Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Par šo forumu un noderīgās adreses

Administrācija

Vai te ir kāda no Tukuma?Nesen pārvācos uz šejieni dzīvot.Esmu ar meitiņu mājās visu laiku.Varbūt ir kāda kas varētu kļūt par labu paziņu ar ko kopa var iet pastaigāties un reizēm kopā kautkur bariņā draudzigi pasēdēt.Savādāk vienai garlaicīgi pa mājam ar mazo visu laiku.Un ārā izvilktu abas mūs vai ik pa laikam arī mani.Varbūt arī mazajai atradīsies kāda spēļu biedrene vai biedrs.Nevienu šeit nepazīstam un nav jau ta ka ārā neejam vnk garlaicigi viņai vienai.Meitiņai ir 3 gadiņi.

Bumbulitis008
Sveika Bumbulitis008! Man tieši tāda pat situācija kā Tev...es ar Tukumā dzīvoju tik gadu un ar maz ko pazīstu....nu pagaidām tik līdz mazajam jāgaida divi mēneši vēllll.....

Kāds ir mēģinājis http://www.ciltskoki.lv reģistrēties, kādas atsauksmes? It kā noprotams, ka šie tur aktīvi pārraksta lvva-raduraksti.lv, kas, protams, apsveicami, bet prasa reģistrēties ar īsto vārdu un vēl paziņoja, ka mans e-pasts viņiem nederot Nevaru izdomāt vai vērts iespringt mēģinot to visu apiet - viņu forums vismaz neizskatās diezko aktīvs un man jau iepaticies pašai tās grāmatas pārrakstīt

lala
Ja patīk pārrakstīt pašai, nav vērts iespringt.
Galu galā - kāpēc iziet cauri gataviem sarakstiem un dažās minūtēs noskaidrot nepieciešamos uzvārdus, ja 2 - 3 mēnešus buroties cauri baznīcu metrikām, tos var atrast pats.

P.S. Ja nopietni, viss atkarīgs no tā, vai sarakstos ir Tev nepieciešamās draudzes.

lala
Obligāti jau nav lietot to lapu. Bet dažreiz noder, lai pārliecinātos, ka kaimiņu draudzē nav neviena tavējā, tāpēc tajā virzienā meklēt nav vērts. Vai esi jau apskatījusi periodikas jauno versiju? Arī tur stipri daudz var atrast.

S.Kamis

Nu klau pastāv taču iespēja, ka pasākums nav diezko aktīvs un tur stāv desmit saraksti no pavisam citas Latvijas vietas Man vajag Burtnieku draudzi, pēc tam vajadzēs Latgales pierobežu

Hermione

Bet dažreiz noder, lai pārliecinātos, ka kaimiņu draudzē nav neviena tavējā, tāpēc tajā virzienā meklēt nav vērts.

Baznīcu grāmatās taču ir norādīta izcelsmes vieta lielākajai daļai cilvēku. Negribu pierakstīt sev pusi Latvijas rados Pagaidām ir skaidrs, ka visi draudzīgi sēdējuši savos Burtniekos un problēma ir noskaidrot kurš ar kuru tad tiešām ir rados, nevis kur šie atkal aizvilkušies. Piemēram, vakar man ļoti ātri izdevās uztaisīt ciltskoku vecvecmāmiņas tēvam pēc dvēseļu revīzijām, mēģināju šo episko sasniegumu atkārtot ar vecvectētiņa radiem, bet tajās mājās 1795 gada revīzijā nav skaidrs, kur personāži ir saimnieka bērni, kuri pārējie māju ļaudis. Līdz nākamajai revīzijai saimnieks un vienīgais par ko bija skaidrs, ka tas ir dēls ir nomiruši. Palikšas kaut kādas atliekas no ģimenes un atnācis jauns saimnieks no citurienes. Un tad viņiem visiem beigās ir iedots viens un tas pats uzvārds

Vai esi jau apskatījusi periodikas jauno versiju? Arī tur stipri daudz var atrast.

Vēl nē. Es pirms pāris dienām pieķēros šai atrakcijai pēc pāris gadu pārtaukuma. Taisījos kaut kad vēlāk ieēģināt vai jaunā peridoika der šim mērķim, paldies, ka apstiprināji domas pareizību

lala
Tev veicies, ja ģimene gadu desmitiem dzīvojusi viena pagasta / draudzes robežās. Un vēl vairāk veicies, ja pieejamas dvēseļu revīzijas. Kad tiksi līdz Latgales pierobežai, redzēsi, ka bez revīzijām viss dodas rokās desmitkārt lēnāk.

Papildināts 01.06.2012 19:38:

Burtnieku luterāņu draudze ir savadīta ciltskokos. Un jāņem vērā, ka dvēseļu revīzijās norādītie vecumi var nebūt 100% precīzi, kā arī tas, ka bērni, kuri dzimuši un nomiruši starp revīzijām visbiežāk netiek atzīmēti.

Ar Latgales pierobežu bēdīgāk. Droši vien katoļi, bet no katoļiem tur pagaidām tikai Bērzgales, Dukstigala-Šadurska, Kalupes, Kaunatas, Līvbērzes un Pildas draudzes.

Papildināts 01.06.2012 19:43:

lala
tajās mājās 1795 gada revīzijā nav skaidrs, kur personāži ir saimnieka bērni, kuri pārējie māju ļaudis.
Parasti to pieraksta. Jūsejiem tiešām minēti tikai vārdi? Ja interesē, varu uzmest aci.

lala
Burtnieku draudzei ir arī labas revīzijas. Drusku skatījos, man viens radinieks (ne sencis) no turienes.

S.Kamis
Ar Latgales pierobežu bēdīgāk. Droši vien katoļi, bet no katoļiem tur pagaidām tikai Bērzgales, Dukstigala-Šadurska, Kalupes, Kaunatas, Līvbērzes un Pildas draudzes.Katoļi vēl būtu labi, vecmāmiņa saka, ka viņa nav katoliete, nezinu nemaz kur tur skatīties bet es pagaidām atlikšu sajukšanu prātā uz vēlāku laiku

Jūsejiem tiešām minēti tikai vārdi?

Tur 1795. gada revīzijā priekšā ir cipari, bet vārdi ar tādu atkāpi nomalas, ka varbūt varētu būt domāti bērni. Tipa ir saimnieks Jānis un viņa dēls Juris. Tad seko 2. Toms, kas miris un sieva/meita aizsūtītas dzīvot citur 3. Pēteris ar saviem bērniem 4. izskatās ka sarakstīti dažādi civēki. Visādi citādi tas, ka dēls vai meita ir rakstīts. Es tāpēc domāju, ka tie vienkārši ir citi māju ļaudis. Jo īpaši tāpēc, ka Toma sieva un meita tiek aizgājušas divos dažādos virzienos, jaunajās mājās ir saraksta pašās beigās un tad pēc tās revīzijas kur sievietes nav pieskaitītas vairs nav atrodamas. Bet Pēteris vēākajās revīzijās tiek dēvēts par Jāņa dēlu, kas ir arī saimnieka vārds un beigās dabū dabū manu uzvārdu. Bet arī jaunais saimnieks, kurš vispār tika piesūtīts no citurienes dabū tādu uzvārdu, vienīgais tur uzvārdiem klāt ir pierakstīts 1 un 2 - saimnieks ir 1, bet pārējie 2. Un tas cipars, kas it kā apzīmē ģimeni visiem ar šo uzvārdu ir vienāds, lai gan viņi ar svītrām ir sadalīti vairākās grupās. Un par ko šis Pēteris tur tiek dēvēts nevaru atkost - vienā vietā šķiet vienkārši par iedzīvotāju. Vobšem neko nesaprotu un tas, ka visus kārtīgus latviešu puikas jāsauc par Jāni vai Pēteri nenāk labumā. Bet nu es laikam pagaidām relaksēšos pārrakstot datus tabulās un mēģināšu atkost, kas tiem ciltskokiem.lv nepatīk manā e-pastā un tlikšu šīs mistērijas risināšanu uz vēlāku laiku

Pēdējās izmaiņas: lala, 02.06.2012 00:43.

lala
Vobšem neko nesaprotu un tas, ka visus kārtīgus latviešu puikas jāsauc par Jāni vai Pēteri nenāk labumā.
Interesanti. Ja negribi rakstīt publiski, atsūti muižas nosaukumu, māju nosaukumu un kadra nr. uz Cāļpastu.

Bet vispār esmu redzējusi, ka dažkārt pie uzvārdu došanas, piem., sievas vecāku mājās dzīvojošs znots pieņēmis sievas ģimenes uzvārdu vai saimnieka uzvārds piešķirts viņa mājās dzīvojošiem "audzēkņiem".

Papildināts 02.06.2012 07:39:

un mēģināšu atkost, kas tiem ciltskokiem.lv nepatīk manā e-pastā
Nosūti ziņu lapas administratoram. Cik zinu, viņš ir atsaucīgs.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
15931124