Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Pote 12gadīgām meitenēm.

Marite

Marite

Nu, ko sakat? Potēsiet, nepotēsiet?

No 1. septembra valsts divpadsmitgadīgajām meitenēm apmaksā vakcināciju pret dzemdes kakla vēzi

Latvijā jau vairākus gadus pieejama vakcīna, kas aizsargā sievietes no cilvēka papilomas vīrusa (CPV) darbības bīstamajām sekām nākotnē – dzemdes kakla vēža. Līdz šim tā bija par maksu, tādēļ vecākiem viņu meitas profilaktiskā potēšana (kursā – 3 vakcīnas) izmaksāja apmēram 200 latu. Kopš 1. septembra 12 gadu vecumu sasniegušās meitenes vakcinēs par brīvu. Veselības ministrijas pārstāvji lēš, ka no 9000 atbilstoša vecuma pusaudzēm līdz nākamā gada 1. septembrim izdosies vakcinēt apmēram pusi.

Bērnu un pusaudžu ginekoloģe Ilona Auziņa saka: "Tas, ka valsts apmaksā vakcinēšanās kursu vismaz vienai meiteņu vecuma grupai, ir liels sasniegums. Ceru, ka vecāki būs atsaucīgi un ļaus savām meitām izmantot šo iespēju."

Un es jūs lūdzu- pamaniet, kad esat laimīgi! /K.Vonnegūts/

Man gan nav bērnu, taču nepotētu, ne sevis nenāk ne prātā, ne bērnu.

Tik nepārbaudītas potes, un kas tas par sviestu, no parastā vēža pošu nav, bet no kakla vēža ir, tad nu brīnumi!

Gan jau Aizkrauklīte visu pastāstīs.

Nav tā, ka es neatblastu vispār, vispār, varbūt kādreiz savu bērnu pēc viena gada vecuma sapotēšu pret tuberkolozi, bet tas arī viss.

Man pašai ir alerģija sākusies pēc ērču encefalīta potēm un masalu potes, tāpēc, nē paldies.

Man līdz tam vēl 5 gadi, bet pagaidām esmu noskaņota nepotēt. Ļoti pozitīvi uztveru faktu, ka Ģimenes ārstu asociācija nosūtījusi vēstuli Veselības ministrijai ar lūgumu izņemt šo vakcīnu no kalendāra.

Mani subjektīvie "pret": pēc šīs vakcīnas ir bijuši nāves gadījumi (oficiāli gan neesot pierādīta saistība ar vakcīnu, tomēr citu nāves iemeslu arī nevarot atrast - vismaz Latvijā tādā gadījumā uzskata, ka nāve ir vakcīnas blakne.). Otrkārt - vakcīna ir ļoti jauna un nav sevi pierādījusi.
Arī šis vakcīnu salīdzinājums izskatās diezgan baiss: http://www.cbsnews.com/htdocs/NVICGardasilvsMenactraVAERSReportFeb2009.pdf

Mums vēl jāpagaida līdz 12 gadu vecumam, bet nepotēšu viennozīmīgi Iemeslus kāpēc, meitenes jau augstāk minēja. Ceru, ka līdz tam laikam, kad pienāks mūsu kārta, šī pote būs izņemta no vakcīnu kalendāra, lai nav jaraksta vēl viens iesniegums par atteikumu.

Papildināts 07.09.2010 10:36:26:

kas tas par sviestu, no parastā vēža pošu nav, bet no kakla vēža ir, tad nu brīnumi!

+1

Ja kāds Tevi aprunā – nebēdā! Nav Tava vaina ,ka viņš nespēj par Tevi nedomāt.

Marite

Mana meita kā reiz 12 gadus veca, potēšana paredzēta skolās, tāpēc man būs nepieciešami argumenti, kāpēc nepotēt, ja tā izlemšu.
Paldies par viedokļiem.

Pagaidām mani bērni potēti pēc paredzētā kalendāra, arī ērču potes saņemtas, komplikāciju nav.

Un es jūs lūdzu- pamaniet, kad esat laimīgi! /K.Vonnegūts/

Ja manai meitai sodien butu 12 gadi, noteikti potetu! Nekadas iespejamas blaknes nav salidzinamas ar dzemdes kakla vezi!

potēšana paredzēta skolās
jau viens iemesls atteikties. bez ģimenes ārta apskates veikt jebkuru potēšanu ir bīstami.

otrs iemesls, neviens vēl nav pierādījis, ka konkrētais vīruss tiešām izraisa šo vēža formu.

tas vēl augstāk minētie iemesli.

Nekadas iespejamas blaknes nav salidzinamas ar dzemdes kakla vezi!
maybe, ka nav, es nezinu, man gan nāve šķiet biedējošāka par vēzi, ko dažreiz tomēr ārstē.

"Taisnīga uzslava bērnam vajadzīga tāpat kā saules gaisma ziediem." (с) Bovijs

GRAC

Diez, ja iedotu ārstam parakstīt dokumentu, kurā minēts, ka viņi dod 100% garantiju, ka nekad nesaslims pēc potēšanas un uzņemas pilnu atbildību par to un saslimšanas gadījumā atbilstoši šī brīža vērtībai izmaksātu 1 miljardu latu kompensāciju, vai viņi parakstītu????

Tas ir bizness.

Taču ar blaknēm no potēm būs jācīnās pašai. Mani piem., tracina manas alerģijas pret dūnām un pavasara ziedēšanām. Tas ir tieši pēc potēm, jo līdz padomju laika potēm nekas tāds nebija.

Vienīgi apsvērtu vējbaku poti, ja plānotu grūtniecību, izietu antivielas, jo itkā neesmu slimojusi, taču ļoti daudz ticu liktenim, tā kā tas arī būtu ilgs pārdomu laiks, vai ietu.

GRAC
Arii naave peec potes???

es nepoteetu, un nepoteeshu.

Mainīja sapnits7, 07.09.2010 10:53:17

man gan nāve šķiet biedējošāka par vēzi, ko dažreiz tomēr ārstē.
+1

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
16803611