Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jauni MK noteikumi par bērnu ceļošanu

Likuma vārdā

Zeltene

everite braucot uz lietuvu ar autobusu uz robežas jau parasti nestājas, bet mjā, sāk izskatīties, ka mīļā miera labad un sirdsmieram būs jāuztaisa piekrišana.

tomēr jautājums par likumisko pusi paliek atklāts...... murgs.

(noteikumos 4.punkts ir izcili tizli konstruēts; nav jau nemaz uzstādījums, ka tāda pilnvara nepieciešama, jo teikums sākas ar ja..... )

Tā, velreiz paceļu šo jautājumu.

Mans bērns (11 gadi) drīz brauks no skolas uz Vāciju, vai vajag kādu pilvaru, vai tomēr pietiek tagad ar pasi?

Man arī notārs teica, ka nevajag to pilnvaru, man gan bērnam ir sen jau uzrakstīta līdz 18 gadiem vienam ceļot, bet sakarā ar mana uzvārda maiņu, vajag citu papīru, lai pilnvara būtu derīga, tad nu gāju skaidrot, kas un kā, un tad man teica, ka nevajag vispār.

Fanija, cik saprotu, braucot ar kādu kolektīvu, droši nevajag, tur cita kārtība tagad ar kopējiem sarakstiem.

Vienmēr aizmirstas lidostā pajautāt, kaut vai tur, kur pirms muitas pārbauda papīrus, ko viņi saka. Kurās vietās vispār parasti lidostā prasa to pilnvaru?

Pagājšgad, kad vīra bērnus(kas nav mani) vedu no NO atpakaļ uz LV, lidostā Norvēģijā neviens neinteresējās, kas man tie par bērniem.

Zeltene

Fanija jā, ja brauc organizēti no skolas, tad nevajag - skola taisa sarakstu; bērnam līdzi tikai pase.

Tur jau tā lieta, ka skola nekādus sarakstus netaisa, jo skola nolēma iztikt bez sarakstiem, bet pašiem vecākiem jāgādā pilnvara uz pašu bērnu. Bet tagad pēc jauniem nosacījumiem, arī šī pilnvara vairs nav vajadzīga, vai ne?

chivuks
Un Latvijā lidostā arī neinteresējās???

Latvijā lidostā parasti prasa visus papīrus reģistrējoties lidojumam..atpakaļ iebraucot prasa pie pasu kontroles.

everite

Nu uz NO mēs braucām ar prāmi un tur arī neviens neprasīja, kas par bērniem. Un atpakaļ lidojot arī neviens par mums interesi neizrādīja ne NO, ne LV. Man gan, lidojot uz Latviju, LV neviens nekad pasi nav prasījis, vai ko citādi pārbaudījis .

Bet ja es čekojos internetā, tad jau paliek tikai pasu pārbaude pirms muitas un kāpjot lidmašīnā. Norgē agrāk vispār, ja iečekojās netā, tad vienīgā vieta, kur pārbaudīja pasi, bija pirms iekāpšanas. Pēdējo reizi gan skatījās pirms muitas, tāpat kā LV.

Manējie no skolas nesen brauca uz Stokholmu. Vietējā bāriņtiesā, kur apstiprina pilnvaras, paskaidroja ka Šengenas zonā bērniem pilnvaras NAV vajadzīgas. Nebija arī nekādu kopīgu sarakstu. Man gan ar šis liekas absurdi, jo tad jau tāds pusaudzis var paķert pasi un braukt uz visām četrām debess pusēm.Bet tā laikam tagad sanāk.

Viss ir tieši tā kā tu vēlies...

INCHO
Nu es ar saprotu, ka tā ir. Vienīgais, ka tālāk par Šengenu nevar tikt. Žēl, ka neviens neatsucās, kam pēc jauno likumu pieņemšanas bērns rāli viens ir lidojis uz kādu Šengenas valsti. Cik zinu, ja nepilngadīgais lido viens, viņam obligāti jāreģistrējas lidostā nevis internetā, nez ko viņi tam pusaudzim prasa?

pārlasīju, bet līdz galam skaidrāk nepalika. Tajā likumā vispār ļoti grūti iebraukt.

Kāds gudrais garām ejot var pateikt vai braucot uz Poliju ar mikrotipa busiņu(brauc 5 bērni, kopā ar treneri, sarakstu nav) man to pilnvaru vajag vai tomēr nevajag?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
16824804