Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jauni MK noteikumi par bērnu ceļošanu

Likuma vārdā

2010. gada 3. augustā ir pieņemti un stājušies spēkā jauni Ministru kabineta noteikumi Nr.721 "Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu".

Ar jaunajiem noteikumiem var iepazīties šeit.

Mainīja Likuma vārdā, 09.09.2010 11:35:35

Es pareizi saprotu, ka tagad nevajag par visām varītēm dabūt otra vecāka atļauju, ja grib ar bērnu braukt prom? Pietiek ar bāriņtiesas izdotu papīru?Tā teikt, nav vairs jādzenā pa pasauli rokā pazudušie papucīši?

Un vēl es nesapratu, kāpēc 7. punktā nav pieminēta bērna pase

Mainīja Dorotija, 16.09.2010 22:09:26

Dorotija
kāpēc 7. punktā nav pieminēta bērna pase
3. Ja bērns, kurš ir Latvijas pilsonis, Latvijas nepilsonis vai bezvalstnieks, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā (turpmāk – bērns, kurš ir Latvijas valstspiederīgais), šķērso ārējo robežu, izceļojot no valsts (turpmāk – izceļo no valsts), papildus Latvijas Republikas valsts robežas likumā minētajiem dokumentiem uzrāda arī citus šajos noteikumos minētos dokumentus.

Bella Ragazza
Tad pase ir vai nav vajadzīga?

lielmaate

ceru, ka sapratu pareizi - ja man pasē ir ierakstīta meita, tad varam abas ar pasēm braukt, kur vien gribam.

Papildināts 08.12.2010 15:51:28:

un dzimšanas apliecība nav jāņem līdzi

Apskaidrojiet lūdzu man - blondīnei... Mums klases audzinātāja visus klases bērnus aizvizināja ekskursijā uz Munameģi un atpakaļ. Uz manu jautājumu par pilvarām u.tml., saņēmu atbildi - kopš augusta nav vajadzīga. Visas aces izskatīju - kur tas ir rakstīts?

I saw a sunrise deep in hell

berenika
Pasi neviens nav atcēlis.

lielmaate
ja man pasē ir ierakstīta meita, tad varam abas ar pasēm braukt, kur vien gribam un dzimšanas apliecība nav jāņem līdzi

In Mark Twain's words, why "in German, a young lady has no sex, while a turnip does?"
[das Mädchen—neuter] [die Rübe—feminine]

Trīne

Nu tā. Notārs mani " izmeta". :D Ceļojot pa Šengenas zonas valstīm bērnam (pilsonim) vajagot TIKAI pasi! A bērns ta brauc kopā NE ar vecākiem. Urbjos cauri tiem noteikumiem un neko nesaprotu, nāksies ticēt notāram.

Papildināts 26.01.2011 15:46:08:

3. Ja bērns, kurš ir Latvijas pilsonis, Latvijas nepilsonis vai bezvalstnieks, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā (turpmāk – bērns, kurš ir Latvijas valstspiederīgais), šķērso ārējo robežu, izceļojot no valsts (turpmāk – izceļo no valsts), papildus Latvijas Republikas valsts robežas likumā minētajiem dokumentiem uzrāda arī citus šajos noteikumos minētos dokumentus.

Tulkojums tiem, kas "no bruņuvilciena" : Ja jūsu bērns brauc uz Kaļiņingradu (Krievija), šķērsojot Latvijas-Lietuvas robežu, nepieciešama pilnvara. Bet, ja bērns brauc uz Vāciju, pilnvara nav nepieciešama. Wot! Nu kurš visu tā saputro!? Tam tiešām vajag maģistra grādu, lai šitā visu saviņķelētu.

Trīne
Tu notāram pateici, ka bērns ceļo NE ar vecākiem?

5. pantā- Ja bērns, kurš ir Latvijas valstspiederīgais, izceļo no valsts pilnvarotas personas pavadībā, uzrāda vismaz viena vecāka vai aizbildņa notariāli apliecinātu pilnvaru bērna izceļošanai no valsts šīs pilnvarotās personas pavadībā.

Мужская логика: Ну и что, что в ушанке, телогрейке и валенках. Зато
тепло! Женская логика: Подумаешь- мозги и жопу отморозила. Зато красиво :)

Noteikumus lasot, to ir grūti uztvert, bet es arī interesējos pie notāra par pilnvaru bērnam un man pateica, ka konkrēti manā gadījumā uz Norvēģiju pilnvara nav vairs nepieciešama, jo Norge ir Šengenas zonas valsts. Pilnvaras ir vajadzīgas šķērsojot ārējo robežu. Jo reāli jau teiksim, ceļojot ar mašīnu, neviens tevi ES un Šengenas zonā uz tām robežām nepārbauda.

Bet mani interesē kāda konkrēta pieredze lidostā, varbūt kādam bērns ir lidojis viens, tiešām pietiek tikai ar pasi?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
16824804