Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērns neēd.

Puķīte

Esmu jau nomocījusies ar ēst gatavošanu bērnam, kas neko gandrīz neēd. Garšo tikai kādi 6 ēdieni, no kuriem reizēm atsakās vispār. Ko darīt?! Piedāvāju dažādus ēdienus, nelīdz arī ēdiena rotāšana... Ja ikdienā nedod sieriņu Kārums un Actimel, tad arī nekā nevar iedabūt iekšā.

Varbūt zināt, kur varētu pakonsultēties šādā jautājumā?

aj, mums tas pats. tikai man viņi ir divi un katrs ēd kaut ko citu, jo viens ir mazēdājs veģetarietis, a otrs nu tāds ne visai ēdājs, bet gaļēdājs :D vīrs ar neēd to ko ēd bērni un es neēdu to, ko ēd visi visi :D

kārumu kaut garšo, sīkajiem nedodu, baigi tomēr apetīti nosit. aktimela vietā imunella dzeramo jogurtu, kas sanāk lētāk un var iedot vairāk - riktīga glāze jau ir kā brokastis. pakonsultējuši ir gan dietologi gan gastroenterologs, bet kā viņi paši saka - nu, ja negaršo, ar varu tak nebarosi. ja svars turas normas robežās, tad lai ēd, to ko ēd, izslēdz saldumus, mums tas palīdz apetīti uzlabot, nekādu našķu starp ēdienreizēm, bet pēc tās - gan un jau dodot ēst pasaku, ka ja apēdīs, dabūs to cepumu vai augli.

ko pediatrs saka? manējā tik smaida - badā nenomiršot, attīstas normāli, mammīt beidziet stresot ;)

Visu veidu pakalpojumi: pampersings, dibendraijings, pasacings pirms slīpiniga...

Puķīte
Man arī vienu brīdi bija reāla problēma ar to, ka bēnri neēda. Tagad taisu tikai veselīgu ēdienu, pati gatavoju, principā nekas no veikala jau gatavs ēdienkartē nav (nu augļi neskaitās, tie iet saldajā), pati ēdu tieši to pašu, un vīram arī nav izejas, visi ēd, to kas ir, un zini, kopš jaunā gada iestāšanās nekādu problēmu ar bērnu paēdināšānu. Savādāk iepriekš arī bija 3 ēdieni, kurus ēda, un citu reizi izdomāja, ka 1. un 2.uzgatavoto no iespējamiem trīs neēdīs, tad gatavoju trešo un trīcošu sirdi domāju, ak šausmas, ja neēdīs paliks tukšiem vēderiem. Bet tad samainīju ēdienkarti, beidzu stresot un viss ok. Nu, pirmās 3 dienas protams neviens bērns praktiski no mana piedāvājuma neko neapēda, bet cik ilgi tad neēdi dzīvosi? Tagad abi ēd dūšīgi visu ko dodu :)

Piebildīšu, ka ar pusfabrikātiem neaizraujos, taisu ēst atbilstoši bērna puncim. Ir bijuši gadījumi, kad bērns atsakās no konfektes vai cita iemīļota našķa, ja saku:"Apēd pusdienas un tad dabūsi konfekti."

Dindonis

ko pediatrs saka? manējā tik smaida - badā nenomiršot, attīstas normāli, mammīt beidziet stresot- manējā saka tāpat... Bet uztraucos tāpat, bērns 2 dienas neēd.

Mans 2,10 gadnieks arī ir neēdāju grupā. Un svara ziņā balansē uz apakšējās robežas - tāds izstīdzējis ribains puišelis. Kaut citādi attīstās normāli. Viņš arī ir kaut kas līdzīgs šitam - mazēdājs veģetarietis

Tad nu es neņemos puiku terorizēt ar ēdienu. Ēdienreizē salieku uz šķīvja kaut ko vienkāršu (ne par ko neēdīs to, kā sastāvu nevar pateikt ''uz aci'') - papriku, gurķi, brokoļus, kādu kartupeli, burkānu, gaļas gabaliņus (ja nu noder). Ko nu apēd, to apēd. Ja no brokastīm atsakās, piedāvāju rozīnes, banānu, jogurtu, saldētas ogas, riekstus. Manuprāt, gana dažādi. Un ir jau arī dienas, kad viņš ēd visu ko.
Končas, kārumsiers, cepumi - tādus nekad nepiedāvāju. Bet nemaz i negrib. kaut zina, kur ir. Labāk paņems ābolu vai apelsīnu, nevis konču... Tas ir kaut kas man nesaprotams, cik atceros savu bērnību :D

Puķīte
es neesmu pārliecināta,vai tas ir pareizi Apēd pusdienas un tad dabūsi konfekti, bet es arī tā daru. Vienīgi formulēju savādāk. nevis ja apēdīsi, dabūsi konču. bet saldumus varēs dabūt pēc pusdienām, ja nu viņš vispār pajautā. mans puika ēd labi, gandrīz visus veselīgos ēdienus. bet ja pirms pudienām apēd 5 končas, biezpiena sieriņu utt, tad pusdienām vairs nav vietas. puikam nav nekas pret ēdienu, bet pēc saldumiem to vienkārši vairs negribas. Nu jau sen zināms, ka saldumus var ēst pēc pusdienām, bet lielākoties, kad vēders pilns, par saldumiem aizmirstas, bet ja grib, iedodu kādu našķi. jābūt gan uzmanīgam, ja bērnam tiešām negribas ēst vai negaršo kāds ēdiens, tad jau ar konču spīdzināt nevar un šis nestrādā uz maziem bērniem, jo mazs bērniņš vēl neizprot pareizi. Man meitiņa 1,8mēn. šādu triku nesaprot, ja viņai parāda spīdīgu konfekti, tad viņa aizmirst, ka zupa priekšā stāv un grib tikai konču tāpēc končas mājās nemaz neturam vai viņai nerādam, īpaši jau ēdienreizēs.

Mainīja Soffii, 10.02.2010 22:12:59

Puķīte
Ja ikdienā nedod sieriņu Kārums un Actimel, tad arī nekā nevar iedabūt iekšā.
Protams, ka bērns neēdīs, pielicis punci ar saldumiem!

Quick definitions (dragon)
noun: a creature of Teutonic mythology; usually represented as breathing fire and having a reptilian body and sometimes wings
noun: a fiercely vigilant and unpleasant woman

Kļukva

aj, mums tas pats. tikai man viņi ir divi un katrs ēd kaut ko citu, jo viens ir mazēdājs veģetarietis, a otrs nu tāds ne visai ēdājs, bet gaļēdājs vīrs ar neēd to ko ēd bērni un es neēdu to, ko ēd visi visi

tas par manu ģimeni?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
15231909