Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Manējie. Varbūt arī tavējie?

Seraphim

Linda

Seraphim
Paldies, ka paskatīji. ;) Tā kā vectēvs agri miris, tad maz ko zinu par viņa saknēm.

Alija
Nu mums reiz bij viens dzimtas salidojums (pa tēvamātes līniju), pirms kādiem 15 gadiem. Bij interesanti. Pēc tam gan vairs nav nekādi sakari uzturēti. Šo to pat atceros no tur stāstītajām leģendām.

Dear Lord, if you can't make me skiny, please make my sisters fat! :)

Linda
man ie diezgan daudz iznāms par mammas līniju, bet tur visiem bijis maz bērnu, tēvs savukārt, taisa radus saietus, bet neko daudz nav stāstījis par senčiem. Pagājšgad vasarā pastaigājām pa veciem Latgales kapiem, izrādās, ka tur puse apglabāto ir mani nekad nezināmie radi.

Man jau nagi niez...

Тихо шифером шурша, крыша едет неспеша

Trīne

Seraphim
Vāciski varbūit. Tomēr viņi visi ir latviešu zemnieciņi parastie.
Nesaprotu tevi. Vāciski tak raksta tajā grāmatā. Vācu transkripcija. Ja atnāk viens Kērans (latvietis) ierakstīt savu bērnu, tad tas vāciski arī ierakstīs Kerran. Tu tagad gribi atšifēt, kā tas dīvainais ieraksts varētu skanēt latviski. Nu es tev saku kā.

Trīne Tu tagad gribi atšifēt, kā tas dīvainais ieraksts varētu skanēt latviski.

Es drīzāk zinu pateikt, par ko viņš ir pārveidojies līdz mūsdienām. Pēcteči ir Ķerāni.

Ja mums kaimiņos dzīvoja Kuģi, mēs taču zinām, ka viņi bija Kuģi, nevis mokam mēles, lai atilstu tam, kā vācu baznīckungi bija toreiz uzrakstījuši - Kugge.

m_m

Bergis - Vecgulbene
Šis uzvārds man ir rados. Un +/- no tās puses nāk. Paskatīšu mājās, kas man konkrētāks zināms par kādiem senčiem.

Trīne

Seraphim

A no kurienes tad tu ņēmi tos Kerran? Ja tāds ieraksts figurē baznīcas grāmatā un tagad tev ir Ķerāni, tad tie toč būs vieni un tie paši. Kaut gan Ķerāns vācu ierakstā būtu Kerahn vai Kerrahn.

Baibaks

Seraphim
Mēģināju nosūtīt CP.

Никогда не бойся делать то, что ты не умеешь. Помни, ковчег был построен любителем. Профессионалы построили "Титаник"

dragongirl

Seraphim
Saņēmi CP?

Baibaks
dragongirl

mums šodien darbā izbeidzās internets. Baibaks
atbildēju, vai nosūtījās vēstule dragongirl, tā arī nesapratu, bet laikam jau, ka nē. uzrakstīšu drīzi, jebkurā gadījumā tur viss ir lieliski, jo man ir diezgan tālu viss izpētīts gan par Baltiņiem, gan Gagaiņiem, būs tev koks pa smuko =)

Papildināts 07.05.2010 21:12:27:

Trīne
A no kurienes tad tu ņēmi tos Kerran? tās baznīcu grāmatas nav vērtīgākie informācijas avoti, patiešām. Ko gan daudz var uzzināt, ja atrod kāda senča dzimšanas ierakstu? Nu, māju nosaukumu, ja tas vēl nebija zināms, abu vecāku vārdus un ideālā gadījumā mātes meitas uzvārdu. Kura 80% gadījumu tomēr ierakstā nav gan. Daudz vērtīgākas ir muižu revīzijas, kur redzama visa ģimene kopā (bet tur nav norādīti dzimšanas gadi, bet gan cilvēku vecums uz skaitīšanas brīdi) un vēlāk tautas skaitīšanas. 1897. gada skaitīšanas papīros vēl tā, bet nu 1935. gada tautas skaitīšanā jau viss ir pavisam latviski. Ja 1856. gada muižas revīzijā (pēdējā) ir norādīti kādā mājā Kerran un tad 1935. gada tautas skaitīšanā tajā pašā mājā Ķerāns, nu, es tomēr pieņemu, ka tā ir tā pati ģimene. Iztrūkstošo posmu atrod pagasta valdes iedzīvotāju sarakstos/ rekrūšu listēs un/ vai baznīcu grāmatās, un lieta darīta. Dažām draudzēm (Gan Gulbenes, gan Alojas (bet Alojas draudzei nevis Slokas ielas arhīvā, bet gan uz vietas, baznīcā)) ir draudzes locekļu saraksti, kuri ir rakstīti ilgā laika posmā. Ieraksti par senākajiem ģimenes locekļiem vēl vācu valodā, ieraksti par jaunākajiem - jau pavisam latviski.

m_m

Trīne

Seraphim
Daudz vērtīgākas ir muižu revīzijas, kur redzama visa ģimene kopā
A to var parasts mirstīgais kkur brīvajā laikā legāli apskatīt?

norādīti kādā mājā Kerran un tad 1935. gada tautas skaitīšanā tajā pašā mājā Ķerāns, nu, es tomēr pieņemu, ka tā ir tā pati ģimene

Zin, domāju, ka pat varbūtības teorijas speciālisti man piekritīs, ka tā ir viena un tā pati famīlija.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
15948760