Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jauni MK noteikumi par bērnu ceļošanu

Likuma vārdā

kā reiz Norvēģija ir nešengenas valsts

stirniņa
Kopš kura laika , Norvēģija nav ES, bet ir Šengenas zonā.

Trīne

:-)
Tu notāram pateici, ka bērns ceļo NE ar vecākiem?
Jā, jā, jā. (Ak, dies! Man tak prātā pat nevarēja ienākt prasīt pilnvaru, ja bērns ceļotu ar vecākiem/u ) Un vēl uz LV robežsardzes telefonu uzzvanīju. Nevajag pilnvaru. Tai likumā viss ir saputrots un parastam mirstīgam grūti saprotami, bet pilnvaru nevajag.

chivuks
Bet mani interesē kāda konkrēta pieredze lidostā, varbūt kādam bērns ir lidojis viens, tiešām pietiek tikai ar pasi?

Jā. Tiešām pietiek. No pieredzes.

Ceļojot pa Šengenas zonas valstīm bērnam (pilsonim) vajagot TIKAI pasi!
Tieši tā, rudenī meita brauca ar ansambli uz Zviedriju, speciāli uz robežsardzi zvanīju, jo pati līdzi nebraucu.

Robežsardzes info.

Varbūt kāds var precizēt, ja esmu ko nepareizi sapratusi:

Ja esmu šķīrusies pilsone, un bērns ierakstīts manā pasē, tad ceļojot ar viņu Eiropā, nav nepieciešama otra vecāka piekrišana/ pilnvara?

anna909
Ja Tu tikai ceļo, nevis pārcelies uz patstāvīgu dzīvesvietu citur, tad noteikti nav vajadzīga otra vecāka piekrišana. Esmu lidojusi ar bērniem jau pirms izmaiņam likumā, vajadzēja tikai pases bērniem un ierakstu manā pasē, ka mani bērni (arī esmu šķīrusies).

Zeltene

labi, viens ir, kad bērns šķēršo lv robežu kopā ar kādu kolektīvu, tad nevajag pilnvaru no vecākiem (tur ir skolas saraksti ar visiem bērniem utml). taču, ja bērns brauks, teiksim, uz lietuvu kopā ar vecvecākiem, tad arī pietiek tikai ar bērna pasi?

Noteikumos skaidri rakstīts, ka izceļojot ne ar vecākiem pilnvara IR vajadzīga.

No prakses- janvārī lidoju ar bērnu, kurš nav manējais (tātad nav pasē), kuram bija pase un man uzreiz prasīja, kas tas par bērnu (gan izlidojot, gan ielidojot). Par pilmvaru nezinu (man ir lēmums par aizbildniecību). Tā kā šaubos ka lidojot ar citu cilvēku neprasīs pilnvaru.

No noteikumiem: Ja bērns, kurš ir Latvijas valstspiederīgais, izceļo no valsts pilnvarotas personas pavadībā, uzrāda vismaz viena vecāka (Latvijas pilsoņa, Latvijas nepilsoņa, Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsoņa vai bezvalstnieka, kam piešķirts bezvalstnieka statuss Latvijas Republikā, Eiropas Savienības dalībvalstī, Eiropas Ekonomikas zonas valstī vai Šveices Konfederācijā) vai aizbildņa notariāli apliecinātu pilnvaru bērna izceļošanai no valsts šīs pilnvarotās personas pavadībā. Ja bērns izceļo no valsts aizbildņa pavadībā, uzrāda bāriņtiesas lēmumu par aizbildnības nodibināšanu vai tā notariāli apliecinātu kopiju.

Zeltene

es pati lasījju noteikumus krustu šķērsu, bet nevaru "iztulkot latviski". zvanīju vienai ceļojumu aģentūrai - nevajagot pilnvaru; zvanīju citai - vajagot. prasīju vienam notāram - teica, ka nevajagot. it kā jau gribētos ticēt notāram

kādi vēl varianti attiecībā uz manu jautājumu?

Zeltene
Es Tev saku no personiskās pieredzes- ja bērns nav pavadošajai personai pasē uz robežas uzreiz prasa- kas tas par bērnu un kādi dokumenti ir tam kā pierādījums.Turklāt jārēķinās ar to, ka citās valstīs var arī prasīt- kas tas par bērnu. Mums iebraucot Anglijā arī uzreiz lika parādīt dokumentu, kas apliecina, ka man ir tiesības vadāt šo bērnu pa visu Eiropu Nekad nebija prasījuši, bet šoreiz uzprasīja. Es Tavā vietā vecvecākiem to pilnvaru uztaisītu, sirds miera labad. Galu gaā MK noteikumi saka, ka to vajag.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
16824804