Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērns neēd.

Puķīte

Mans mazēdājs neēd saldumus, no augļiem retu reizi kādu banānu, un aktimelus arī nedzer. Tātad pat šī visumā iedarbīgā metode mums neder. Šad tad ļaujās iemānīt jogurtu. No dārzeņiem ēd tikai kartupeļus jebkurā veidā ar ļoti daudz krējumu, no gaļas - tikai kotletes un maltās gaļas mērci, tikai mērcei jābūt ar mikroskopiskiem gaļas gabaliņiem, lielākie tiek izspļauti un pēc tam jau grūti vēl iemānīt Zupas ēd, bet pēdējā laikā tikai šķidrumu, biezumus vienkārši izspļauj un pēc tam ar aizdomām lūr karotē, vai tik neesmu iesmēlusi kādu biezumiņu... Brokastu maizītes ar kausēto sieru, par laimi, apēd. Agrāk daudz ēda putras, tagad - kategoriski nē. Toties piens iet litriem...

Tas viss sākās pirms kāda pusgada, līdz tam ēda visu ko devām (izņemot augļus un saldumus) un daudz, tādēļ arī svars ir uzkrāts labs. Pilnīgi nesaprotu kas notika. Un cik ilgi tādu vienvedīgu paiku var ēst?

Man ir vislabākais vīrs pasaulē un es esmu viņu plenījusi

mums vēl labāk - pie aukles ēd, mājās - ne!

Nu neteiktu, ka baigi briesmīgi gatavoju - vīrs ēd, ciemiņi arī Tagad sanāk tā - pa darba dienām bērns paēdis, brīvdienās - gavēnis. Nervi čupā. Meitene gara un tieva - ribas var saskaitīt. Vīrs saka, lai beidzu stresot - bērns pats zin, ko grib un kad. Bet es nevaru!

Pūķīte

Bērns ēd sieriņu un actimel launagā. Un ja izkrīt dienas, kad to nedabū vai nav mājās, tad neēd arī pat tad brokastis,pusdienas un vakariņas... Pēdējā laikā neprasa arī tos. Nevajag pārprast rakstīto!!!

Es arī nesaprotu, kas noticis - pēd. pusgada laikā bērns no mazēdāja palicis par neēdāju... Atsakās no ēdieniem, kuri agrāk garšoja...

Papildināts 12.02.2010 11:59:40:

Indza

Un cik ilgi tādu vienvedīgu paiku var ēst?

Oi.. šī arī man aktuāla tēma. Un man to neēdāju arī veseli divi, vecākajam 5gadi, mazākajam 2gadi. Vecākais ēda visu ko līdz 1.5 gada vecumam un tad vienā dienā, viss vairs praktiski neko, mazais, kaut kā līdzīgi... ēda visu ko, aptuveni līdz 1.7, un nu atsakās prakstiski no visa..Man jau apnicis visiem skaidrot, ka tādi viņi ir, ka neko neēd (mazais vēl dažreiz uzdrošinās ko jaunu pagaršot, citreiz ieēd, citreiz to pašu - neēd, bet lielais vsp, pat nepamēģina ko jaunu, neēd un viss). Dārziņā, ja nevienā ēdniereizē nav bijuši parasti vārīti kartupeļi, vecākais nav ēdis neko (ā, nu vēl griķi, tos dārziņā iemācījies ēst.. un rupjmaizi, ar noteikumu, ka bez sviesta, diemžēl virtuvē parasti tas tiek uzsmērēts).. ja pēc dārziņa viņam treniņi, dodu līdzi Actimelu, maizīti, citreiz cietžāvētu desu... jo citādi, var gadīties, ka kopš brokastīm mājās nav ēdis neko... Dārziņā audzinātājas un auklīte, visas satraukušās par neēšanu, bet nu jau vairs neko nesaka, jo sapratušas, ka tas tā ir un viss.. Un ārsti, visi pie kuriem esam bijuši atbild vienu - bērns arī no tiem produktiem, kurus uzņem, prot paņemt tās uzturvielas, kuras nepieciešamas. Bērns aug un attīstās atbilstoši visām normām. Atslābstiet mammīt un ļaujiet bērniem augt tā, kā paši to grib. Un vēl tāds foršs ieteikums - nu kāpēc jūs nevarat viņam katru dienu gatavot tās pankūkas vai makaronus, ja jau tie tik ļoti garšo???

Nu jā.. nu esmu aizrakstījusies... bet sadzivot ar šo problēmu nu jau gadus 4 ir diezgan mokoši un nogurdinoši...

Zinu vienu papiņu, kurš par savu lolojumu izteicās šādi:

"Neēd jau 5 gadi, neslimo 3 gadus (bērnam tagad kā sapratu 8 gadi), nu ik pa 2 mēneši uznāk vēlme ēst, tad gan ēd visu pēc kārtas"

Dolce
Jūtu līdzi - ar šo ligu mēģinu sadzīvot tikai pusgadu, bet man jau liekas ka drīz sajukšu prātā.

Smagākais ir ieskaidrot visām omēm un auklēm, ka tāds tas bēns ir un tur nu neko! katru dienu saņemu šausmu pilnus zvanus no aukles - ka meitene atkal neko nav ēdusi. Neko - viens banāns, viens kivi, divi actimell, trīs makaroni un vēl kaut kādi nieki - nu nav galīgi neko vai ne? Nu nevar viņai ieskaidrot - lai dod ēst tikai normālās ēdienreizēs un beidz bizot pakaļ ar kārumsieriem visu dienu. un tad vēl izteicieni - iepriekš man te visi bērni ir NORMĀLI ēduši....

sveikas, mazēdāju un neēdāju norūpējušās mammas

par manu pieredzi. vecākais bērns no dzimšanas mazēdājs. ko tik es neatklausījos no omēm un visiem citiem šīs maz-ēšanas sakarā . taču kādā jaukā dienā es sapratu, ka vispirms man pašai jātiek ar sevi galā - resp. jātiek vaļā no nemitīgām bažām par to vai nu šoreiz ēdīs, ko ēdīs un cik ēdīs mans bērns. es ticu ka mums netaustāmā veidā (piem., enerģijas) bērni spēj saņemt no vecākiem šo spriedzi. Es saņēmos un vairs netramdu bērnu pie galda - cik paēd ir labi. Sākumā ir ļoti grūti. Bet tad pienāk brīdis (tas prasa vismaz dažus mēnešus), kad viss notiek - mans mazēdājs, vēl arvien ļoti smalka un tieviņa, ēd pat dubultporcijas. Mūsu mājās ir ļoti svarīgi noteikumi:
* ēdam visi kopā pie galda visiem viens un tas pats ēdiens. Aicinot pie galda vienmēr saku "meitiņ/dēļiņ, nāc pie galda, mums šodien ir ļoti garšīgs tas un šitais!"
* ēšanas laikā TV un citi štrunti ir izslēgti
* cūkāties ar ēdienu nav atļauts (arī mazajam brālim 2 g.)
* našķi tikai pēc ēdienreizes
* neviens ēdiens nevar būt riebīgs, bet var tev negaršot
* ikdienā gatavojam mājās, pērkot produktus piedomājam, kas ir veselīgs un kas nē, lasām etiķetes.
* nav tādu našķu vai ēdienu, ko lietotu katru dienu (jo tāds pieradums ar, piem, actimel var slikti beigties)
* ciemos, pie omēm un kafejnīcās var ēst vienalga ko, kaut vai tikai kārumus (tad noteikumi nestrādā), bet meita lielākoties izvēlas kārtīgu ēdienu nevis našķi, lai cik jocīgi tas nebūtu.
mazais bērns kopš dzimšanas ēd visu un es domāju, ka tas ir lielā mērā tādēļ, ka ar vecāko meitu jau biju izgājusi cauri mazēšanas periodam un vairs neraizējos.
Protams, vienam vai otram ik pa laikam uznāk mazēdāja periodi, bet tas parasti nav ilgi (dažas dienas), kāds ēd kārtīgas brokastis, cits ēd kārtīgas vakariņas, katram savs! Ne ēšanas laikā, bet kādā citā brīdī stāstu, ka ēšana nav vajadzīga mammai vai tētim, bet gan "tev" pašam - citādi nebūs spēks slēpot, lēkāt, lasīt, skriet, slidot un visam citam, ko tik ļoti patīk darīt.
Ceru, ka mans penteris nebūs veltīgs un kādam aizķersies, lai jums izdodas arī !

Mainīja piidz, 15.02.2010 10:48:08

Man ar meitu arī ir bijis neēšanas periods meitai (5,5). Tagad bija ēšanas periods, bet ļoti vienveidīgs. Pamatā ēda auzupārslu putru un makaronus un sieru. Kādreiz nostrādāja tas, ka ļāvu pašai kaut ko apmaisīt katlā vai uz pannas - tad gribējās ēst. Kādreiz kopā skatāmies kulinārijas žurnālus vai grāmatas, kaut kas iepatīkas, tad uztaisām. Dzejolī lasījām par cāli tabakā - atradām recepti un uztaisījām. Bija pasākums vairāku dienu garumā ar gatavošanos. Tagad pēc recepšu grāmatas atradām un notiek "plānošana" ēdiena "putna gaļas pudiņš" gatavošanai.

Dizains un nosaukums arī nostrādā. Kotletes vairs nav kotletes, bet gan kroketes vai arī bumbiņas uz iesmiņiem. Vakar cepām "kroketes" no zirņu-kartupeļu biezputras.

nezinu gan, vai neēšanas periodā šitas var iedarboties. Bet es arī esmu nomocījusies, ka kaut ko pagatavoju, tad izdomā, ka tomēr neēdīs. Kad iesaistu visā plānošanas procesā, tomēr viņai ir lielāka atbildība:)

minkasi

piidz
Piekrītu. Maminjas pašas bieži sabojā bērnus, kas sāk manipulēt ar neēšanu. Mana mamma sīkajam skraida ar karoti pakaļ, bezmaz lūgdamās, un cisādīgi izpildās, lai tik ēstu. Mājās - negribi ēst- neēd, bet neko citu lidz nakamajai edienreizei nedabuusi...Nežēlīgi??? Varbut...bet pēdeja laika sācis ēst visu.

Pirms pielaid mani sev tik tuvu-padomā, vai tiksi ar to galā 

Paklau neēdāju māmuļas, man jautājums. Lielajam 5,5 gadi tagad šītas uznācis. Majās ēd, bet neēd bērnudārzā. Nu pat tā, ka gandrīz neko neēd. Tas nozīmē, ka visu dienu puika nav ēdis. Pats saka, ka negaršo. Ko es arī īpaši neapstrīdu. Bet vai kāda ir saskārusies ar šādu situāciju, jo puika, saka ka vēders arī sāpot. Nu ja visu dienu neēd, pēc tam vakarā pieēdas, diez kas nav, protams, ka kuņģis protestē. Vai kāds ir šo problēmu risinājis ar bērnudārzu, ir kādi ieteikumi.

Saldumus nedodu, kamēr nav paēdis, svars normāls. Bet mani reāli uztrauc ta vēdera sāpēšana. Izslēgt fantāzijas lidojumus arī nevar, bet atstat bez ievērības arī negribu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
15231909