Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Adopcijas pieteikums rajona tiesai - paraugs

Deltron

Deltron
man šķiet, ka bērna vārdu maina tikai tad, ja ir nopietni pamatojumi tam, lai mainītu. Nu, piemēram, citas nacionalitātes vārds. Kāpēc gribi mainīt pasi?

Deltron
Likumdošanas noteikumi ir diezgan muļķīgi un ierobežojoši. Proti, vārdu var mainīt tikai tad, ja tas ir grūti izrunājams, tam ir nievājoša nozīme, vai tas neatbilst personas tautībai. Pamatojumu jau gan var aiz matiem pievilkt jebkurai maiņai, jo cik vārdiem tad ir latviska izcelsme, izrunāšanas vieglums arī ir subjektīva lieta utt. Praksē gan nav tik traki, tiesneši jau arī šajās lietās nav nekādi ienaidnieki pieteicējam. Mēs arī prasījām mainīt vārdu, pie tam nenorādot nekādu īpašu pamatojumu un nekādas problēmas mums neradās.

Felise
Kā tad var nemainīt pasi, ja mainās vārds, uzvārds un personas kods???

Starp citu, pasi nenāk par ļaunu nomainīt arī vecākiem, lai negadītos, kā tas bija mums. Bijām pieraduši, ka, braucot ar bērniem uz ārzemēm, dzimšanas apliecība nav vajadzīga (tā kopā ar pilnvaru nepieciešama, ja bērns uz ārzemēm dodas bez vecākiem). Pieradums bija mūs iemidzinājis un mums neienāca prātā, ka jaunais ģimenes loceklis taču nav ierakstīts mūsu nenomainītajās pasēs. Situācija nebija no patīkamajām, saskaroties ar to lidostā, apkrautiem ar čemodāniem un uzlādētiem ar vēlmi tūlīt tūlīt baudīt sauli, kas pavisam nopietni varēja palikt nerealizēta.

Mainīja Karlsons, 21.03.2010 12:38:43
Mainīja Karlsons, 21.03.2010 12:39:46

Karlsons
Tas, ka bērns ir pieradis un tiek saukts citā vārdā arī ir pietiekošs arguments vārda maiņai.

Man ir PRIEKS dzīvot!!!

Suslikins
Mums uz tiesu jāgaida vairāk kā 3 mēneši
Nu moins! Es gaidīju tikai 3 nedēļas (arī Rīgā)! Palūdzu, lai izskata mūsu lietu ātrāk, un viņi arī to izdarīja! Ļoti pretimnākoši un tiesnese bija vnk lieliska - ļoti iejūtīga un saprotoša.

esenif
Tas, ka bērns ir pieradis un tiek saukts citā vārdā arī ir pietiekošs arguments vārda maiņai.
Es jau piekrītu, tikai likumdošana to neparedz! Bet, kā jau rakstīju, par laimi tiesas nepieiet šai problēmai sausi formāli. Tāpēc droši vajag lūgt mainīt vārdu uz to, kādu vēlas jaunie vecāki!

Karlsons
Cik nācies dzirdēt, tad tas ir arguments arī tiem, kas stingri pie likumiem pieturas tb tas ir arī likumā minēts. Lasījusi neesmu un juriste ar neesmu,

Man ir PRIEKS dzīvot!!!

Pieteikumā obligāti vajadzētu norādīt visus datus, kurus nepieciešams ierakstīts bērna dzīmšanas apliecībā, t.i., norādiet, lūdzu, savu valsts piederību un tautību.

Par vārda maiņu - vajadzētu norādīt kādu argumentu, kādēļ neder jau esošais vārds, jo likums ir likums un zinu gadījumus, kad noraida lūgumu mainīt vārdu tiesā. Ja vārds atbilst nacionalitātei, taču gribas bērnam iedot citu vārdu, tad var lūgt papildināt esošo vārdu ar otru vārdu - to likums neaizliedz.

Daba nepazīst nekādu tiesību: tai zināmi tikai likumi

Paldies visām!

Vai rajona tiesa visiem Rīgas rajoniem kopēja?

Nu ļoti ceru, ka viss izdosies. Manam bērnam vārds parasts, latviešu, bet es gribu, lai ir skaistāks, iedvesmojošāks un tāds, ko arī ārzemēs var viegli izlasīt un izrunāt, jo bērnam būs divas pilsonības. Interesanti, vai ar šo motivāciju tiesai pietiks? Vēl jau man ir arguments, lai māte nesāk meklēt pēc vārda un dzimšanas datuma, kad mazajai būs kādi 10 gadi, jo viņas biomāte ir aktīva draugos tusētāja.

Karlsons

Vai tad vecāku pasē nevar vienkārši pierakstīt klāt jauno bērnu? Ne jau pēc katra bērna es pasi mainīšu.

Mainīja Deltron, 22.03.2010 09:43:08

Deltron

Nē, katram rajonam sava, latgales priekšpilsētai tiesa atrodas Lomonosova ielā. Bet kapēc negribi pievienot vēl vienu vārdiņu, lai tas iepriekšējais paliek.

Deltron

Bērnu tiesību konvencijā rakstīts, ka bērnam ir tiesības zināt savus bioloģiskos vecākus. Vai tu domā slēpt to no bērna? Pareizi jau tas nebūtu, kaut saprotu tevi.

Mainīja sniegamaska, 22.03.2010 15:12:26

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
15573934