Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Indijas jūras rīsa sēne un tējas sēne

babbee

NormaalsCilveeks
nu ja pieredze nāks ar laiku....cik lasiju citās diskusijās tur min ka ,gardāka sanākot ar melno plūmi.Vai Jūs audzējat dažadas sēnes?Skatos,ka piena sēni piemin samērā reti.Nākotnē ceru ''apaugt''ar visām trim sēnēm

ja mana rīsu sēnīte labi augs,tad varēšu padalīties ar kādu Jelgavnieci....

anetuxs
galvenais kā saka angļi "negoņi koņej" ... uzreiz visas trejas sēnes audzēt nav prāta darbs ... aprodi vispirms ar vienu ...

es savlaik tieši izvēlējos rīsa sēni deļ tās vienkāršās kopšanas un garšas, nopērc cukura un rozīņu paku un mēnešiem nestreso par "oj oj jaskrien uz bodi pēc ūdeņa maiņas"

aukstākā pilotāža rīsa sēņu kopšanā skaitoties lasīt ārā "kristālus" (tie ir tie gabaliņi kas ir vispār bez krāsas nevis pienbaltiduļķaini) un tad tos kopt tālāk ... laigan nezinu nevienu kas to būtu izdevies ... (pašam man mazliet aug tādi, bet lai lasītu no bara laukā nu nēeeeee)

cita lieta, ka iesaka eksperimentēt ar cukuru kā tādu - tjip brūnais cukurniedru etc etc etc ...

ar danske brūno cukuru provēju - sēne nosprāga ... znāčit kaučkas nebij pa garsāi, bet citas mūsu latvijā ekzotisko cukuru izvēles diemžēl īsti nava ...

NormaalsCilveeks (NC)

NormaalsCilveeks
opā ....a es tieši gribēju to Danske brūno cukuru pirkt lai sēnītei viss dabiskāk...he he...

nu liels paldies par šo lielo padomu....

man rīt otrā sēnes noliešana...ir ir tie lielie kristāli virspusē....bij doma viņus atsevišķi noliet...bet kā īpaši izlasīt gan ne....

anetuxs
ne nē tie "kristāli" nav sēnes graudu lielumā - bet ir pilnīgi "dzidri" papēti uzmanīgi to masu ...

a ar bŗuno cukuru es domāju varētu sēni "pieradīnāt" (es jau tik saku, ka uzreiz nevar cukuru mainīt) - tjip pa vienai karotei brūnā klāt bērt pie baltā

NormaalsCilveeks (NC)

NormaalsCilveeks
ņu tam graudam itkā vidū ir viens vai vairāki lieli gaisa burbuļi,jā tie ir caurspīdīgi,bet pati masa nav pavisam caurspīdīga....redzēs rīt pēc skalošanas....

anetuxs
OK 3dien, pie rūguma maiņas, pacentīšos nobildēt Tev tos sēnes kristālus, lai sapratu par ko iet runa ...

tajos kā reizi nav "burbuļa" - tie ir nelieli graudi apm. 5mm lielumā, bet dzidri nevis pienbalti ...

NormaalsCilveeks (NC)

kristel

vienīgais, kas man nav bijis skaidrs, sēne kura atpūšās, ir jāliek kur - ledusskapī? jeb var tāpat turēt +/- siltā telpā? un pēc cik ražošanas reizēm, viņa skaitās noguri un ir atpūtināma?

man vienkārši ledusskapim ir kaut kas, nezinu kas, viņš praktiski visus šķidrumus mēdz pārvērst neatlaidīgi par ledu - arī piemēram marinētu gurķu šķidrumus utt.

vispār jau rūgst tā sēne arī bez visām rozīnēm. dažreiz aizmirstās iebērt :D tad atčohnos ieberu otrā dienā tikai. nekas no tā nemainās.

visus rīsus vienā maisā nesabāzīsi... (ļoti, ļoti, ļoti sens Ķīniešu izteiciens :)

kristel
brrrr kur tu tādas "atpūtināšanas" salasījies ? rīsa sēnei nekas tāds nav vajadzīgs - likt ledusskapī ir jēga tad ja brauc vairāk kā 4-5 dienas kaučkur prom ...un sasadēt rīsa graudus toč nevajag ...

nu 1x var rozīnes neielikt, bet tā tomēr ir sēnes mocīšana

NormaalsCilveeks (NC)

kristel

ā nevajag nemaz pūtināt? nez, liekas, ka bija vēl viena tēma par un ap šo sēni. ka ikpalaik vajagot - vismaz iepriekš es tos graudiņus kas pieauga klāt, liku krūzītē, uzlēju ūdeni un turēju ledusskapī. tad pēc mēneša pamainu graudiņus, tos kas ledusskapī tos lietot sāku, un pārējos izmetu.

nu sasaldēt zinu ka nevajag, bet nu man tas ledusskapis dažreiz mēdz uzvesties "pa savam" :D

man vasarā sēne aizgāja bojā, faktiski netipiskos apstākļos. visi graudiņi kļuva kā akmentiņi - nu normāla izmēra akmentiņi un palika cieti vienā gabalā, kā olīši. un tad vienā dienā, ņēma un sadalījās neglābjamos reizinātājos, bet tad es tieši neko neatpūtināju, vienkārši dragāju pēc kārtas vienu un to pašu visu laiku, kādus 3 mēnešus pēc kārtas.

visus rīsus vienā maisā nesabāzīsi... (ļoti, ļoti, ļoti sens Ķīniešu izteiciens :)

kristel
pagājušo vasaru daudziem sēne mira - tas deļ nenormālā karstuma ...

var jau protams klātpieaugušo sēni ledusskapī turēt - bet labuma no tā nekāda nebūs (laigan ļaunuma arī)...

NormaalsCilveeks (NC)

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
15971427