebij rupiga. Tagad 5gadi pagajusi un zaudeju svaru lai spiediens mazaks, un gaju pie citas arstes, un iznesaju veselu mazuli. Piedzima 37 nedelas. Paradijas spiediens augstaks, aizbraucam uz stradiniem, tur tonisi vel slikti, un izlema ierosinat dzemdibas. Dzeru 3spiiediena zales. Vel pa starpu nervu zales dzeru. Viss beidzas veiksmigi, man ir maza princese, tagad svinesim gadinu... Esmu loti laimiga.

Papildināts 25.08.2020 22:28:

SarkanaaPeonija
Ja velies vari privati uzrakstit. Un kā macesu atbalstisu.

SarkanaaPeonija

Sveika! Arī es izsaku līdzjūtību. Mēs savu mazulīti zaudējām 26.nedēļā, ārsta nolaidības dēļ - neizrakstīja pretspiediena zāles. Iepriekšējās grūtniecības sanāca ar pirmo reizi, bet pēc mazuļa zaudēšanas nācās gaidīt 9 mēnešus, bija sirdsapziņas pārmetumi, aizgāju un lūdzu viņai piedošanu par tādu nolaidību un tad arī pieteicās mūsu nākošā mazulīte. Uzzinot par grūtniecību nomainīju ārstu, kura ar mani auklējās (jo bija jau 38 gadi), visa grūtniecība pagāja kā uz adatām, ieklausījos katrā niekā, vaktēju kustības. 1.skrīnings (kakla kroka un deguna kaulsbija ideāli)arī nebija no labajiem, dēļ vecuma - T21 uzrādīja 1:36, bija panika. Gāju pie ģenētiķa kurš neko īsti nepateica, 2x taisīju NIPT nevarēja iegūt rezultātus, jo bija nepietiekami bērna DNS naudu atgrieza. 2.skrīningā ultrasonogrāfiste jau uz savu galvu gribēja taisīt amniocentēzi, nolecu un biju prom pie sava ārsta. Vīrs tik mierīgi visu laiku teica, viss ir kārtībā, nav par ko satraukties. Gala rezultāts ir veiksmīgs, mūsu mazulei kau 1gads un neskatoties uz visu piedzīvoto un vecumu strādājam pie nākošā mazuļa.

Arī tev viss izdosies, esmu par to pārliecināta!!!!!

Lauly29
Dachuks
Milzīgs paldies meitenes par pozitīvo pieredzi. Tas ļauj nenolaist rokas un vēl cerēt, ka viss būs labi! Kaut arī desmit reizes dienā uznāk domas, vai es vispār kaut reizi spēšu būt stāvoklī? Ja nu atkal notiek tas pats? Vai vispār kādreiz būšu mamma? Uz doto brīdi visi pamati zem kājām izsisti. Cilvēkos varu smaidīt, bet iekšā es raudu katru minūti. Visur pamanu mazuļus un tas nereāli sāp, zinot, ka pēc neilga laika man arī vajadzēja būt mammai...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
15206129