Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Slimību cēloņi Dabiskās Higiēnas skolas skatījumā

aizkraukliite

aizkraukliite

Glamurnaja Gloria
vai ir kaut viena dziives joma par ko Tev buutu liidziigi uzskati kaa lielaakajai daljai cilveeku?

Ir: šis tas no fizikas - ābols no koka krīt uz leju, savienoto trauku likums, optika, saules kustība pa debesjumu... nu apmēram tādā garā...

Vai ir kaut kas ko Tu vari dariit taapat kaa visi paareejie normalie cilveeki, piemeeram iegaadaaties apgheerbu vai meebeles, iekaartot maaju, izklaideeties utml.?

Hei, kurš ir noteicis, kas ir normāli un kas ir nenormāli? Cacas (pie tam lielā skaitā) valkā augstpapēžu kurpes ar spicajiem purngaliem, kropļojot sev pēdas, kājas un muguras. Man (un ne tikai man) tas šķiet patoloģiski, un pie katras iespējas es vispār apavus nevalkāju un kad vien sezona un vide atļauj, arī ārpus mājas staigāju basām kājām (piemēram, jau tagad pa pludmali un dārzā). Un man nospļauties uz to, ka veikali par 95% ir pilni ar kropļojošiem apaviem un gandrīz visi to uzskata par normālu. Tieši tāda pati ir mana attieksme daudzos citos jautājumos: piem., apģērbu (mēbeles utt.) iegādājos ērtu, maksimāli dabisku, viegli kopjamu un tādu, kāds man patīk un ļauj justies labi un apmierina manas vajadzības, nevis tādu, kāds ir modē, vai kādus diktē jebkādi priekšraksti (reliģiskie, filozofiskie, fengšuiskie, vastu-šastriskie, jogiskie utt.).

Un man tev pretjautājums: ko tu domāji ar izklaidi "kā visi pārējie normālie cilvēki"? Tikai lūgums - pārnesīsim šo sarunu uz personīgo saraksti, jo šis viss neattiecas uz diskusijas tēmu.


Saudzējiet savus bērnus no mediķu neinformētības vakcinācijas jautājumos!

aizkraukliite

Jautājums, kāds cēlonis varētu būt pastiprinātai matu izkrišanai?

aizkraukliite

Atgriežamies pie Dabiskā Higiēnas tēmas!

Dabiskās Higiēnas skolas sākumi meklējami 19.gs vidū Amerikā. To ir veidojuši mediķi, kuri savā praksē ir novērojuši augošās ķīmiskās farmaceitiskās industrijas ražoto medikamentu smagās blakusparādības, un izdarījuši no tā attiecīgos secinājumus, kurus arī ļoti sekmīgi pielietojuši praksē, kā arī savu pieredzi un izpratni izkristalizējuši un publicējuši cilvēku izglītošanas mērķim. Lieki piebilst, ka šīs zināšanas ir tieši tās, ko farmaceitiskā industrija nevēlas, lai cilvēki iegūtu (jo tad cilvēki saprastu medikamentu lietošanas absurdumu un kaitīgumu). Tas arī nosaka to, ka šīs zināšanas nav apgūstamas medicīnas mācību iestādēs, kurās izglītības saturu nosaka farmaceitiskās industrijas intereses, un tāpat arī šīs zināšanas nav atrodamas parasto skolu Veselības mācības grāmatās, Veselības centru bukletiņos utt. “Oficiālajos” avotos un masu propagandā (programmēšanā!) ir tikai atsevišķi šo zināšanu fragmenti (kaut kādai ticamībai taču jābūt, lai cilvēki ņemtu pretī to, ko viņiem māca), bet ne labi un saprotami strukturēta 100% kopaina, kas izskaidrotu cēloņu>seku sakarības jebkuru slimību gadījumā.

Par Dabisko Higiēnu literatūras avoti savākti šeit: http://dabas-berni.net/veseliba/dab_hig.html . Vēlāk es šajā diskusijā detalizētāk pastāstīšu par specifiskākiem jautājumiem, bet uz šo brīdi – tikai VISPĀRĪGS IESKATS DABISKĀS HIGIĒNAS (turpmāk tekstā – DH) PAMATPRINCIPOS.

DH māca, ka, cilvēka veselība ir atkarīga no asins tīrības un šūnu veselības: viss, kas traumē’šūnas funkcijas un integritāti, ir KAITĪGS – jo no šūnas veselības ir atkarīga orgānu un to funkciju, kā arī visu organisma sistēmu un organisma veselība kopumā. Viss, kas jebkādā veidā iekļūst mūsu organismā un nokļūst asinīs, ietekmē visa organisma veselību kopumā, bet spēcīgākie simptopmi izpaužas organisma vājākajā vietā (vājāko vietu nosaka enerģijas trūkums; par vājākās vietas saistību er emocionāli-psiholoģiskajiem cēloņiem māca L.Vīlam, V.Siņeļņikovs, L.Heija utt.).

DH par VESELĪBU ATJAUNOJOŠIEM uzskata visus faktorus, kas ir normālās fizioloģiskās attiecībās ar cilvēka organismu: svaigu gaisu, Saules gaismu, tīru ūdeni, organismā asimilējamu, šūnu barību un enerģiju nodrošinošu pārtiku, pozitīvas domas un emocijas, tīru vidi, adekvātu temperatūru, apģērbu un apavus, veselīgas kustības un sportu (ar mēru), kontaktu ar Dabu un tās elementiem (t.sk. tiešu kontaktu ar Zemes elektro-magnētisko lauku – basām kājām pa Zemi!!), atpūtu un miegu, garīgo kultūru...

DH par VESELĪBU GRAUJOŠIEM uzskata visus faktorus, kas ir NEnormālās fizioloģiskās attiecībās ar cilvēka organismu: jebkuras substances un medikamentus, kā arī jebkādas citas ietekmes (mehāniskas, ķīmiskas, emeocionālas, mentālas, garīgas, vides faktorus utt.), kas ietekmē asins pH līmeni, liekot tam novirzīties no normas un tādejādi piespiežot ieslēgties organisma ekstremālajiem attīrīšanās un adaptācijas mehānismiem (tie nav bezgalīgi; tiem izbeidzoties, seko nāve). Šādi faktori NAV normālās fzioloģiskās attiecībās ar organismu, jo negatīvā veidā ietekmē šūnu veselību.

Ja kaut kāda substance ir inde, tad tā ir inde JEBKURĀ KONCENTRĀCIJĀ; no koncentrācijas ir atkarīgs tikai ātrums, ar kādu attiecīgā substance atstās acīmredzamu ietekmi uz organismu. Mūsdienu medikamenti ir īpaši bīstami ar to, ka tās ir indes, kuras nogalina nevis uzreiz, bet veic savu kaitīgo darbu PAKĀPENISKI, nezinošu cilvēku novedot atkarībā no medikamentiem un tādejādi padarot viņu par pastāvīgu farmaceitiskās rūoniecības produktu patērētāju. Viena un tā pati substance NEVAR būt gan inde (negatīva iedarbība), gan barības viela (pozitīva iedarbība) vienlaicīgi. (Par mediakamentiem būs daudz detalizētāks skaidrojums nedaudz vēlāk).

AKSIOMA: Ja vesels cilvēks kaut kādu substanci nevar izmantot kā pārtiku, un šī substance viņu padara slimu, tad tā pati substance slimu cilvēku padarīs vēl slimāku. Uzskats, ka substance, kas veselu cilvēku padara slimu, slimnieku padarīs veselāku, ir cilvēku (jo īpaši dziednieku un mediķu, t.sk. homeopātu) patoloģiskas domāšanas vai vispār nedomāšanas spilgtākais pierādījums.

Dabiskās Higiēnas skola māca, ka slimību cēloņi iedalāmi trijās pamatgrupās:

1) enerģijas izsīkums (fiziskie, emocionālie, mentālie un garīgie stresi, kā arī tāds apziņas līmenis, kā rezultātā cilvēka energo-informatīvā sistēma ir vairāk vai mazāk bloķēta - šajā grupā ietilpsts arī visas karmiskās lietas),

2) organisma piesārņojums (no tā, ko ēdam, t.sk. medikamentus, ziežam uz ādas, elpojam, vai arī no tā, kas veidojas organismā pārtikas nepareizas savienošanas rezultātā vai nekvalitatīvas gremošanas rezltātā, kad tai nepietiek enerģijas vai gremošanas funkcijas jau kā citādi traucētas),

3) barības vielu trūkums (nepilvērtīga, organisma šūnu barošanai un funkciju izpildei neizmantojama pārtika - starp citu, organisma šūnas nespēj vairs lietderīgi izmantot pārtiku, kas karsēta virs 40 grādiem, jo šādā pārtikā vairs nav dzīvo enzīmu; šādas pārtikas izmocīšanai no ķermeņa laukā organisms tērē pats savus enzīmus, kuru pamatfunkcija ir pavisam cita, kā arī pats savu enerģiju - tāpēc pāragri novecojam un pēc bifšteka ar kartupeļiem gribās tikai pasnaust).

Šajā sarakstā vēl būtu jāpieliek viens punkts:

4) cēloņi informācijas līmenī - disharmoniskas domu formas un uzskatu sistēmas, kas negatīvi darbojas visdažādākajos līmeņos (fiziskajā, emocionālajā, mentālajā, garīgajā, sociālajā, vides ekoloģijā) ieskaitot arī uz cilvēka DNS.

Kad DH skola veidojās, zinātnieki v\el neizdalīja informāciju kā kaut ko vērā ņemamu (atšķirībā no senajām garīgajām mācībām). Par informācijas lauku nopietnāk runā tikai kādas pāris pēdējās desmitgades.

DH māca, ka, lai likvidētu slimību, ir jālikvidē tās cēlonis, piem.:
- ja slimība ir no mazkustības - tad jāsāk kustēties,
- ja slimība ir no aplamas ēšans - jāsāk ēst pareizi,
- ja slimība ir no svaiga gaisa trūkuma - jāsāk uzturēties vidē, kur tas pieejamas,
- ja slimība ir no ūdens trūkuma - jāsāk lietot vairāk ūdens,
- ja slimību radījušas disharmoniskas domu formas - tās jānomaina uz harmoniskām domu formām,
- utt.

Ne tabletes un tinktūras, ne homeopātiskie graudiņi, ne zālīšu uzlējumi nespēj padarīt par nebijušām, piemēram, mazkustīga dzīvesveida, nepareizu domu formu, aplamas ēšanas vai dažādu vides faktoru sekas. Ja tas tiešām būtu iespējams – tas nozīmētu cēloņu>seku likuma apiešanu ar līkumu: piem., cilvēks guļ uz dīvāna TV priekšā ar tālvadības pulti rokās un štopē iekšā burgerus, alu un čipsus, un pa virsu "veselības uzturēšanai" uzkož tabletītes, kas liek viņa limfas sistēmai mistiskā veidā cirkulēt un organismu attīrīt. [Piezīme: limfas sitēmai organismā neeksistē tāds pumpis, kā asinīm sirds; limfa cirkulē TIKAI pateicoties kustībām].

Respektīvi, lai atvesoļotos no slimības, organismam ir jādod NORMĀLI dzīves apstākļi, kas apmierina šūnu barošanās un energoapgādes vajadzības. Ja tās ir nodrošinātas - organisms PAŠATJAUNOJAS, jo dzīvajā dabā jebkurā organismā ir ielikta pašatjaunošanās spēja (līdz zināmai obežai, aiz kuras vairs NEKAS nevar palīdzēt - bet līdz šai robežai cilvēks sevi noved PATS ar hroniski absurdām darbībām attiecībā pret savu organismu; viena no šādām darbībām ir organisma zāļošana ar medikamentiem).

Organisms neslimo dažādu ripiņu, tējiņu, vakcīnu vai medicīnisko procedūru trūkuma dēļ - tādēļ arī šie līdzekļi NEVAR palīdzēt organismu atveseļot.

Tējiņām (NEVĀRĪTĀM!) ir pozitīva iedarbība TIKAI tad, ja:
- tās palīdz organismu attīrīt (palīdz likvidēt slimības cēloni - piesārņojumu),
- tās dod šūnām kādas iztrūkušās barības vielas (uz vārītām tējām tas vairs neattiecas, jo vārītais kā šūnu barības viela netiek izmantots).

Galvenais atveseļošanās procesā ir garīgais darbs ar sevi un pastāvīga izglītošanās, lai varētu sev atbildēt uz jautājumu KO ES AR SEVI DARU NEPAREIZI, KĀDĀ VEIDĀ PĀRKĀPJU DABAS UN MĪLESTĪBAS LIKUMUS, un pēc atbildes iegūšanas - tās pielietošana praksē.

Praktiski jebkuram veselības aprūpes profesionālim ir jābūt par 99% izglītības darbiniekam, kurš māca klientu atbrīvoties no slimību cēloņiem un izveidot tādu dzīves veidu, kas ir saskaņā ar objektīvajām cilvēka organisma fizioloģiskajām vajadzībām, nevis rociņu vicinātājam un enerģētisko lauku pārbīdītājam, vai kaut kādu drapīšu un ķīmisko medikamentu ieteicējam un parakstītājam ("iedzer šito tējiņu/ripiņu/tinktūriņu pret vēzīti, un viss atrisināsies" ).

Vēl viens svarīgs moments(ne gluži no DH mācības, bet patiess un ļoti būtisks!): Augstākās apziņas līmenī mēs visi esam VIENS. Tādēļ mums arī vienmēr jāatceras SAVA atbildība arī tajās situācijās, kad mūsu redzes laukā nonāk kāds cits cilvēks ar problēmu. Mēs savā laukā pievelkam problēmcilvēkus tikai tad, ja mūsos pašos ir vismaz kaut kāda astīte no šīs problēmas – katrs cilvēks, kas mūs tiešā veidā kaut kādā veidā ietekmē (fiziski vai emocionāli aizskarot, ienākot mūsu dzīvē) ir kaut kādas mūsu apziņas daļiņas spogulis. Sīkāk par šo tēmu var painteresēties, uzgooglējot "Ho'oponopono". Pamatdoma: ja pie mums kāds ir atnācis pēc palīdzības (pēc dziedināšanas) - tad mums PIRMKĀRT ir jāstrādā AR SEVI (ar to daļu sevī, ar kuru esam pievilkuši cilvēku, kam problēma) - un ar to visvairāk tiks palīdzēts arī otram. Šo mehānismu mēs vislabāk izprotam situācijās, kad runājam par savu bērnu veselību, taču tas pats princips ir vērā ņemams arī daudz plašākā nozīmē.

No Dabiskās Higiēnas un to atbalstošiem autoriem latviešu lasītājam vairāk pazīstami Kadzuro Niši, Pols Bregs, Herberts Šeltons - cik nu viņi tulkoti uz latviešu un krievu valodu. Es reiz interesējos mūsu lielākajā bibliotēkā par H.Šeltona darbiem latviski. Tādu tur nav! Bet H.Šeltons ir DH slavenākais autors, kurš visu DH mācību ir apkopojis un izdevis vairākos sējumos. Tā ir visvērtīgākā literatūra, kāda, manuprāt, vispār par veselības jautājumiem jebkad uzrakstīta. Tajā ļoti normāli lasāmā, cilvēciskā valodā izstāstīts par visiem cilvēka organismā notiekošajiem procesiem, par slimību vaidošanās mehānismiem, par organisma pašaiazsardzības un adaptācijas mehānismiem. Protams, ir atsevišķas nianses, kurās pastāvīgi var nākt klāt kādi papildinājumi un precizējumi, taču pamatprincipi un dziļākā būtība tomēr nemainās.


Saudzējiet savus bērnus no mediķu neinformētības vakcinācijas jautājumos!

aizkraukliite
Man arī pie reizes jautājums par matiem (cerams, ka tas atbilst arī tēmai) - vai pastiprināta matu izkrišana pēc dzemdībām tiešām ir normāla parādība (tad it kā izkrītot mati, kuri hormonu izmaiņu dēļ nekrita ārā grūtniecības laikā), vai arī tas ir kārtējais mīts?

aizkraukliite

papele
cēlonis varētu būt pastiprinātai matu izkrišanai

Pastiprināti skāba vide organismā (pārtika, stresi), kaut kādu barības vielu trūkums, matu sakņu slikta apasiņošana.


Saudzējiet savus bērnus no mediķu neinformētības vakcinācijas jautājumos!

aizkraukliite

Un kādas tieši barības vielas varētu trūkt un kā veicināt asinsriti galvas ādai?

aizkraukliite

Rīta vējš

JAUTĀJUMS: vai pastiprināta matu izkrišana pēc dzemdībām tiešām ir normāla parādība grūtniecības laikā?

ATBILDE: Nē, matu izkrišana grūtniecības laikā nav normāla parādība.

Grūtniecības laikā bērns, kurš aug un veidojas, ir PRIORITĀTE - visi mehānismi organismā ir pakārtoti augošā bērna vajadzību apmierināšanai. Bērnam ir vajadzīga tīra vide (grūtniecības toksikozes - vemšana - ir mehānisms, kā mātes organisms attīrās, lai nodrošinātu bērnam tīrāku vidi) un minerālvielas, no kurām būvēt jaunā ķermenīša šūnas. Protams, ka šīs minerālvielas bērnam ir jāsaņem caur asinēm no pārtikas, ko lieto māte. Ja māte šo bērna vajadzību neapmierina ar veselīgu, bioloģiski aimilējamu pārtiku (kas tā tāda - skatīt svaigēšanas tēmas Ārstnieciskā uztura sadaļā), tad bērna "būvēšanai" nepieciešamie minerāli tiek zagti no mātes organisma - kauliem, zobiem u.c. Arī matu neaugšanu un izkrišanu grūtniecības laikā ietekmē šis pats mehānisms.

Lai grūtniecības laikā nebojātos kauli un zobi, un lai nekristu laukā mati, jau pirms grūtniecības iestāšanās, kā arī visu grūtniecības laiku topošajai māmiņai ir sevi jābaro veselīgi - t.i., nelietojot uzturā substances, kas ne tikai grūtniecei, bet cilvēkam jebkurā dzīves periodā organismā rada pastiprināti skābu vidi, kas ir cēlonis kaulu, zobu, nagu un matu problēmām, kā arī daudzām citām veselības problēmām.

Papildināts 10.05.2010 12:37:37:

papele
kādas tieši barības vielas varētu trūkt un kā veicināt asinsriti galvas ādai?

Par konkrētām barības vielām no galvas precīzi nepateikšu - būs tev pašai jāpameklē literatūrā. Bet pamatprincips: minerālvielām bagāta, sārmainu vidi nodrošinoša pārtika - šo prasību vislabāk apmierina visi svaigie zaļumi. Ar asinsriti vienkāršāk - matu sukāšana dažādos virzienos, galvas ādas masāža.


Saudzējiet savus bērnus no mediķu neinformētības vakcinācijas jautājumos!

Viena un tā pati substance NEVAR būt gan inde (negatīva iedarbība), gan barības viela (pozitīva iedarbība) vienlaicīgi.

Atļaušos iebilst - uzskatu, ka jebkam šajā pasaulē ir divas dabas, resp., neko nav iespējams pasludināt par absolūti labo vai absolūti slikto (citiem vārdiem - nav tādas absolūtās indes).

Koncentrācijai, kādā kāda konkrēta substance tiek lietota, kāreiz ir visai būtiska nozīme. Arī jebkurš svaigs, vitamīniem bagāts dārzenis vai auglis sniegs negatīvu iedarbību, ja to lietos nesamērīgos daudzumos.


Mēs esam laimīgi vienmēr, bet ne vienmēr to zinām.

river

Varbūt šeit vai privāti vari pastāstīt, ko ēd nepilnus 2 gadus vecs bērns tavās mājās.

Manam puikam ir 1.7 g., pusfabrikātus neēdam, ikdienā gatavoju zupas, sautējumus, plovu, gaļas ēdienus. piena produktus un olas tīrā veidā neēd.

Mainīja Cadeau, 10.05.2010 12:45:23

Cadeau
visu to pašu, ko pārējie. putras, dārzeņus (zupās, sautējumos, svaigus, pie rīsiem un griķiem utt.), biezpienu, paštaisīto jogurtu, augļus utt.
ja kaut ko neēd, neuzbāžos, es vispār nekontrolēju, cik un ko kurš apēd, ja neizēd, atdodu sunim, ja prasa vēl, dabū papildporciju.

aizkraukliite

par tiem matiem - joks jau iekš tam, ka gr laikā un pirmos 3 mēn pēc bērna piedzimšanas viņi nekrīt ārā, kad man bija divas gr pēc kārtas, 'pačka' uz galvas bija tāda, kā karikatūrās džungļu iemītniekus zīmē, es drīzāk ticu, ka tas ir hormonāls pasākums, un pēc tiem 3 mēn pēc dzemdībām mati vienk atgriežas iepriekšējā stāvoklī, t.i. visi tie, kas gr laikā nekrita ārā, izkrīt.river is my world

 

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
15972131